Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.-os és a ballagási bulimat szervezzük a szüleimmel. Anyukámék elváltak. A Bulit a Trófeában szeretnénk tartani,12 embert szeretnék elhívni (család). Apukámnak a barátnőjét nem szeretném meghívni, mert utálom. Hogyan mondjam meg apukámnak hogy egyedül jöjjön?(a barátnő 25) 15/f

2015. febr. 12. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

apa ne haragudj, de azt szeretném, ha egyedül jönnél a buliba


ebből lesz majd egy komolyabb beszélgetésetek gondolom apukáddal miért is nem szereted a barátnőjét, de legalább elmondhatod neki a véleményedet

2015. febr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Igaz, hogy a te ballagási bulid, de a szüleid teszik lehetővé, hogy megszervezd, és szerintem igen udvariatlan lenne azt mondani apádnak, hogy ne vigye a barátnőjét. Nem tudom, a korkülönbségen kívül más is van-e a rovásán, de neked is rosszul esne, ha majd egyszer a család mindenkit meghívna egy közös eseményre, de veled közölnék, hogy csak a párod nélkül mehetsz. Vannak helyzetek, amit el kell fogadni. Ha apád sokáig ezzel a lánnyal lesz, akkor inkább a jó kapcsolatra kellene törekedni. Ha komolytalan a dolog, akkor úgysem viszi magával..
2015. febr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
"Apa, csakis a csaladdal szeretnek unnepelni"
2015. febr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem őszintén ülj le apukáddal és mond el neki. Ő tudja hogy nem kedveled a barátnőjét? És van is valami konkrét okod? Nem tudom mióta vannak együtt, de az is lehet, hogy a barátnő el sem szeretne menni magára a bulira, hiszen, gondolom ott lesz édesanyád, a rokonok. A korából gondolom, hogy jóval fiatalabb apukádnál, szóval lehet hogy nem is lesz belőle gond, hogy nem akarod, hogy ott legyen.
2015. febr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Janka néni ***** válasza:

Tetszik vagy sem, szereted vagy sem, ő is családtag lett.

Elvárni apukádtól, hogy ne vele menjen, nem biztos, hogy a családi békét szolgálja. Ráadásul most módod lenne gyakorolni az alkalmazkodás képességét is. Nem beszélve arról, hogy az utálkozással megspékelt csapatban, Te példát mutatnál.


Az is kérdés persze, hogy mi okod van utálni, van-e konkrét ok vagy csak a létezését utálod illetve utáltatták meg veled.

ha 15 éves vagy javasolnám, hogy olvass Leiner Laurától idevágó részeket az SZJG (Szt.Johanna Gimi) sorozatból. Tanulságos egy mai tininek, hisz olyan kamaszokról szól, akik bármelyikőtök lehetne. Erre a te helyzetedre is van szituáció benne.


Aztán próbálj beszélni apukáddal is erről az utálatról (bár finoman kellene megpróbálni)!

2015. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Apukám nem segít megszervezni, csak vendég lenne. Szűk család lenne ott, és én nem szeretném ha ott rontaná a levegőt mert elég gázos nő.

2015. febr. 12. 20:05
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Janka néni!!


Nem lett még a családtagja hála istennek.

Apai nagyszüleim véleményét fogom még kikérni, talán tudnak ebben segiteni.

És szerintem elvárható apukámtól ha erre az alkalomra nem hozza el, egyrészt mert a csaj senkit nem ismer ott,en nem vagyok vele joban,ugyhogy neki is lehetne annyi esze hogy ha hivjak is akkor sem megy el

2015. febr. 12. 20:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!