Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kihasználnának minket vagy én...

Kihasználnának minket vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés
A sógoromékkal van a probléma: ha megyünk valahová, mindig a mi autónkkal kell menni, soha nem volt olyan, hogy legalább a benzinbe beleszálltak volna (nyilván hosszabb útnál téma). Ha pénzt nem is, de nagyon sok mindent kölcsönkértek már, amit elfelejtettek visszaadni, vagy tönkretették, de nem fizették ki (edények, szerszámok). Rendszeresen előzetes bejelentés nélkül megjelennek nálunk ilyenkor, persze nálunk esznek, el is visznek belőle, vissza ők sose hívnak minket. Ha mi meghívjuk őket, és mondom, hogy a süteményt ők hozzák, elfelejtik. Általában ha feljönnek kérnek valami szivességet pl.: le kéne a gyereknek fénymásolni egy könyvet. Egy csomag fénymásoló lapot sem hoznak ilyenkor. Sokkal jobban keresnek, mint mi, nincsen hitelük se, mégis folyik ki a pénz a kezeik közül. Dohányoznak mindketten. Persze állandóan sajnáltatják magukat. Ha mondjuk, hogy mi megyünk valahová irigykednek, vagy a mi kasszánk terhére becsatlakoznak ők is. Ha együtt vagyunk valahol és felmerül, hogy ennénk egy fagyit, akkor csak állnak bambán, amikor fizetni kéne. Ha ők mondjuk megszomjaznak, akkor vesznek maguknak inni, de azután hogy előzőleg mi meghívtuk őket, meg nem kérdeznék, hogy mi mit kérünk. A párom szerint ez belefér, mert a családtagok támogatják egymást. Oké, de ők minket soha. Amin nagyon kiakadtam, hogy van egy nagyon jó barátnőm, akinek a párommal tavaj is voltunk lent a nyaralójában ketten pár napot. Akartunk neki fizetni valamennyit, de ő nagyon tiltakozott, tehát a szállásért végül nem kellett semmit fizetni. Idén is mondta, hogy nyugodtan menjünk pár napra. Én el se akartam ezt ő nekik mondani, hogy mi ott "ingyen" nyaralunk, mert tavaly is csak irigykedtek. A párom elmondta, most ránkröppentek, hogy ők is mennének... az ismerösöm kasszájára akarnak odamenni nyaralni, akit ők nem is ismernek... ráadásul majd a mi autónkkal (majd megindokolják, hogy az klímás és nagyobb), de benzinbe nem szállnak be. Azt is látom már magam előtt, ahogy majd a bevásárláskor és a strandon állnak bambán... komolyan be kéne ez nyelni, csak azért mert egy család vagyunk? Ez tényleg normális lenne?
2015. jún. 14. 12:55
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem normális. Állj a sarkadra és mond a képükbe, hogy NEM, takarodó van. Ne hagyd magad!
2015. jún. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen igazad van. Ez nekem is sok lenne. :/
2015. jún. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
91%
ez nagyon nem normális.
2015. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%

És elmondtad már NEKIK, hogy ez zavar Téged? Mert az oké, hogy a férjeddel megbeszélted, de velük is tudatni kéne, hogy néha ők is meghívhatnának, fizethetnének, beszállhatnának a benzinbe, stb.

Kultúráltan, diszkréten, nem veszekedve tudatni kéne velük.


Azt pedig nem hagynám, hogy a barátnőm nyaralójába menjenek, mert abból még messzemenő konfliktusok is lehetnek.

2015. jún. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl, ez bunkóság. Támogatni azt kell, aki rászorul, egyébként kölcsönösségi alapon megy, családban is. Az, hogy a te barátnőd nyaralójába menjenek, mindennek a teteje.

Szerintem nyugodtan állj a sarkadra, és mondd meg kerek-perec, hogy a meghívás csak és kizárólag rátok vonatkozik. Az autótokra nektek is szükségetek van, tehát nem tudjátok odaadni. Vendéglátás: rendelj süteményt cukrászatban, és küldd el őket érte, fizessék is ki. Ha nem megy így, erősen megritkítanám a meghívásokat.

