Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Összeházasodnátok komolyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeházasodnátok komolyan vett kapcsolatban csupán az ösztöndíjatok miatt?

Figyelt kérdés

Kaptam egy 2 éves ösztöndíjat. Jövő szeptembertől szól, áprilisig legkésőbb házasnak kellene lennünk. Most 1 éve, hogy komolyabban ismerjük egymást, de csak 2 hónapja járunk együtt, viszont nem vagyunk mai csirkék (27, 35).


Csak így jöhet ki velem, a 2 év alatt csak egy hazalátogatást fizet az ösztöndíj (én sem fogok tudni többet kifizetni). Ő kapna ott ellátási pénzt (amiből megélne simán), viszont munkavállalóit nem, szóval nem tudna dolgozni. Jó hír, hogy az itteni munkahelye megtartaná a helyét, és a projektekben ugyanúgy tudna közreműködni távolról is (tanulmányok, kutatások, elemzések, szóval kapna fizetést onnan is).


Terveztük jövő nyárra az esküvőt, de azért nem most, viszont elveszíteni sem szeretném őt, nagyon szeretem, vele tervezek. (meglátogatni nem tudna engem)


27N


2014. szept. 21. 08:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%

Kizárt dolog.


1. Ha én lennék a pályázatot kiíró, biztosan ki akarnám szűrni az ilyen érdekházasságokat, és feltétellé tenném, hogy akkor jöhet a pár (vagy legalábbis én akkor állom a megélhetését), ha már legalább X éve házasok előtte. Mert ez így nevetséges, anyagi haszonszerzés végett házasodni, és ezzel még a pályázatot kiírót is megkárosítani. Amúgy bűncselekmény is...

2. Nem várnám el a páromtól, különösen akkor nem, ha szeretem, hogy két éven keresztül otthon üljön. Itthon kiessen a munkájából, ott meg ne tudjon semmit csinálni. Oké, most azt mondják, visszaveszik, ha hazajön. Két évre előre ilyet kijelenteni... Azt se tudhatjátok, fog-e még létezni akkor a cég, ugyanaz lesz-e a vezetője, stb. Másrészt meg addigra annyi minden változhat, hogy a párod talán nem is tud majd visszakapcsolódni a munkába.


El sem tudom képzelni, ilyen képtelen ötlet hogyan juthat valakinek eszébe...

2014. szept. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
1. nem az, mert van egy határ, ameddig össze kell házasodnotok, és azért ne a postdoc ösztöndíjasokat nevezzük fehér gallérosoknak:))
2014. szept. 21. 09:35
 13/23 A kérdező kommentje:
2. a státusza megmarad, törvény kötelezi rá őket, de ez most mindegy.:) most is otthonról dolgozik, ergó ugyanazt csinálná, ott is van net.:)
2014. szept. 21. 09:36
 14/23 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon naiv vagy 27 éves létedre, ha 17 lennél, azt mondanám, aranyos... Mondod, nem kell előzőleg együttélni a házassághoz, hát tényleg, törvény nem is kötelez rá, de mit csinálsz, ha összeházasodtok, kiköltöztök (oda, jó messzire, ahonnan leírásod alapján még űrhajóval se lehet hazajönni), és 2 hét alatt kiderül, hogy utálod, ahogy a koszos zokniját a földre dobja, vagy rosszul leszel attól, amit reggelizik? Teljesen jogosan mondhatod, hogy "régen" se éltek együtt a házasság előtt - nem, de akkoriban a házasság gazdasági/politikai szerződés volt (minden néprétegben), aminek köze nem volt a szerelemhez és a boldog együttéléshez...

Oké, jogod van minden ellenérvet csípőből lesöpörni, de akkor miért kértél véleményeket?

2014. szept. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
80%

Na ez az, mi van, ha nem működik? Hogy válsz el tole? Majd 2 ev utan, ha lejár az ösztöndíjad? Milyen klasz lesz, ha o mondjuk hazautazik 2 het utan, nyakra főre veszi majd fel a kölcsönöket, aminek félt majd te fizetheted vissza.

Ha tud otthonrol is dolgozni, akkor valószínűleg nem gyári munkás, tehat a fizetése se minimalber. Spóroljon ossze annyit, hogy X időnként mehessen hozzad látogatóba. Épeszű ember 2 honap utan nem házasodik, plane nem ugy, hogy kulfoldre kell koltozni es meg egyutt se éltek,,,,,

2014. szept. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem a házasság vagy nem házasság a lényeg. Arról kedd dönteni, hogy vállaltok e akkora elköteleződést, hogy ő Te vele kezded el az új életedet (mert az új országban egy teljesen új élet vár Rád), ő pedig feladja az itthoni életét ezért. Nyilván ezt a házasság teszi lehetővé, de szerintem nagyjából az lesz az utolsó gondotok, hogy házadsok vagytok, majd meglátod. Én is költöztem már külföldre ösztöndíjjal...

Ez egy olyan helyzet, amiben nem tudsz előre biztosan jól dönteni. Honnan is tudnád, hogy működni fog az új életetek együtt, ha azt sem tudod, milyen lesz. Honnan is tudhatnád?

Ez rulett... De ha úgy érzed, ő az igazi, szerintem lépjétek meg a közös költözést. Én elég nagy esély látok rá, hogy nem maradtok együtt, de ha szakítasz most, ezen fogod marcangolni magad örökké. Hogy mi lett volna, ha...

Lépd meg, kezdjétek el, és ha nem működik, majd értelmes emberek módjára elrendezitek. Kívánom, persze, hogy ne legyen így! De új országban új életet kezdeni úgy, hogy az egyiket új kollégák és egy teljesen új élet várja, a másik pedig a lakásba "zátva" bennreked az itthoni életében (mert ha ide dolgozik, őt semmi nem fogja oda kötni, neki nem lesznek kollégái stb.), nem szokott jót hozni. Pláne ha a férfi az, aki az "utánfutó" szerepben van.

Remélem nem bántottalak meg az őszinteségemmel, de amit én eddig láttam a környezetemben és amit én eddig tapasztaltam, az ezt mondatja velem.

Ettől függetlenül, ha meg sem próbálod, biztos nem sikerül. Ha megpróbálod, mág sikerülhet.

2014. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Még van öt hónapotok eldönteni. Várnék februárig.
2014. szept. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

A 16-os jókat ír nagyon (a barátommal kapcsolatban téved, ő nem átlagos férfi, de ezt nem tudhatta), és tényleg van még egy csomó időnk eldönteni.:) Azt bánnám, ha emiatt szakítanék, nevetségesnek érezném a mérleg két nyelvén levő dolgokat.


De ebben nyilván mi ketten döntünk, csak kíváncsi voltam másokra.:)

2014. szept. 21. 12:07
 19/23 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, most elárulok neked egy nagy titkot, amire úgy látszik, még nem jöttél rá: egyetlen nő szemében sem átlagos férfi a saját pasija.
2014. szept. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
19: nem úgy értettem, hanem a hozzászóló férfiakra vonatkozó általánosításán, hogy mit okoz, ha ők vannak "másodhegedűs" szerepben.:)
2014. szept. 21. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!