Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most komolyan ezt érdemeltem?

Most komolyan ezt érdemeltem?

Figyelt kérdés
Nagyot csalódtam a férjemben. ELŐZMÉNY: Megdöglött az egyik kutyánk nemrég. Engem és a nagyobbik lányunkat (6 éves) nagyon megviselte. Ezért úgy döntöttem, hogy a másik kutyát a lehető legjobban tartom, hogy ő sokáig velünk maradhasson. Az eddigi kutyatápot (3 kiló 700ft) lecseréltem egy minőségi, drágább tápra (8 kiló 6 ezer ft) Amikor megtudta hogy mennyibe került nekem esett hogy nem vagyok normális, és milyen érdekes hogy eddig az olcsó tápon is elélt a kutya. Tudom hogy ez kis dolog, de engem nagyon megsértett. Hogy adjam tudtára, hogy mostantól nem fogok olcsó szemetet adni a kutyának?
2015. máj. 7. 15:17
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
5%

A válaszolók többségének fogalma sincs ebben a témában a fogalmakról mik a különbségek kutyatáp és kutyatáp között.

A 700 ftos gondolom jo gagyi.

A "drágább" kutyatáp nem azért drágább mert aranybol van hanem ezt minden főleg kistestü kutyagazdák tudják hogy a tápban vannak a vitaminok amikre a kutyának szüksége van,ezek általáan külföldi márkásak amik nemetközi áron van külföldön nem dárga de magyar fizetésből soknak tünik 6 ezer Ft..

Nos aki kutyát vállal számoljon azzal hogy ez költséges, és ez a velejárója, és ne hőbörögjön tudatlanul.

2015. máj. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
81%
Aki szereti a házi kedvencét az nem azt mondja rá, hogy "megdöglött".
2015. máj. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
84%

Utolsónak (bár ez nem kutyás csoport, ezért nem is részleteztem előtted a helyes táplálkozást, kutyatartást)

De ha már a tápok közti különbségekről beszélünk, tudjuk jól, hogy egy szuper prémium táp ára kb. 1000-1200 Ft-nál kezdődik (az most más téma, hogy szerintem a táp akkor is s.ar) és, hogy a kutya helyes tartása nem csak az etetéstől függ. Ugyanolyan fontos, hogy a fizikai és szellemi szükségletetit is kielégítsük (sok mozgás, tanítás, bizonyos fajtáknál munka stb.) Én táplálkozás szempontjából nem tennék különbséget kis és nagytestű kutya között, nem tudom Te mire alapoztad, hogy egy kicsinek (hacsak nem kölyköt értettél ez alatt) több vitaminra van szüksége. Ha mégis különbséget teszünk előbb mondanám, hogy egy nagy testűnél a hirtelen növekedés jobban kihat a csontokra, izületekre.

Viszont a kérdező nagy valószínűséggel nem az a típusú gazdi aki dolgozik a kutyájával, vagy akár csak naponta több órát szán a kutya lefárasztására (ha mégis elnézést), így gyakorlatilag túl nagy különbséget úgyse fog tapasztalni (az árát leszámítva) a két táp között, hisz ezért az összegért szintén gabona alapú tápot kap csak. Ilyen szempontból megközelítve igaza van a férjének, hogy felesleges pénz kidobás, hisz egészségesebb nem lesz a kutya, nem lesz szebb a szőre, nem fejlődik szépen az izomzat stb. Persze tudom, munkakutyás lévén én "túl nagy" hangsúlyt fektetek a kutyáim helyes tartására, de dolgozni csak így lehet velük hatékonyan.

2015. máj. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
16%
A vérrögnek lehet, hogy semmi köze nincsen a táphoz, ettől függetlenül értem amit írsz, mert nyilvánvalóan minél jobb tápot kap annál kisebb az esélye, hogy beteg lesz. Az első kutyámnál sajnos én sem figyeltem erre eléggé oda és ő is gyengébb minőséget kapott. Utólag tudtam meg, hogy sok kutya az agyon tartósítózott, ízfokozós szartól lesz rákos stb. A mostani kutyámnál én is nézem a hústartalmat, a tartósítószert stb, de ha időm van inkább főzök neki.Abszolút jogos, hogy jó kaját akarsz neki mert nyilván jobb neki. Gondolom a férjed sem a 3% hústartalmú parízeren él.
2015. máj. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
80%
mi kutyánk rühelli a tápot csak csirke fejet eszik, meg egyéb húsmaradékokat és konzervet, esetenként kap egy jó erős csontot. és már matuzsálemi korban van németjuhász létére,szóval igen marhára eltúlzod és soha nem használtam a megdöglött szót én se arra sem amelyik állatot rühelltem. Téged ez nem megviselt csak marha nagy bűntudatod van mert valószínüleg eddig tojtál a kutyára. Ismerőseim akkor szoktak túlreagálni valamit, ha vaj van a fülük mögött(de jelen esetben ez persze csak találgatás)
2015. máj. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
49%

A kérdésre a válasz:

Megértelek, hogy nagyon bánt titeket, hogy meghalt a kutyátok. Én a helyedben nem pont a drágább kajára fektetném a szeretetemet a kutya iránt, mert sajnos ők egyszer úgyis elhaláloznak akár betegségben akár ha eljött az idő. Én inkább a gondoskodást leginkább abban látom, hogy sokat törődsz vele, játszol, MEGLEPED finom kajákkal, és nem állandóan az. Én imádom amikor a kutyám egy finomabb ételnek is örül... :)

2015. máj. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
20%

Valoban nem helyes kifejezes, hogy "megdoglott", de azert ne essunk at a lo tulso odalara azzal, hogy meghalt.

Mert akkor mitmondunk az emberekre ha meghalnak?

Hasznaljuk az elpusztult kifejezest, mert szep ez a magyar nyelv boven ad megfelelo kifejezest a momdandonkra.

2015. máj. 8. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
62%

Kedves utolsó, segítek, ha gondban vagy, mit használj embernél:


elment, elhunyt, itthagyott minket, elaludt örökre, (világnézettől függően "felment a Mennybe") stb. stb. Ha már a magyar nyelv gazdagságánál tartunk...


Vesztettem már el szeretett kisállatot, és igen, ő nekem meghalt. És nem "ez megdöglött".

2015. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
0%
Attol mert Te ugy gondolod,hogy meghalt attol meg az az allatod elpusztult.
2015. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!