Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Összeházasodnátok komolyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeházasodnátok komolyan vett kapcsolatban csupán az ösztöndíjatok miatt?

Figyelt kérdés

Kaptam egy 2 éves ösztöndíjat. Jövő szeptembertől szól, áprilisig legkésőbb házasnak kellene lennünk. Most 1 éve, hogy komolyabban ismerjük egymást, de csak 2 hónapja járunk együtt, viszont nem vagyunk mai csirkék (27, 35).


Csak így jöhet ki velem, a 2 év alatt csak egy hazalátogatást fizet az ösztöndíj (én sem fogok tudni többet kifizetni). Ő kapna ott ellátási pénzt (amiből megélne simán), viszont munkavállalóit nem, szóval nem tudna dolgozni. Jó hír, hogy az itteni munkahelye megtartaná a helyét, és a projektekben ugyanúgy tudna közreműködni távolról is (tanulmányok, kutatások, elemzések, szóval kapna fizetést onnan is).


Terveztük jövő nyárra az esküvőt, de azért nem most, viszont elveszíteni sem szeretném őt, nagyon szeretem, vele tervezek. (meglátogatni nem tudna engem)


27N


2014. szept. 21. 08:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Tehát érdekből összeházasodnék e két hónap után?-valószínűleg nem.
2014. szept. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
2 hónapos kapcsolatban még fontolóra sem venném az esküvőt - igaz, számomra az esküvő nem csak egy kifejezés, hanem komoly dolog. Olyannal meg főleg nem házasodnék össze, akivel még nem is éltem együtt, pláne nem kényszerből. Szóval nem, én nem házasodnék ilyen körülmények között.
2014. szept. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A párod mit gondol erről?
2014. szept. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
54%

Nem.


Ha szereted a párod, akkor nem téma az, hogy az egyik két évet külön van a másiktól, pláne nem téma a mai világban, ahol nem csak a digi működik, de fapaddal vagy vonattal hamar egymásnál vagytok Európán belül.


Az én férjem annak idején Irakban dolgozott két évet. Még nem voltunk házasok. Az első nyolc hónapban haza sem jöhetett. Nem volt digi-világ; leveleztünk (kézzel írott levelekkel!) és telefonáltunk egymásnak (amikor már volt telefonunk). De akkor sem, most sem, és a jövőben se jutna eszembe pusztán érdekből hozzámenni.

2014. szept. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

3: ő nagyon szeretne, ahogyan én is. De mégis olyan nevetséges az egész. Mindketten éltünk már együtt valakivel, de mégis tönkrementek azok a kapcsolataink, szóval én ezt nem tartom olyan nagy dolognak.


igen, tulajdonképpen érdekből, mert vagy összeházasodunk, vagy elveszítem őt. Csak ez a két választás van...

2014. szept. 21. 08:56
 6/23 A kérdező kommentje:
"pláne nem téma a mai világban, ahol nem csak a digi működik, de fapaddal vagy vonattal hamar egymásnál vagytok Európán belül. " nem Európa és nem lehetséges ez a dolog pénzügyileg, szóval nem találkoznánk legalább egy évig, amíg haza nem tudnék jönni, de ezt írtam is:)
2014. szept. 21. 08:58
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha csak ezen múlik,persze simán,amúgy is csak egy papír,ha meg nem vagytok jól,szakítotok,10 perc a válás.
2014. szept. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Kizárt. 2 hónapos kapcsolat utan nem. Mar az is röhej, hogy ennyi ideju egyutt járás utan jövő nyárra esküvőt terveztek....
2014. szept. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
72%
Igen
2014. szept. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%

En a hazassagot valasztanam, ismered mar 1 eve, o is szivesen menne veled, ha nem jon ossze, akkor hazajon, es elvaltok. En ezert nem kockaztatnam, hogy elveszitdm, 2 ev hosszu ido.


Azegyik baratnom 2 havi nyari munkan megismert kint egy sracot, hazajott, osszecsomagolt, megkereste a penzt a visszautra, otthagyta az egyetemet es kikoltozott a srachoz.

Persze osszehazasodni nyilvan nagyobb elkotelezettseg, de ha amugyis terveztetek az eskuvot, akkor miert ne? Vannak akik 15-20ev hazassag utan mennek szet.


Unokatesom 8 evig elt egyutt egy sraccal, aztan megunta, hogy nem lepnek egyrol a kettore, megismert egy sracot, 1,5 even belul nemcsak az eskuvo volt meg, hanem a gyerek is.


Baratnom sosem elt egyutt a ferjevel a hazassag elott, raadasul szuzen hazasodtak ossze, mar van egy gyerekuk es azota is nagyon boldogok.


Egyik ismerosomek 1 honapja voltak egyutt, es kiderult, hogy besikerult a gyerek nem sokkal kesobb, osszekoltoztek rogton, es azota is boldogok egyutt.


Masik baratnomek 9 evig voltak egyutt, a kozos lakas is megvolt, es szetmentek.


Szoval ha szeretitek egymast, akkor miert ne. Mi is kulfold miatt (biztositas) hazasodtunk elobb, kettanus pici eskuvo volt, hivatali idoben, nem cserelnem el semmire azt a napot.

2014. szept. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!