Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha nyernétek pár...

Mit tennétek ha nyernétek pár milliót, de a családotok azt várná el hogy szétosztogasd köztük az egészet?

Figyelt kérdés
Nem " sokról" van szó, kb 6 millióról. A pénzt egyértelműen lakásvásárlásra akarnátok költeni, az a legfontosabb most hogy végre saját életet kezdjetek. És a saját fizetésetekből esélyetek se lenne hitelmentes lakást venni soha, szóval ez a nyeremény egy igazi életmentő csoda. Na de a családotok viszont, elvárja hogy a pénzt egyenlő arányokban eloszd a családban rokonságban, mert milyen rossz sorsuk van, alig élnek meg, sok a hiteljük, gyerekük van. És ilyet mondanak, hogy neked úgyis felesleges elköltözni otthonról, lakhatsz még a szüleiddel évekig, tehát neked minek egy saját lakás? Ti mit tennétek? Elosztanátok a pénzt a béke érdekében, és utánna évekig laknátok a szülőkkel magánélet nélkül, utánna meg albérletben nyomorognátok? Vagy igenis megvennétek a lakást, biztosítanátok a jövőtöket, hiszen nemsokára ti is családot szeretnétek. Viszont ezért a döntésért cserébe, örök harag lenne a rokonság nagyrészével, de még a szülőkkel is.
2014. dec. 30. 19:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Az ilyen haszonleső, számító családtagok nálunk is jelen voltak, de kidobáltam szépen sorjában őket. Amelyik ennyire nem képes örülni annak, hogy valaki másnak pénze lett, azzal minek kommunikálni? Anyós is ilyen, majdnemhogy azt várná el, hogy a szüleim ajándékából - életkezdő pénzként kaptam, mikor el akartam és tudtam már költözni - neki vegyünk hűtőt. Hát, nem. Tiéd, te nyerted, nem ér annyit a béke, hogy utána még évekig szívd a fogad. Én ezek után nemigen tudnék együtt élni a drága szüleimmel.
2014. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
100%
Egyértelmű hogy lakást kell venni! Te nyerted, a tiéd! Ne rontsd el ezt a lehetőséget hogy kilépj a ganéból. Fordított helyzetben szerinted kapnál egy fillért is a családtagjaidtól? :)
2014. dec. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%
Rokonoknak biztos, hogy nem adnék, csak a szülőknek, testvéreknek egy keveset.
2014. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%

én max a tesómnak adnék belőle,de neki is 1 millát maximum,és csakis úgy,ha kifizet belőle valami hitelt,vagy belefizet

a többiből meg lakást vennék hitellel,vagy ha van megtakarítás abból pótolnám

2014. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Mit tennék? Nevetnék egy jót, és vennék egy lakást.
2014. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
A fenét!!! Dehogy osztanám. Fogadok, hogy érted ezt ők nem tennék meg, hát se te se tedd meg. Nehogymár. Kicsit gondolj magadra, kezd el az életed. Vagy egy lehetőséged, ne szalaszd el, mert ez nem visszatérő, használd ki. Szerintem határozottan VEDD MEG A LAKÁST!!!! Gondolj az életedre, hogy neked fordított esetben nem segítenének. Gondolj arra, hogy ha szétosztod, akkor semmi haszna, valami kis szarokra költenének, tisztelet a kivételnek. De te vehetsz egy LAKÁST. Vedd meg!! NE hallgass senkire, senkire!! A Te életed. Ők csak irigyek.
2014. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vegyél egy lakást, s költözz el. Csak neked lenne rossz azzal, ha maradnál. Próbáld megértetni velük, hogy ez neked milyen fontos, és ne a pénz alapján ítéljék meg, hogy szeretnek-e, vagy sem. Ha nem képesek megérteni a helyzeted, akkor csak magukra vessenek. Nem akadályozhatják meg, hogy továbléphess, és mond meg nekik hogy ezzel érzelmileg befolyásolnak téged, s olyan döntésre kényszerítenek, amit te nem akarsz. Tanuljanak meg magasért szeretni, s ne legyenek kapzsik.
2014. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
100%
Vegyél nyugodtan lakást,építd a saját jövőd.:) Fordított esetben szerintem te sem kapnál a rokonoktól egy forintot se!:)
2014. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Tojnék én a rokonok fejére. A gyerekeiket nem én csináltam, se a hiteleiket nem én vettem fel.

Szóval vennék egy lakást.

2014. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Költőnő? ***** válasza:
89%
Sajnos eleve hiba volt a tudtunkra adni....:(
2014. dec. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!