Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy rafinált barátnő...

Ha egy rafinált barátnő magának akarja a házat, ami nem az övé, mit lehet tenni elenne hogy ne kapja meg a házat?

Figyelt kérdés

Egy nagymamának gyerekei, és több unokája is van.


(A nagymamát nevezem "A"-nak, a példa kedvéért).


A nagymama fiának a barátnője magának akarja a nagymama házát. Alíg 2 éve ismerik egymást csak!


A fiú barátnőjéről azt kell tudni hogy egy "csődtömeg",

aki nem dolgozik, és jelenleg is az anyja tartja el,

ez a barátnőcske 35 éves. 35-évesen az anyja tartja el őt teljes mértékben, dolgozni nem dolgozik, anyjától megkap mindent. Albérletben él a barátnőcske, a nagymama fiával, az albérletet a barátnőcske anyja kifizeti minden hónapban!


Azonban, a barátnőcske a hét napjaiból 5 napot,

a nagymamánál van "vendégségbe", mondván átmegy beszélgetni. Igazából azért megy át mert magának akarja a nagymama házát, természetesen ingyen!

Sőt a barátnőcske már úgy beszél arról a házról mintha ő rendelkezne felette.


A barátnőcske természetesen nem árulja el, vajon

hogyan akarja elérni, hogy a nagymama "Ajándékozza"

neki a saját házát.


Viszont én már tudom, h a barátnőcske megcsalja a nagymama fiát, a saját szememmel láttam!


Szerintünk megkapná a nagymama házát és "lelépne".


Mit mondjak én ennek a nagymamának "Finoman"

hogy óvatosságra intsem???!


2015. febr. 26. 13:28
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Barátnőcske :D beszarok a röhögéstől :D
2015. febr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Akkor az én tippem a problémádra: kérj tanácsot a nagymamádtól. Nem kell belekeverni azt, hogy mi lesz az örökséggel.. Mondd el neki, hogy láttad a nőt egy másik férfival félreérthetetlen helyzetben, és nem tudod, hogyan közöld ezt a fiával, illetve egyáltalán közöd van-e a dologhoz. A továbbiakban részletesen elemezheted neki, milyennek tartod a nőt, és hogy az is zavar, hogy a családtagokhoz (pl. hozzá, a nagymamához) is mindig mézesmázos, ameddig kell neki valami, de bajban senkinek nem lenne hajlandó segíteni. Úgy érzed, mindenkit kihasznál maga körül, és ezt a hitedet most megerősítette a félrelépés. A nagymamád 65 éves, nem lehet még komoly agyi problémája, legalábbis én nagymamámmal még 87 évesen is tudok beszélgetni komoly dolgokról értelmesen. Biztos változtat majd valamit a nőhöz való hozzáállásán. És a legfontosabb: ne hanyagoljátok el a nagymamát! Öten vagytok unokák, ha heti 1x mindenki átugrana, nem lenne szüksége a kétszínű barátnő "támogatására". Vond be a dologba a többieket is.
2015. febr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Először is: ha nagymama meghal, NEM az unokák örökölnek, hanem a gyerekei.

Másodszor: kérdezd meg a nagyit, hogy mit szól ahhoz, hogy ez a nő hirtelen milyen kedves lett vele, és avasd be abba, hogy megcsalja az unokáját, mit szól hozzá.

2015. febr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 A kérdező kommentje:

Én személy szerint azért nem járok sűrűn a nagymamához, mivel ez a nő "állandóan" ott van.


Egyszer, mikor mi az unokák a nagymamánál voltunk, ez

a barátnőcske megjegyzéseket tett ránk!

Mégpedig hogy mikor megyünk már haza, illetve, reméli minél előbb otthon leszünk...

Ergo mennyünk el a nagymamától sürgősen, mert mi nem tetszünk neki...

2015. febr. 26. 14:56
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

"Én személy szerint azért nem járok sűrűn a nagymamához, mivel ez a nő "állandóan" ott van. "


Egy jó kifogás sose rossz.

2015. febr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
Váááóó, és ennyi elég is volt 5 db unokának, hogy az addig feltehetően szeretett nagyit ne is látogassa többé???
2015. febr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
És ti ezt hagytátok? Akkor meg is érdemlitek. Ott vagytok ti, a családtagok, és elviselitek, hogy beszólogasson? Miért is? Hogy akartok vele szembeszállni, ha egy "Mi itt otthon vagyunk, de biztos téged is vár már otthon anyukád" hozzászólással vagy akár valami bunkósággal helyretegyétek? Egyértelműen nem tart titeket vetélytársnak, mert így nem is vagytok azok. Átengedtétek a nagymamát. Hogy a történetet kiegészítsem, a mi családunkban is előfordult ilyen, és az illető eltartási szerződéssel meg is örökölte a házat. A vérrokonok távol éltek, és végig úgy tudták, a nagymama jól megvan azzal a nővel (a nő szépeket mesélt, a nagymama pedig nem mert ellent mondani), pedig akár a gondozását is vállalták volna, ha hozzájuk költözik. Aztán halála után derült ki, hogy mennyire rossz sorsa volt, csak éppen nem volt bátorsága segítségért fordulni olyanokhoz, akikről úgy érezte, nem is törődnek vele.
2015. febr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Jogi ügyekben nem tudok mondani semmit, nem vagyok benne jártas.

Viszont jó unokája vagyok szeretett nagymamámnak, és valami igencsak ledöbbentett. Ez pedig az, hogy nem látogatjátok a mamát, mert ott van a "barátnőcske" (amire jó lett volna kitalálni valami szinonimát, pedig hatszázadszorra már idegesítő volt, nem vicces), és beszólogat nektek. Ez a nagy indok, amiért szegény nénihez nem mentek el látogatóba, nem mentek segíteni neki. Ez indok? Szerintem nem.

Az én nagymamámnál konkrétan ott lakik egy utálatos személy (unokatesóm felesége, remélem már nem sokáig lakik ott), akitől az egész famíliának herótja van, de ez nem akadályoz meg minket abban, hogy meglátogassuk a nagyszüleinket.

Szóval emeld fel a s*gged, ne a kifogásokat keresd, amiért nem mész a nagyihoz!

2015. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:
100%

Kérdeő, elég nagy szarkavaró vagy a kommentjeid alapján.

Meg ez az állandó "barátnőcskézés"... :D

A megcsalásról szólj a srácnak, ha így érzed korrektnak a dolgot. Ő majd eldönti, mit tesz ezután. Össze vissza irkálsz, egyszer azt mondod, 5en igazságosan akartok részesülni az örökségből, máskor meg téged csak a nsgyi érdekel, nehogy ház nélkül maradjon..

A nagy parázásra az lenne a megoldás, ha ti is szépen látogatnátok a nagymamát (az ne legyen kifogás, hogy ott a "barátnőcske", a ti nagyitok).

Egyébként 65 évesen még nem hinném, hogy ennyire az öröklés témáján kéne kattogni...

Mindenesetre ti vagytok a családja, tessék törődni vele, ne csak a hasznot látni benne, aztán felháborodni, ha más teszi neg!

2015. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 tetro ***** válasza:
úristen, én ezt hittem valami 90éves nagyiról lehet szó. 65éves nagyi? :D manapság a 65éves szinte még nem is nyugdíjas. te meg az öröklésen kattogsz... vajon a barátnőcske minek nevez téged a hátad mögött? keselyűnek?
2015. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!