Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vágják itt a szegéyn...

Miért vágják itt a szegéyn családból jövők fejéhez, hogy "tanulhattál volna"?

Figyelt kérdés

Tanultam épp eleget, csak sajnos nem bírtunk otthon megélni, úgyhogy összepakoltam, és kijöttem külföldre. Érettségim van, több nyelvet beszélek, de picnérnői fizetésből nem telik luxusra, mire bejutok suliba, hogy legyen egy használható szakmám, addig meg kell élnem valamiből.

A párom diplomás, csak neki nem ismerik el, ezért újra kell tanulnia.


Miért gondolja itt mindenki, hogy aki nem él az átlag felett az lumpolt diákként?


(van olyan lány az ismeretségi körömben, akiről az is kétes, hogy az érettségije megvan, de kifogott egy milliomos férjet, nincsenek anyagi gondjaik)


2015. ápr. 23. 21:41
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
39-es te igazán fogyatékos vagy, meg nagyon elnyomott lehetsz a 150 felkiálltójeleddel. Te szeretsz mindent a magad észjárása (mi igen gyenge) szerint értelmezni.
2015. ápr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
54%
Jézusom... Komolyan nem tudom ép ésszel felfogni, hogy valaki ennyire értetlen legyen. Nem is csodálkozom, hogy egy ilyen ember nem viszi semmire, idiótákat én sem alkalmaznék... A kérdező párja diplomás, maga a kérdező annyit írt magáról, hogy érettségije van (ami nem végzettség), meg állítólag beszél egy pár nyelvet, ami még ha igaz is, tehát tárgyalási szinten beszél mondjuk két idegen nyelven, az sem végzettség. Hisszük vagy sem, de ha kimegyek Angliába dolgozni, ott nem fognak azért senkit sem alkalmazni, mert nahát tud angolul :D komolyan, mintha 8 éves gyerekekkel vitatkoznék. Aztán, hol volt az leírva, hogy csak és kizárólag diplomáról van itt most szó? Ha? És a legeslegeslegjobb: miért játszátok a hülyét és miért tesztek úgy, hogy a diploma a beléptető kártya a jobb életbe? Hát én is leírtam már, de jó ideje senki nem csinál titkot abból, hogy tele vannak a fősulik, egyetemek olyan képzésekkel, amelyek lókakira sem jók. Most mit játszátok a hülyét? Nehogy már, hogy egy kommédia diploma egyenértékű legyen egy gyógyszerész diplomával és itt most nem a képzés nehézségére gondolok (bár ahogy elnézem, az itt lévők úgy is csak ezt fogják kiérteni belőle), de elég régóta ismeretes, hogy előbbit egyrészről marhára nem mindegy hol végezzük el, másrészről ha nincsenek kapcsolataid, akkor ki is törölheted vele. Ez a másik, hogy nem fogadják el külföldön. Ezt nem tdtuk, kéremszépen? Neki vágtatok egy random országnak,úgy hogy utána sem jártatok, hogy milyen lehetőségeitek vannak? Hát kérdező, ezzel csak azt erősítetted meg, hogy egy idióta vagy. Hogy lehet valaki ennyire nyomorult, most komolyan? :D ha meg tudtátok, akkor nem értem mi a baj? Nem értem, miért odamentetek? Az én diplomám sem fogadják el mindenhol sőt, de ha már itt tartunk, egyrészről utánajártam, hogy különbözeti vizsgákkal lehet e valamit kezdeni másutt, másrészről tudom, hogy hol lehet amúgy elfogadtatni. Nem igaz, hogy ennyi kiskorú van itt... Nem tudlak sajnálni titeket egy cseppet sem! Igen, tanulni kellett volna, és nem az általatok oly szentnek tartott diplomára, vagy annyira lenézett szakmára (wtf?) gondolok, hanem ÖNÁLLÓSÁGRA. Itt a rohadt internet és ti mégis úgy tesztek, mintha nem lenne lehetőség utánajárni mindennek. Hát ez sem lehet véletlen, hogy csak az életképtelenek fejéhez vágják ezeket a mondatokat. Na, én részemről befejeztem. Akármit írtam eddig, mindenre kitérő választ kaptam. Speciel én pont lekakilom, hogy milyen szegénységben éltek. Mindenki saját magáért felelős, de ha valakinek az agykapacitása addg nem terjed, hogy a jövendő szakmájáról tájékozódjék, az ott fog maradni azon a szinten, ahol most van. További szép mélyszegény napot!
2015. ápr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
47%

"A kérdező párja diplomás, maga a kérdező annyit írt magáról, hogy érettségije van (ami nem végzettség), meg állítólag beszél egy pár nyelvet"


Na végre, valaki értelmezte is!

