Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha nyernétek pár...

Mit tennétek ha nyernétek pár milliót, de a családotok azt várná el hogy szétosztogasd köztük az egészet?

Figyelt kérdés
Nem " sokról" van szó, kb 6 millióról. A pénzt egyértelműen lakásvásárlásra akarnátok költeni, az a legfontosabb most hogy végre saját életet kezdjetek. És a saját fizetésetekből esélyetek se lenne hitelmentes lakást venni soha, szóval ez a nyeremény egy igazi életmentő csoda. Na de a családotok viszont, elvárja hogy a pénzt egyenlő arányokban eloszd a családban rokonságban, mert milyen rossz sorsuk van, alig élnek meg, sok a hiteljük, gyerekük van. És ilyet mondanak, hogy neked úgyis felesleges elköltözni otthonról, lakhatsz még a szüleiddel évekig, tehát neked minek egy saját lakás? Ti mit tennétek? Elosztanátok a pénzt a béke érdekében, és utánna évekig laknátok a szülőkkel magánélet nélkül, utánna meg albérletben nyomorognátok? Vagy igenis megvennétek a lakást, biztosítanátok a jövőtöket, hiszen nemsokára ti is családot szeretnétek. Viszont ezért a döntésért cserébe, örök harag lenne a rokonság nagyrészével, de még a szülőkkel is.
2014. dec. 30. 19:26
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annak adnék pénzt, aki fontos nekem, a többieket letojnám magasról. Olyannak minek adsz, akivel pl alig beszéltél még? Kit érdekel a béke, ha közben elveszik az életedet? Akkor már inkább legyen örihari.
2014. dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet csak annak szabad elárulni, akinek tényleg tudnia kell. Pont ezért... Tőlem egy fillért sem látna az a családtag, aki még zsarolni próbál. Nem érdekel ha másnak gyereke vagy adóssága van, az nem az én életem. Nem fizetek mások helyett. Bár nekem már van gyerekem és családi házban élünk, de ha gyermektelen lennék saját otthon nélkül, nyilván az sem azt azt jelentené, hogy soha nem is akarok sajat családot és házat. Hülye lennék feladni az egyetlen esélyemet a házvásárlásra... Manapság nem sok lehetőség adódik rá. Annak adnék, akiről úgy gondolom hogy megérdemli - ha lenne ilyen.
2014. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül se adnék belőle. 6 misi nem nagy pénz, még csak egy nagy lakásra sem elég, viszont arra pont jó, hogy el tudj kezdeni egy önálló életet. Ha elosztogatod azzal nem segítesz igazán senkin. Azt, hogy valaki nehezen él nem lehet megoldani pár százezer forinttal, mert gondolom kb. ennyi jutna egynek. Ahhoz, hogy mindenkinek kifizesd a hitelét, meg komolyan segíts 10x ennyi is kevés lenne. Ennyi pénz CSAK egy embernek elég egy kicsivel jobb élethez, jó lenne ha az te lennél. Ha szétosztod akkor csak szétaprózod, elköltik egy-egy szobabútorra vagy pár havi törlesztőre, te meg ott maradsz esélyek nélkül. Ki kell, hogy ábrándítsalak ebből már mindenképpen örök harag lesz. Ha nem adsz ők haragszanak meg rád. Ha viszont adsz akkor pár hónap alatt felélik, közben összevesznek kinek jutott 10 Ft-al több (ebből a jellemből sajnos szokott következni)és te sem fogod tudni soha megbocsátani se magadnak se nekik, hogy elvették az egyetlen lehetőségedet. Ez jellemedtől függően vagy kitör belőled időnként vagy magadban tartod, de hogy megkeserít az szinte biztos. Ne tedd! Vedd meg a lakást és légy boldog. A rokonság meg vagy megbékül vagy nem, ha nem akkor sosem szerettek igazán.
2014. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Én nyertem majdnem 6millat,nagynenemnek kifizetnek egy 200ezres hitelet es unokatesomnak adtam 2butikos polot És a többször felöltözködtem kicsit és kifizettem a hiteleim!

Sok ostoba azt hittem Mindjart felmondok a munkahelyemen es 6milliobol életem végén eléldegelek!

Annyi hülye van!

2014. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. A hiteles és a sok gyerekes nehezen élő rokonokról azt tudnám elmondani amit nekem is mondott valaki egy beszélgetés folyamán. Őt anyukája "zsarolta", hogy költözzön hozzá és adja haza a fizuját mert nehezen él.Erre a gyerek csak annyit mondott: miért húzzam ki a tüskét a fenekéből, amit magának köszönhet és szúrjam a sajátomba. Te pont ezt tennéd. Senki nem tartott pisztolyt a fejükhöz, hogy hitelt vegyenek fel vagy gyereket csináljanak a semmire. Ráadásul a valós segítséghez nem elég a pénzed, de ezt már írtam.
2014. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi közöd a rokonok nyűgjéhez vajon? Meg nem kérik hanem egyenesen elvárják? Jobb is ha sose szólnak hozzád az életben. A szüleid is, ha nem neked akarnának jót, hanem a rokonoknak, szintén maradjanak kicsit maguknak. Vegyél lakást, nem is kapsz túl nagyot ennyiért. Szüleidnek mondd meg, hogy nem vagy felelős egy rokon helyzetéért se, még ha az a tesód lenne is. Majd ha a saját lábadra álltál és ők öregként támogatásra szorulnak, akkor segíted őket. De amíg valaki munkaképes és épeszű addig mástól ne várja hogy feláldozza magát az ő felelőtlen életvitele, hibás pénzügyi döntései miatt.
2014. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Nem lennék ennyire "szőrös szívű" mint az előttem válaszolók.

Csak annyit mondanék a rokonságnak, hogy szívesen adok, de csak annak, aki már nekem is adott pénzt valaha!

Ja, hogy senki??

Bocsika...

2014. dec. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Egy kanyit sem adnák senkinek. Hagytak tönkremenni, kis híján meghalni, és még mindig engem okolnak miatta.
2014. dec. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen közel még sosem voltál ahhoz,hogy elkezd az önálló életed és lakást vegyél.Szerintem élj a lehetőséggel.

Nagyon számítónak tartom a családtagjaid,visszataszító ahogy tartják a markukat és elvárják,hogy szétosztogasd a pénzt.A hiteleiket ők vették fel és gyerekeket is ők vállaltak.

Kíváncsi vagyok,hogy ők mennyit adnának neked belőle,ha ők nyerték volna meg a pénzt...

2014. dec. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzből úgy hogy nekem nincs semmim...se ház, se kocsi, se semmi...biztosan nem adnék senkinek semmit. A saját életemet szeretném elindítani vele. Aki ezt nem érti meg, menjen a pi.csába! Akárki is az.

Más úgy, ha nekem mindenem megvan..ez a nyeremény csak egyfajta plusz...abból adnék, bár nem osztanám szét mindent.

Vagy ha többet nyernék mondjuk 100 millát, abból persze...adnék másnak is.

De ebben a helyzetben, senkinek semmit...

2014. dec. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!