Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vágják itt a szegéyn...

Miért vágják itt a szegéyn családból jövők fejéhez, hogy "tanulhattál volna"?

Figyelt kérdés

Tanultam épp eleget, csak sajnos nem bírtunk otthon megélni, úgyhogy összepakoltam, és kijöttem külföldre. Érettségim van, több nyelvet beszélek, de picnérnői fizetésből nem telik luxusra, mire bejutok suliba, hogy legyen egy használható szakmám, addig meg kell élnem valamiből.

A párom diplomás, csak neki nem ismerik el, ezért újra kell tanulnia.


Miért gondolja itt mindenki, hogy aki nem él az átlag felett az lumpolt diákként?


(van olyan lány az ismeretségi körömben, akiről az is kétes, hogy az érettségije megvan, de kifogott egy milliomos férjet, nincsenek anyagi gondjaik)


2015. ápr. 23. 21:41
1 2 3 4 5 6
 51/51 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Zárószóként akkor csak annyit biggyesztenék ide, hogy a tanulás a legjobb befektetés, bárki bármit mond. Ma egy olyan világot élünk, hogy el kell adni magunkat, mi is egy árucikk vagyunk. Ha elmegyünk egy autókereskedésbe, az első, amit megnézünk, hogy a kocsi papírjain milyen adatok vannak. Ezután szemügyre vesszük a többi autót. Ha nem találtunk jobbat, akkor beülünk a fent említett járműbe és kipróbáljuk, majd ha ezt a rostát is kiállta, akkor megvesszük. Ugyanez történik az emberrel, de amint látjuk, az első, amivel benyomást keltünk a munkáltatóban, hogy látja feketén-fehéren, hogy mi van a papírunkon, ez azonban szükséges, de NEM elégséges feltétel, hogy valakinek jó diplomája van. Sajnos azt kell mondjam, hogy ez a minimum elvárás és sokszor egy egyetemi végzettség is értékét vesztett fecni, mert Dunát lehet rekeszteni a diplomásokkal. Hiába tanulsz becsületesen, szenvedéllyel egy szakot, ha látod, hogy van egy csomó együgyű, lusta szaktársad, aki valahogy átevickéli magát kettessel. Látom, hogy háborognak az egyetemisták, hogy szorul a hurok és egyre nehezebbet lesz bekerülni és elvégezni, de szerintem ez teljesen jogos, másképp nem lehet visszahozni a diploma tekintélyét és valódi értékét. De bármennyire is fetekszik a WC papírral a diploma minősége, minden szakmában ki lehet emelkedni, ha valaki odateszi magát már egyetemistaként és becsületesen tanul, veesenyekre és a szakmán belül továbbképzésekre jár. És ezt már akkor el fogják ismerni, hiszen jelentős mértékű ösztöndíjat lehet kapni. (Konkrétan nekem volt egy félévem, mikor összesen 300.000 forintot utaltak) Aki lusta és nem ismeri be, hogy a tanulás milyen fontos és sajnos ebben a rohadt században csak papírokkal támaszthatod alá a tudásod, mert senkinek sincs ideje 100 embert megnézni, aki az állásra jelentketik, hogy na vajon gyakorlatban ért-e a szakmájához, annak remélem belehullik a szerencse az ölébe, mert szerencse nélkül, végzettség, tudás nélkül nem nagyon boldogulhat az ember.
2015. ápr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!