Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vágják itt a szegéyn...

Miért vágják itt a szegéyn családból jövők fejéhez, hogy "tanulhattál volna"?

Figyelt kérdés

Tanultam épp eleget, csak sajnos nem bírtunk otthon megélni, úgyhogy összepakoltam, és kijöttem külföldre. Érettségim van, több nyelvet beszélek, de picnérnői fizetésből nem telik luxusra, mire bejutok suliba, hogy legyen egy használható szakmám, addig meg kell élnem valamiből.

A párom diplomás, csak neki nem ismerik el, ezért újra kell tanulnia.


Miért gondolja itt mindenki, hogy aki nem él az átlag felett az lumpolt diákként?


(van olyan lány az ismeretségi körömben, akiről az is kétes, hogy az érettségije megvan, de kifogott egy milliomos férjet, nincsenek anyagi gondjaik)


2015. ápr. 23. 21:41
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
59%

Az a baj, hogy a legtöbbször a háttér ismerete nélkül vagdalkoznak, meg el sem olvassák a kérdés, csak benyögik a hülyeségeiket.


Sokan nem azért keresnek keveset, mert nem tanultak.

Sőt, vannak akik elvégezték a nyolc osztályt, meg valami szakmunkásképzőt anno és ezzel nagyon jól elboldogulnak az életben, egész jól keresnek.


Sokan vannak, akik tanultak, de: nem tudtak elhelyezkedni egyelőre a szakmájukban, ezért elvállalnak mindenféle munkákat (tehát nem mindenki azért dolgozik éppen gyárban, pincérként, eladóként, mert síkhülye, vagy nem tanult).

Olyan helyen élnek, ahol kevés a munkalehetőség és egyelőre nem aktuális a költözés valami miatt.

Vagy tovább akarnak tanulni és erre gyűjtik a pénzt.

Vagy sokáig dolgoztak, de valami miatt elvesztették a munkájukat és nehezen találnak újat.

2015. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
84%

"Sőt, vannak akik elvégezték a nyolc osztályt, meg valami szakmunkásképzőt anno és ezzel nagyon jól elboldogulnak az életben, egész jól keresnek."


Igen, és pont ezért állja meg a helyét, hogy "tanulhattál volna". Mivel egy szakmunkást elvégezni tényleg nem nagy kunszt, nem kellene azzal takarózni, hogy mennyibe kerül diplomát szerezni, meg mennyibe kerül az egyetemi kolesz, mivel szakemberként is meg lehet élni.

2015. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
66%

"6os.... kaja, viz, aram, futes, lakhatas, net..... itt elsz??? sokaknak ez sem biztositott.... "


Te miről beszélsz? Világosan kiemeltem a válaszomban, hogy arról beszélek, mikor valaki az egyeteméhez közel él, de gyengédebbek kedvéért akkor leírom, hogy arra gondolok, hogy valaki egyetemistaként még a szülői házban él, nem kell kolit és albérletet állnia. Középiskolásként és nyílván a szülőkkel lakott együtt, tehát az, hogy valaki szeptemberben egyetemre megy, még ugyanannyi lesz az áramra, gázra, vízre a kiadás, mint májusban. Az ösztöndíjam felét mindig odaadtam a szülőknek, hogy beszálljak a közös költségekbe.



"ugylatom te fel se fogod hogy ahhoz hogy te tnulhass akar fenymasolt jegyzetekbol ahhoz a csaladodnak vagy valakinek avkornyezetedben ki kell a hetkoznapi eleted koltsegeit... hja ingyen tanulsz... a fenymasolopapir me potyog az egbol... es a ruhaid is mindent kibirnak.... meg nalatok a kaja is berepul az ablakon..."


Az egyetlen, aki nem tud értelmezni az te vagy. Telefonnal fotóztam le a lapokat és a telefonról olvastam, nem volt fénymásolóm. A ruha meg gyerekként, középiskolásként is kellett, mi köze az egyetemi tanulmányokhoz? Sőt, most megálltam már a növekedésben és van egy fix méretem. A ruháimat pedig turkálóban vettem anno és most is, pedig most már az anyagi helyzetünk rendeződött.

