Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vágják itt a szegéyn...

Miért vágják itt a szegéyn családból jövők fejéhez, hogy "tanulhattál volna"?

Figyelt kérdés

Tanultam épp eleget, csak sajnos nem bírtunk otthon megélni, úgyhogy összepakoltam, és kijöttem külföldre. Érettségim van, több nyelvet beszélek, de picnérnői fizetésből nem telik luxusra, mire bejutok suliba, hogy legyen egy használható szakmám, addig meg kell élnem valamiből.

A párom diplomás, csak neki nem ismerik el, ezért újra kell tanulnia.


Miért gondolja itt mindenki, hogy aki nem él az átlag felett az lumpolt diákként?


(van olyan lány az ismeretségi körömben, akiről az is kétes, hogy az érettségije megvan, de kifogott egy milliomos férjet, nincsenek anyagi gondjaik)


2015. ápr. 23. 21:41
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
85%

Azért vágják, mert látják, hogy az esetek nagy részében azért nem tanulnak az emberek, mert szimplán lusták.


Igen, van olyan eset, hogy még a víz sincs bekötve. Ez valóban durva. Ilyen közegből kitörni tényleg reménytelennek tűnik nekem is.


Viszont az esetek nagy részében a szegénység tényleg a lustaság és felelőtlenség kombinációjából születik illetve marad fent.


Egy normális élethez NEM kell valami szuper diploma. Elég egy normális szakma (olyan, amivel önállóan dolgozhat, akár vállalkozóként is). Ha esetleg még beszél is angolul, az teljesen elég.


Nem kell beadni, valaki annyira szegény volt, hogy egy például gázszerelő szakmunkásképzőt sem tudott elvégezni!


Általában kiderül valakiről, hogy fiatalon inkább lumpolt, érettségit nem szerzett, de szakmát se, dolgozni nem szeret, de a kifogás megvan: "mi nagyon szegények voltunk"

2015. ápr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy járok levelezőn egyetemre, hogy mellette teljes munkaidőben dolgozom, ellátom a háztartást (a férjem nagyon sokat dolgozik, így szinte minden rám hárul ebből) és gyereket is nevelünk. A lehetőség mindekinek adott.

(Jogi egyetemre járok, mindenki eldöntheti, hogy az büfészaknak számít-e.)

2015. ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
37%

hát nem tudom, mi párommal érettségi után feljöttünk pestre egyetemre, szereztünk munkát, azóta egyikőnk szüleitől se kaptunk egy sorintot sem. szörnyű, mert vendéglátózunk mindketten, ezért kb mostanában nem is találkozunk, de meg lehet oldani. nekem télen meglesz a diplomám, utána vagy elhelyezkedek a szakmámban, vagy folytatom ezt. a tanulás szerintem az egyik olyan dolog, ami szerintem még megoldható magyarországon. nekem is van diákhitelem, meg nem eszünk minden nap csirkemellet, de legalább maximálisan megszilárdította a kapcsolatunkat az egymásra utaltság.

21L

2015. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyat aki kifejezetten szegény családból végzett el felsőoktatást. Viszont neki nagyon kellett kaparnia ahhoz hogy az legyen ami. Gyakorlatilag szó szerint nulláról indult, se saját lakás, se szülői saját lakás. Most kifejezetten jól keres, visszont a hirtelen jött pénzzel egyszerűen nem tud bánni. A 3-4x-esét keresi az átlagnak, de hó végén már egy fillérje sincs. Elkölti mindenre, olyanra is amire semmi szüksége.


Tehát a szegény család nem biztos hogy jó indok erre. De hát itt a példa arra aki tanult, harcolt és most hátradőlt nyugodtan, mert jól keres és most sincs neki semmije.

2015. ápr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
33%

"még sose látak diplomás munkanélkülit"


Én meg elég sokat látok, egy része tehet is róla, egy része nem.

2015. ápr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
58%

Azért, mert az esetek döntő többségében a kérdező nem mélyszegénységből származik, nem arról van szó, hogy nincs víz se bekötve, de nem is arról, hogy éhezik (internetes androidos mobilra is telik, nem? Btw: nekem nincsen és teljes életet tudok élni).Csak néhány példa ITTENI kérdésekből: nő fel van háborodva, hogy ez a mocskos szemétláda állam nem ad neki munkát, nem eteti a kölykeit, pedig neki 3 szakmája van! Kisvártatva kiderül, hogy a 3 szakmájából 1 érettségi (mióta szakma ez kéremszépen?), egy manikűr, egy pedig pedikűr. Az is kiderül, hogy épp munkanélküli volt, mikor megszülte az első gyerekét, majd egymás után még hármat. Az is kiderül, hogy otthon ülve várta, hogy állambácsi megdobja egy rakás pénzzel, mert máskülönben nem lehet saját vállalkozást csinálni, pedig ilyen végzettséggel mi mást lehet? Másik példa (a héten tették fel a kérdést): fiatal nő fel van háborodva, hogy az anyja elvette tőle gyermekeit, kihívta a gyámügyet stb. Pár válasszal később ez derül ki: a csaj 19 évesen volt otthon a 3., akkor 9 hónapos gyerekével. Mindhárom gyerek egy drogdílertől származik, aki azóta lelépett. A kislány, minekután talán még az általánost sem fejezte be, csak külföldön kap állást, ezért a gyerekeit lepasszolja az anyjának, aki persze nem hajlandó 3 gyerek neveléset, ellátását vállalni.