2015. ápr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

42 es .... te jo eg... latom meg mindig nem zavar hogy nem a felvetesre irsz... osszessegeben kell a szoveget ertelmezni nem ketszavankent...

a topikindito kerek perec leirja hogy diploma volt a cel de felbe kellett hagynia... kerdes: a te fele arrogans eltartott burokban felnovo bezzegkek miert jonbek avval hogy mindenkinek ugyanugy meg van a lehetosege??? TUDJUK HOGY NINCS! Aztan hulyezhetsz mindenkit meg jajj te alkalmaznad... mit gondolsz ilyen arrogans szuklatokuro fonokhoz hacsak nen kenyszer megy valaki onszantabol dolgozni???

2015. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
0%
hja.. es pl az orvosihoz is a legtobb helyen ujra kell vizsgazni mert nem fogadjak el... pedig az nem bufeszak... de pl germaniszta szakkal meg siman alkalmaznak nemetorszagban pedig idehaza bufeszaknak tartjak sokan... persze lenezni masokat egyszerubb meg hulyezni...
2015. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
39%

"es pl az orvosihoz is a legtobb helyen ujra kell vizsgazni mert nem fogadjak el... pedig az nem bufeszak... de pl germaniszta szakkal meg siman alkalmaznak nemetorszagban pedig idehaza bufeszaknak tartjak sokan..."


Akkor tanulj germanisztika szakon basszus!


Most hogy jön ez ide, ahhoz amit 42-es írt, hogy előre meg kell nézni a lehetőségeket meg (pro)aktívan kell hozzáállni a dolgokhoz?


Tényleg mindenki a saját sorsának kovácsa, nem kell sajnálni senkit.

2015. ápr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
46 os.. csak rámutattam nyilvánvaló logikai bukfencre.. nem kell felháborodni :) logikusan kell írni, és kész.
2015. ápr. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Most már egészen bizonyos vagyok benne, hogy direkt játszod a hülyét. Igen, valóban kap az ember munkát Németországban germanisztika végzettséggel, ugyanazt, amit e diploma nélkül is elvégezhetnél. Gyárban szalag mellett, mekiben kiszolgálóként, bárban pultosként. A másiknál meg fogalmam sincs, hogy mit akartál mondani, elvégre én is pontosan azt írtam, amit te. Hol mondtam én azt, hogy az orvosi büfészak? Hol mondtam én azt, hogy csak a büfészakokat nem fogadják el másutt? Én speciel fogorvostan hallgató vagyok, még mielőtt egyetemre jöttem már tudtam, hogy hol tudok elhelyezkedni a diplomámmal és hol kell különbözeti vizsgát tenni. Hiszen éppen ez a lényeg!!! Hogy bármilyen szakon is tanul az ember, vegye már a fáradtságot és nézzen utána, hogy álmai országában is el tud e vele helyezkedni. Legyen szó egy orvosi diplomáról, germanisztika szakról, vagy akármiről. Itt nem volt logikai bukfenc, csak te annyira utálsz engem, hogy már össze vissza magyarázol és magadból csinálsz idiótát. Sikerült!
2015. ápr. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
26%
Olvasom a vitátokat, nagyon elbeszéltek egymás mellett, szerintem hagyjátok egymást, mert egyikőtöknek sincsen egyébként igaza, nem értettétek, amit a másik ír.
2015. ápr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

48... hihetetlen vagy .... a germanisztikat pont azert irtam mert kulonbozeti nelkul fogadtak el a diplomat DIPLOMAS szakiranybeli allasra.... ugylatszik kedves arrogans leendo szakbarbar a lenezes az megy. es rolad szol a topik pont... raadasul egyszeruen ilyen lazan felulsz es nem birod rahagyni a masikra ha mas a velemenye...

komolyan .mit bizonygstod hogy bezzeg... nem az lenne a tema hogy TE.... De lassan mar azt is fogjuk rolad tudni hogy hol laksz es milyen a kornyek....


49 nyugi... hat van ilyen szitu :) de szerintem ez tanulsagos... en mar tudom hogy fogorvos lesz, eltartottak, kozepreteg tagja kb. ... de inkabb nem sorolom.... ugylatszik o meg tul komolyan vesz forumokat, belegondolni meg nem kepes hogy bizony mas is lathatott tanulhatott tapasztalhatott. olyan dolgokat is amiknek lehet a kozeleben se volt. attol meg vannak...


amugy ez tobb hszbol lejon. sokan kizarolag a kozvetlen tapasztalataikbol indulnak ki. analitikus gondolkodas nulla plusz amit nem tapsztalunk szemelyesen az tuti nincs.


szerintem meg van a holdnak is tuloldala , pedig se nem jartam ott se nem lattam korbeutazva csak kepen.


mondom en a direkt hulye :)


a topik a diplomarol szol. meg irja is a topikindito hogy mig tanulni tud addig is meg kell elnie vmibol...

2015. ápr. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!