2015. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó jól megfogalmazta. Én sem értem, hogy el tudnak tartani egy gyereket 16 éves koráig, aztán hirtelen puff! a gyereknek is sürgősen dolgoznia kell, mert egyik napról a másikra már a rezsi ráeső részét nem tudják fizetni, a ruházkodását nem tudják fizetni, a bérletét nem tudják fizetni... Hogy van ez? Ezt magyarázza már meg valaki, mintha 4 éves gyerek volnék, mert nem látom ebben a rációt. A másik: valaki említette, hogy (talán) villamyszerelő (?) haverja, ahhoz képest, hogy szakmunkás milyen jól elvan. Hát mit ad isten, párom legjobb barátja szintén villanyszerelő. Egyedül fenntart egy albérletet, azt eszik, amit akar (nem kenyeret párizsival, hanem amit megkíván), és rendesen jut pénz a hobbijára, ami a motorozás. Múltkor kíváncsiságból megkérdeztem, hogy ez úgy mennyibe fáj (én is szeretnék egyszer motorozni). Csak a tavalyi évben költött a motorjára 1.1 millió forintot. Nem, ebben a benzin nincs benne, pedig járatja rendesen, nincs egy hete, hogy Ceglédről leugrott hozzánk Pécsre, csak úgy. Milyen érdekes, hogy ő keres annyit (pedig ő is szegény családból jött), hogy ne csak a szükségleteire, de akedvteléseire is jusson! S még csak nemis egy fogorvos, hanem szakmunkás, amit már aztán tényleg a legnagyobb csóró is meg tud csinálni. Most akkor mi a probléma? Ja hát az, hogy bambák voltunk kéremszépen, vagy rossz szakmát választottunk vagy egyáltalán nem tanultunk semmit. Előbbit azért nem értem, mert soha nem csinált senki sem titkot abból, hogy mit éri meg elvégezni és mit nem, utóbbi esetben pedig tudjuk, megbeszéltük, hogy a szakmunkásképző bárki előtt nyitva áll, de sajna ott is tanulni kell. Ne haragudjatok kedves válaszolók és te se, kedves kérdező, de az esetek 99%-ában igenis az a baj, hogy nem tanult eleget/jót a delikvens és most utólag nem érti, hogy mi a baj. Tudjátok, ez olyasmi mint az elhízás. 1000 emberből van egy, aki tényleg a hormonjai miatt kett a kövér, a maradék meg simán túlzabálta magát. De azért a maradék is kikéri magának a hormonjaira hivatkozva, ha szólsz, hogy fogyni kéne, mert az élete is veszélyben lehet akár...
2015. ápr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
8%

33 es 34 es...


hosotetkek!!! igen egyszeruen sok szulo bem fogja fel hogy penz... ugylatom ti se!! telefonnal fotoztad... otthon laksz stb... a szuleidveltartottak!!! rohadt sok embert nem tartanak el 18 eves kora utan. egyszeruen kozlik vele jogilag felnott vagy old meg. igen a szulok nagyon nagy resze ilyen. miert?? azt toluk kerdezzetek miert nem gondoltak bele gyerekvallalaskor hogy esetleg tovabb akar tanulni majd a kolke....


szoval : lakhatas viz villany telefon stb... ezek PENZ!! valakinek allnia kell a dolgokat... de nektek ugylatszik nagas... kivanom sose essetek pofara a kis kenyelmetekbol.

2015. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó! Te direkt játszod a hülyét, vagy valóban értelmi fogyatékos vagy? Úgy látom nem értelmezted, amit leírtam, nem írom le még egyszer, olvasd el, csücsülj rajta egy pár órát, ha úgy tetszik, ha másképp nem megy. Azt a részt ajánlom figyelmedbe, amikor arról írtam, hogy SZAKMUNKÁSKÉPZŐ.
2015. ápr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
51%

"rohadt sok embert nem tartanak el 18 eves kora utan"


És akkor mi van? 18 éves korára az ember el tud végezni egy szakközepet vagy szakmunkást, ami SZAKMÁT ad!

2015. ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
68%
A szakközép nem ad szakmát az érettségivel, régen adott, de egy ideje ez már nincs így.
2015. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
19%
36 os... hulyezhetsz de olvasdvel a topikinditot!!!! a diplomarol ir nem a szakmunkasrol !!!! DIPLOMA!!! olvass ne csak bezzegelj eltartottka ;)
2015. ápr. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

En is csak szakkozepet vegeztem mert nem volt penz tovabbtanulni kellett a fizetesem.

Aztan 30 tul gyerekekkel munka mellett tanultam tovabb utolag igy sokkal nehezebb volt.

2015. ápr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!