Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vágják itt a szegéyn...

Miért vágják itt a szegéyn családból jövők fejéhez, hogy "tanulhattál volna"?

Figyelt kérdés

Tanultam épp eleget, csak sajnos nem bírtunk otthon megélni, úgyhogy összepakoltam, és kijöttem külföldre. Érettségim van, több nyelvet beszélek, de picnérnői fizetésből nem telik luxusra, mire bejutok suliba, hogy legyen egy használható szakmám, addig meg kell élnem valamiből.

A párom diplomás, csak neki nem ismerik el, ezért újra kell tanulnia.


Miért gondolja itt mindenki, hogy aki nem él az átlag felett az lumpolt diákként?


(van olyan lány az ismeretségi körömben, akiről az is kétes, hogy az érettségije megvan, de kifogott egy milliomos férjet, nincsenek anyagi gondjaik)


2015. ápr. 23. 21:41
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
55%

Mert a nagy "tanultságukkal" akkora idióták, hogy nem látják, mi a valóság.

Nem a tanultságtól függ feltétlen, hogy valaki gazdag lesz-e vagy marad szegény!

2015. ápr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
23%
Mert aki valoban akar, az tud tanulni, akarmilyen hatter van mogotte. Persze kifogast mindig lehet keresni.
2015. ápr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
44%
Biztos a mély szegénynek van pénze 80 ezret kidobni egy legolcsóbb okj tanfolyamra, 10 ezerért nyelvtanfolyamokat végezni, félmilliókért diplomát szerezni végül is.....Majmok!
2015. ápr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
81%

Na, itt van például mindjárt a 2-es válaszoló, aki még olvasni, vagy szöveget értelmezni sem tanult meg. :D


Valóban sokszor tanult emberek sem tudnak azonnal elhelyezkedni az adott területen, vagy ha el is tudnak, nem feltétlenül magas a fizetésük.

Bármikor kerülhet az ember olyan helyzetbe, hogy átmenetileg el kell vállalni az első munkát, ami szembejön, hogy meg tudjon élni.

Ez nem feltétlenül függ a végzettségtől.


De tudod ez a GYK., ne felejtsük el, hogy itt vadidegenek többet tudnak az életünkről, mint mi magunk. Bizony! :)

2015. ápr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
75%

Én máson akadtam ki, bár hasonló téma.

Ugye, Magyarországon a gyerekek jó része nem jut megfelelő ennivaló. Ezzel kapcsolatban volt fent egy kérdés.

Hát ment itt minden, hogy csak lestem itt, milyen emberek vannak.

Csak ugye a fejüket ki kéne húzni a s..gükből és körülnézni, mi is a durva magyar valóság.

Ehez pedig empátia kell, megértés és gondolkozás. Ezeket sajnos nem tanítják sok helyen.

2015. ápr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
63%
Igazából az állam OKJ-ra és diplomára is ad támogatást, nem kell kifizetni, ha becsületesen tanulsz és jól teljesítesz. Ha valaki a képzése városában él, igazából szerintem lehetséges úgy felsőoktatásra járni, hogy nem ad plusz költségeket. Nem szégyelltem soha, hogy nem vettem meg az egyetemi könyveimet, hanem mindent internetről szedtem le és lefényképeztem laponként a szaktársaim könyvét és rengeteg tanár felteszi az anyagot az egyetemi fórumra. A vizsgáimra becsületesen tanultam, így pótvizsgát nem fizettem soha és a jó tanulmányi eredményeim miatt jelentős ösztöndíjban részesültem minden évben, annyira, hogy még félre is tudtam belőle rakni. Bérletem nem volt, kerékpárral jártam suliba. Hajnali ötkor keltem, hogy áttekerjek az egyetemem városába és beérjek első órára. Ösztöndíjam után pedig már megengedhettem magamnak a buszbérletet. Ingyenesen járhattam edzésekre, nyelvórákra, amelyek alapból borsos összegeket vonnak maguk után. A könyvtárba ingyenes volt a belépés, sokat olvasgattam. Igazából az egyetem engem gazdagabbá tett és kihozott a szegénységből. Helyén való mondás: "Aki akar valamit, talál rá módot, ha nem, akkor kifogást"
2015. ápr. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
24%
még sose látak diplomás munkanélkülit
2015. ápr. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudom, miert mondjak, en is szegeny csaladbol jovok, nem jutottam messzebbre erettseginel es szakmanal, de igy is, diploma lelkul is talaltam olyan munkat, amivel ugyan annyit keresek, mint a diplomas parom. Sok munkahelyen nem a vegzettseg szamit. Foleg multiknal annyira specifikusak a feladatok, hogy sok helyen hiaba van diplomad, mert azzal nem mesz semmire. A multi a sajat szaja ize szerint betanitja az embereket a specifikus dolgok elvegzesere es itt mar nem az szamit, hogy milyen a vegzettseged, hanem az, hogy a munkaltato altal szervezett oktatason jol megtanuld a dolgokat.
2015. ápr. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
56%

Ezt én sem fogom sose megérteni...

Én is szegény családból származok, de pl. középiskolában nagyon jól teljesítettem és fel is vettek államira egyetemre. Viszont minden hónapban be kellett szállnom otthon!!! a rezsibe, min. 20 ezerrel, és akkor se kaját, se ruhát, se semmit nem vettem... Bár elmentem dolgozni suli mellett, és idén fogok végezni, de már alig bírtam idegekkel. Teljesen idegbeteg lettem a kevés alvástól, az állandó idegeskedéstől, hogy hívnak e diákmunkázni vagy sem, illetve a vizsgákra való készüléstől. Ha az ember nem büfészakot végez, akkor eléggé megterhelő ám pszichésen, ha pedig idegileg gyengébb, az nem is biztos, hogy végig tudja csinálni, hiába lenne hozzá agya...

2015. ápr. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
55%
6os.... kaja, viz, aram, futes, lakhatas, net..... itt elsz??? sokaknak ez sem biztositott.... ugylatom te fel se fogod hogy ahhoz hogy te tnulhass akar fenymasolt jegyzetekbol ahhoz a csaladodnak vagy valakinek avkornyezetedben ki kell a hetkoznapi eleted koltsegeit... hja ingyen tanulsz... a fenymasolopapir me potyog az egbol... es a ruhaid is mindent kibirnak.... meg nalatok a kaja is berepul az ablakon...
2015. ápr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!