Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha nyernétek pár...

Mit tennétek ha nyernétek pár milliót, de a családotok azt várná el hogy szétosztogasd köztük az egészet?

Figyelt kérdés
Nem " sokról" van szó, kb 6 millióról. A pénzt egyértelműen lakásvásárlásra akarnátok költeni, az a legfontosabb most hogy végre saját életet kezdjetek. És a saját fizetésetekből esélyetek se lenne hitelmentes lakást venni soha, szóval ez a nyeremény egy igazi életmentő csoda. Na de a családotok viszont, elvárja hogy a pénzt egyenlő arányokban eloszd a családban rokonságban, mert milyen rossz sorsuk van, alig élnek meg, sok a hiteljük, gyerekük van. És ilyet mondanak, hogy neked úgyis felesleges elköltözni otthonról, lakhatsz még a szüleiddel évekig, tehát neked minek egy saját lakás? Ti mit tennétek? Elosztanátok a pénzt a béke érdekében, és utánna évekig laknátok a szülőkkel magánélet nélkül, utánna meg albérletben nyomorognátok? Vagy igenis megvennétek a lakást, biztosítanátok a jövőtöket, hiszen nemsokára ti is családot szeretnétek. Viszont ezért a döntésért cserébe, örök harag lenne a rokonság nagyrészével, de még a szülőkkel is.
2014. dec. 30. 19:26
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene szétosztanod? Egyrészt a Te pénzed fölött Te rendelkezel. Másrészt, ha el van aprózva, az a rokonoknak is csak csepp a tengerbe - ideig-óráig elég lenne, de nem ez fogja őket kihúzni a rossz anyagi helyzetből. Ráadásul nem hiszem, hogy ez a dolog oda-vissza működne fordított helyzetben. Szép dolog a rokonok segítése, de az ésszerűség keretein belül és nem a magunk kárára! Ráadásul, "sok a hitelük, gyerekük van" - minek vállalnak be olyat, amit aztán nem tudnak kifizetni? Költözzenek ők haza. Pénzéhes banda, szabadulj ki onnan mielőbb!
2014. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
6 millió egyáltalán nem sok pénz, egyértelműen nem állnék neki osztogatni belőle. Egyébként meg ha milliárdokat nyernék sem osztogatnám szét az egész család közt. A testvéreim és a szüleim biztos kapnának belőle, de más nem. Igazából 6 milliót nem is nagyon kötnék a rokonság orrára.
2014. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Eleget segitettem, mégsem kaptam vissza semmit. Söt még ellenem fordultak. Ne adnék egy vasat se, csak anyumnak és a mamàmnak, a többi oldja meg maga.
2014. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Én is nyertem 10 milliót, szerencsére a családomból senki se jött koldulni, nem is adtam nekik, de rengeteg ismerősnek hirtelen fontos lettem és kölcsön akartak kérni...
2014. dec. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor jótékonykodnék, ha már nem tudnék mit kezdeni a pénzemmel. Akkor sem azoknak adnék először, akik nem kérik, hanem KÖVETELIK, mintha járna.
2014. dec. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél lakást. Teljesen felháborító, hogy tartják a markukat, próbálnak lehúzni, zsarolnak, csak hogy egy kis pénzt kicsikarjanak belőled. Természetesen fordított esetben te egy fillért nem kapnál. Tisztára mint a dögkeselyűk brrrr.
2014. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdenék házikó után keresgélni.

Ha szét is osztanád, és viszonylag sok felé, az a "pár millió" úgyis hamar elúszna mindenki kezéből, és igen, igazad van, saját lábra állni manapság nem könnyű, úgyhogy lekakilnám ki mit gondol. Amúgy is a te nyereményed, had ne ők mondják már meg mire költsd.

Egy saját ház vásárlása sokkal jobb és hosszabb távú befektetés, mint az, hogy Gyurikáék 2 hónapig dalolva fizetik a hitelt. Egyébként is ők vették a nyakukba, akkor tessék szépen kinyögni. Normális rokonok éppen hogy örülnének, hogy neked legalább nem kell majd emiatt szopn*d.

2014. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad akkora baleknak lenni, hogy elszalasztod ezt a lehetőséget, és elosztogatod egyenlő arányban a pénzt...ahogy mások is írták, én csak szükőknek és testvérnek adnék belőle, és megvenném lakást. Én 24 vagyok, 1 éve kedztem az életem albérletben, és igen osk fejtörést okoz már most, hogy ebből hogy tudok majd kilépni, mert a havi 50 ezres bérleti díj 10-20 évig nem buli...
2014. dec. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont a kérdésre válaszolnék, de minek mondtad meg nekik?

Amúgy 6 millióból én sem jótékonykodnék, mégegyszer nem lesz ekkora mákod, hogy el tudd az önálló életet kezdeni hitelek nélkül, SAJÁT lakásban.

2014. dec. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Én el sem mondanám a rokonságnak csak anyunak és a tesómnak. Ahogy édesanyámat ismerem 2-300.000 Forintot sem fogadna el tőlem. Neki valószínüleg csináltatnék valami jó kis konyhabútort, mert a mostani elég rozoga, és egész nap a konyhába van. :) Öcsémnek pedig egy Simson minden álma, így őt ezzel lepném meg. Ne csinálj butaságot, kevés embernek van ekkora szerencséje, hogy így lép be a nagyvilágba!
2014. dec. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!