Nekem is volt ilyen sógornőm, leépítettem az összejárást, az utolsó csepp az volt a pohárban, amikor váratlanul, mindenféle hívás nélkül beállított hozzánk a gyerekekkel vasárnapi ebédre, úgy rohantam el még húsért, hogy elég legyen a kaja. Gyesen voltam a legkisebbel, ő leült, a saját gyerekeit szabadjára engedte a lakásban, én meg főztem, elláttam a kicsit, próbáltam a saját nagyobb gyerekeimet meg az övéit irányítgatni, akik egyébként összetörték az állótükröt az előszobában, szerencse, hogy nem esett bajuk.

2015. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

nem normalis, es azt vettem eszre hogy egyre tobb gazdag szeret masikon eloskodni.

a parod sem normalis hogy ezt mind hagyja.

szova kell tenned, es keszulj fel, valoszinu te leszel a fekete barany mindenki szemeben.

2015. jún. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
én se akarom hagyni, nem is fogom...Csak már előre tudom, hogyha megmondanám, hogy oké, de másutt is a szállás kb. 3000 ft/fő/éj, és akkor fizessenek a barátnőmnek annyit (már ha ő így egyáltalán engedi) akkor majd robban a bomba, hogy mekkora szemetek vagyunk... A párom hol egyetért velem, hol azt mondja hogy túlzás amit csinálok, de amikor egyetért, akkor se húzza meg előttük a határokat. Mindig mondja, hogy majd legközelebb megmondja nekik, aztán semmi... Az ő testvére, szerintem első sorban neki kéne ezt lerendezni. Szeretném meghúzni valahogy a határokat, de nem tudom, hogy tehetném, anélkül, hogy családi háborút robbantsak ki?! Nem akarom, hogy kiutáljanak, vagy, hogy elkezdjék a partnerem ellenem hergelni! Sajnos a sógornőm már próbált minket összeugrasztani. A mi családunkban az a fajta "élősködés" egyáltalán nem divat! Valaki volt már hasonló cipőben, hogyan tudott vita nélkül, de pozitívan kijönni belőle? :D
2015. jún. 14. 13:16
 8/30 anonim ***** válasza:
90%

nálunk se volt kedvesség és most is egy nagy szakadékot érzek ha átmegyünk. itt a gyerekkel potyáznak,konkrétan mindenkire rá akarják a babát sózni csak nekik ne kelljen. Após pajtás értük megy(van autójuk pedig) csütrötökön és csak Hétfőn mennek haza, miközben ott vannak a nagyszülők vigyáznak a gyerekre a szülők meg tespednek. Erre megkérdezi a sógor hogy csüt-pénteken tudnánk e vigyázni rá, mire én " van annak a gyereknek apja anyja vigyázzon az"(megjegyzem csak úgy vigyázni kellett volna nem volt semmi halaszthatatlan dolog amiért el kellett volna szaladniuk).

Azóta megy a durci,de sajnos inkább beáldozom a sógor kapcsolatot , mint az életemet csak mert neki így lett volna kényelmesebb.

2015. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező le a kalappal, hogy ezt eddig viselted! Borzasztó ez a lehúzás... Nekem sem telik egyébként sokszor visszahívni tesómékat (ők öten vannak, én egyedül) kajálni, vagy fagyizni, viszont elég sokszor vigyázok a gyerekekre, magamtól ajánlom fel, akár 1 hétig is velük vagyok, segítek nekik bármilyen munkában is, tehát az az egészséges, ha a segítségek valamilyen formában kiegyenlítődnek. Az pedig látom nálatok is bebizonyosodott, hogy aki jobban él, az a zsugoribb. Valahogy jelezd, hogy ez így nem fair, mert még a végén megszokják és csak nagyobb balhékat szül.
2015. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%

Mutasd meg a férjednek a válaszokat. Fel kell kötnie a gatyát, és megmondani, hogy ez nem így megy.


Ha nagyon nem akaródzik neki kiállni értetek, neked kell megtenni.


Fagyifizetésnél is azt csinálnám, hogy mondanám az eladónak, hogy ezeket mi fizetjük, azokat ők aztán arrébb állnék. Aztán nézzenek bambán az árusra.

2015. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!