Na ilyen esetekben már pedig nincs jobb válasz a "tanulhattál volnánál", mert valóban, 2 díszpéldánya annak, aki olyan hülye, annyira buta, hogy talán számolni sem tud, nem lennék meglepve. S a saját idiótaságuk miatt tartanak ott ahol. Egy cseppet sem tudom sajnálni őket!

Aztán: nem tudom a mai világban miért kell mindenkinek hanyat vágnia magát a diploma, meg dr szócskáktól. Ne tegyünk már úgy, mintha nem tudnánk pontosan, hogy van kb 20 féle diploma, amivel igazán nem lehet elszegényedni, a többivel meg ki is törölheted. Esztétika szak mond valamit? Hát az anglisztika? Most komolyan... És akkor ilyenkor jelennek meg az olyanok, hogy ők doktori címmel nem kapnak állást, maximum minimálbérért. Ilyenkor bennem mindig felkapcsol a vészvillogó: miért nem végzettségét írja le, miért csak annyit, hogy doktor? Ja hogy ő politológiából doktorált? Érdekes, egy fogorvos sosem írt még olyat, hogy ő doktori címmel nem kap állást, hanem megmondja, hogy végzett fogorvos, akiknél egyébként 100%os foglalkoztatottság!


És végül: aki tényleg a mélyszegénységből jön: sajnos már csak 16 éves korig, de így is úgy is tankötelezettség van, lehet elmenni szakközépiskolaba, ahol egy épkézláb szakmát kap az ember. 16 éves kora előtt nem sokan tudnak dolgozni, 18 éves korig pedig csak alkalmi diákmunkákat. Én is dolgoztam gimi mellett, lehetséges. Ha mindenáron haza kell adni valamennyit, hát lehet. Egy jó szakmával pedig máe igenis lehet valamit kezdeni a későbbiekben. Ha pedig beindult a szekér, lehet tovább is gondolkodni, akár egy OKJ-s képzésen, fősulin. Nem tudom hogy van az, hogy egyeseknek ez megy, mások viszont csak ülnek széttárt karokkal, hogy hát ők nagyon szegények, nekik ezt nem lehet...

2015. ápr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
44%

Hát utolsó én olyat ismerek, aki akárhogy teper, nem jut tovább.

A férjem mesélte, hogy a munkahelyén (gyár, három műszak) a diákok 75 ezret keresnek, és csak szövetkezeten keresztül lehet bejutni. A férjem ugyanazért a munkáért 160ezret keres alsóhangon.

A srác apja lelepett, az anyja rokkantnyugdíjas, egy komfort nélküli házikóban(hobbikert viskója) élnek egy szobában ketten. Anyuka a kertet műveli, azért cserébe lakhatnak ott. Azért lett ez nálunk újra téma, mert a srác anyukája ki-be jár a kórházból, sajnos nincs sok neki hátra, a kertet el fogják adni. Volt náluk anno a férjem, vitt pár ruhát, meg egy ezeréves kistévét. Sírva jött haza.

Most a férjem azért lobbizik a munkahelyén, hogy felvegyék a srácot.

2015. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
17%
Mi a srác végzettsége? Hát a férjedé?
2015. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
26%

16:

De a példáid esetében pont nem a tanulás hiánya, hanem az életviteli hülyeségek juttatták ezeket az embereket oda, ahová.


Én azért rühellem eleve az ilyen "tanulhattál volna" szövegeket, mert az emberek többsége ez alatt klasszikus értelemben vett poroszos, magolós iskolai tanulást ért, pedig az csak nagyon kicsi része az egésznek, sőt nem is feltétlenül célravezető. Nekem van két diplomám, és egyiket biztosan, másikat is valószínűleg abba a 20-ba sorolnád, amivel szerinted igazán nem lehet elszegényedni, én viszont azt mondom, hogy ha valaki nem tanul az iskolán kívül nem klasszikus értelemben, az bizony el fog szegényedni. Fordítva, viszont mivel ebben az esetben nem hatóságilag elvárt diplomáról van szó (mint orvosnál vagy jogásznál, amik ez alól kivételek), ezért aki soha nem járt egyetemre, az diploma nélkül is érvényesülni tud, ha autodidakta módon tanult és tapasztalata is van. Csak ez a tanulás nem olyan, mint mikor egy vizsgára készülsz, mert senki sem kíváncsi arra, hogy szó szerint vissza tudod-e büfögni.

2015. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
26%
Sokan azt hiszik, hogy a tanulás egyenlő a biztos megélhetéssel. Nem így van (tapasztalatból mondom). Illetve talán a szüleim fiatalkorában ez még működött, de akkor a munkanélküliséget sem ismerték...
2015. ápr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!