Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihasználnának minket vagy én...

Kihasználnának minket vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés
A sógoromékkal van a probléma: ha megyünk valahová, mindig a mi autónkkal kell menni, soha nem volt olyan, hogy legalább a benzinbe beleszálltak volna (nyilván hosszabb útnál téma). Ha pénzt nem is, de nagyon sok mindent kölcsönkértek már, amit elfelejtettek visszaadni, vagy tönkretették, de nem fizették ki (edények, szerszámok). Rendszeresen előzetes bejelentés nélkül megjelennek nálunk ilyenkor, persze nálunk esznek, el is visznek belőle, vissza ők sose hívnak minket. Ha mi meghívjuk őket, és mondom, hogy a süteményt ők hozzák, elfelejtik. Általában ha feljönnek kérnek valami szivességet pl.: le kéne a gyereknek fénymásolni egy könyvet. Egy csomag fénymásoló lapot sem hoznak ilyenkor. Sokkal jobban keresnek, mint mi, nincsen hitelük se, mégis folyik ki a pénz a kezeik közül. Dohányoznak mindketten. Persze állandóan sajnáltatják magukat. Ha mondjuk, hogy mi megyünk valahová irigykednek, vagy a mi kasszánk terhére becsatlakoznak ők is. Ha együtt vagyunk valahol és felmerül, hogy ennénk egy fagyit, akkor csak állnak bambán, amikor fizetni kéne. Ha ők mondjuk megszomjaznak, akkor vesznek maguknak inni, de azután hogy előzőleg mi meghívtuk őket, meg nem kérdeznék, hogy mi mit kérünk. A párom szerint ez belefér, mert a családtagok támogatják egymást. Oké, de ők minket soha. Amin nagyon kiakadtam, hogy van egy nagyon jó barátnőm, akinek a párommal tavaj is voltunk lent a nyaralójában ketten pár napot. Akartunk neki fizetni valamennyit, de ő nagyon tiltakozott, tehát a szállásért végül nem kellett semmit fizetni. Idén is mondta, hogy nyugodtan menjünk pár napra. Én el se akartam ezt ő nekik mondani, hogy mi ott "ingyen" nyaralunk, mert tavaly is csak irigykedtek. A párom elmondta, most ránkröppentek, hogy ők is mennének... az ismerösöm kasszájára akarnak odamenni nyaralni, akit ők nem is ismernek... ráadásul majd a mi autónkkal (majd megindokolják, hogy az klímás és nagyobb), de benzinbe nem szállnak be. Azt is látom már magam előtt, ahogy majd a bevásárláskor és a strandon állnak bambán... komolyan be kéne ez nyelni, csak azért mert egy család vagyunk? Ez tényleg normális lenne?
2015. jún. 14. 12:55
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
szerintem már megszokták :( egy gyerekük van egyébként aki 7 éves. Mindig ezzel jönnek, hogy nekik gyerekük van, amikor az anyagiak szóba kerülnek. Erről én azt gondolom, hogy ők akartak gyereket! Sajnos ők is sokszor potyáznak a kisfiúval. Pl.: elmennek moziba, megbeszélik, hogy péntek este nálunk van a gyerek 9 körül érte jönnek. Aztán írnak sms-t, hogy majd csak reggel... másnap du felhívnak minket, hogy milyen jól érzik magukat és majd vasárnap jönnének csak a gyerekért. Ezt elöször nem akartam leírni mert kedvelem a kisfiút, de ez is lehúzás!
2015. jún. 14. 13:33
 12/30 anonim ***** válasza:
92%
Titeket aztán kihasználnak rendesen. Jó vastag bőr van a képükön...
2015. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
97%

Nehezen tudok olyan módszert elképzelni, amivel konfliktus nélkül rendezhető ez a helyzet, pláne, hogy a sógornődnek nem vagy a szíve csücske. Szerintem azért is meri ezt megcsinálni, mert érzi, hogy nem akarsz balhét, inkább mindent benyelsz a békesség kedvéért.

A nyaralóval kapcsolatban szerintem hívasd fel a párodat a barátnőddel, mondja el neki, hogy a meghívása csak rátok érvényes, másra nem. (Vagy add át neki egyszer a telefont, amikor beszéltek, esetleg személyes találkozáskor hangozzék ez el.)

A többivel kapcsolatban: el kéne érned, hogy a párod melléd álljon, különben soha nem szabadulsz meg a problémától. Ne menj bele olyanba, hogy együtt utaztok velük, kérj határozottan üdítőt/fagyit tőlük, ha rajtuk a sor, hívasd meg magatokat hozzájuk (pl. megkérdezed, mi jót főznek vasárnap, aztán közöld, hogy szívesen megkóstolnátok, aznap éppen ráértek), ahányszor csak elmennek hozzátok - előbb-utóbb leszoknak róla, vagy természetessé válik, hogy az ilyesmi kölcsönösségi alapon műxik.

2015. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a párod csak idegenkedik a konfliktustól a saját testvérével, de a helyzet neki sem tetszik. Csúnya és undorító kihasználás, amit művelnek, sajnos az ilyen emberek rendkívül idegőrlőek tudnak lenni. Én inkább bevállalnám a balhét, de ezt nem lehet akármeddig tűrni. Viszont tényleg jó lenne, ha a párodat is meg tudnád győzni arról, hogy itt muszáj lépni, és közösen vágnátok bele.
2015. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
84%
Én tuti megszakítanék velük minden kapcsolatot, de úgy hogy még az utcán se köszönnék vissza, nehogy ott is kérjen valamit.
2015. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
94%
Irigyellek az Isten adta türelmed miatt, én már rég páros lábbal rúgtam volna ki ezt az ingyenélő bandát.
2015. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem normális! Bocsi, hogy ezt mondom, de balekok vagytok, ne engedjétek, hogy ezt csinálják veletek.
2015. jún. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
és még a bevételük is magasabb mint a tiétek. Talán meg kéne tanulniuk beosztani a pénzt,és nem potyázva élni rajtatok. A közös nyaralásra,meg el ne vigyétek őket,mert azt ti szívjátok meg.
2015. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
90%
Én a helyedbeen nem félnék attól, hogy családi háború lesz. legyen csak, teljesen jogos, hisz már szinte rajtatok élősködnek. A párod meg egy papucs, ha ennyire nem áll ki melletted.
2015. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 piroska és a farkas ***** válasza:
92%
Hát én először is nem avatnám be őket ennyi mindenbe. Ha mentek vmilyen programra , utolag meséljétek el, h milyen jo volt... ne előre, h ingyen odavitessék magukat. A szállásrol annyit, h megmondanám, h barátnőm csak nekünk adta kölcsön a nyaralot, másoknak nem szeretné, pont. Strandolásnál simán megcsinálnám, h mondjuk elmegyek, és magamnak és a férjemnek hozok egy jégkrémet de persze nem jelentem be előre, h azért indulok. Gá egyébként, mert normál esetben ezek a dolgok oda-vissza müködnek egy családban, hihetetlen, h számukra ez a természetes, de lehet, h van ebben egy kis olyan is, h tudják ők, h ez kihasználás, de mivel megtehetik, megteszik. Hát ne hagyd nekik! Simán konfrontálodnék a helyedben velük. Tartsatok egy probahonapot, h mindenre nemet mondtok. Ha kell vmi kölcsön, akkor jajj, azt pont most lkérte el az ikszipszilon. Ha mentek vhova, ne szoljatok, ésatöbbi. persze elős körben az kéne, h a férjed legyen ebben partner.
2015. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!