Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotok milyen dolgoko...

A ti családotok milyen dolgokon próbál spórolni?

Figyelt kérdés

Sajnos mi nagyon rosszul élünk, négyen kb. egy fizetésből.

Kétnaponta fürdünk, általában csak hétvégente szoktunk meleg ételt enni (hét közben inkább szendvicset, néha esetleg bejön valami mákostészta vagy paprikáskrumpli), a tanuláshoz csak ceruzát használunk (mert a toll gyorsabban kopik), általában 3-4 havonta cserélünk ágyneműt, hogy ritkán kelljen kimosni (mert mindenkinek csak kettő van), általában igyekszünk mindent még világosban megcsinálni, hogy ne kelljen a lámpát égetni este.


Tudom, hogy szánalmas, de mi már eljutottunk odáig, hogy mindenen spórolni kell :/ Az internet is csak azért van, mert kell az egyetlen kereső munkájához és a tanuláshoz.


2014. jan. 6. 17:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Hát ez így nagyon rossz lehet, mindenképpen valakinek még dolgoznia kellene, suli mellett is lehet, én is estin jártam ki a gimit és szerettem és a közel kitűnő érettségimmel simán felvettek az egyetemre is (megjegyzem, hogy menő gimiben nem lettem volna kitűnő tanuló, legfeljebb kettes, hármas, ott sokkal magasabb a követelmény, így nem kerültem volna be a felsőoktatásba). Ha már ennyire nincs pénz, akkor már hiába spórolsz, van egy határ, ami alatt már tök mindegy, szerintem.
2014. jan. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Én is nagyon szégyellem, hogy ilyen helyzetben vagyunk, hidd el, pedig nekem és az egyik testvéremnek van egy-egy szakmánk, de semmire nem megyünk vele. Elég régóta munkanélküliek vagyunk, csak alkalmanként találunk valamit (én nyelvet korrepetálok, dehát nehéz diákot találni, ha minden sarkon van öt magántanár), járunk a munkaügyibe is teljesen feleslegesen :/ Csak a harmadik testvér tanul még, de ő meg nem hajlandó elmenni melózni suli mellett, anyánknak meg ő a tündérbögyöröjepicurkája, ezért nem is várja el tőle.


Én nagyon szeretnék változtatni, de egyszerűen hiába próbálunk elhelyezkedni (elismerem, nekünk is viszonylag gagyi szakmánk van, mentségünkre szóljon 18 évsen kb. nulla tapasztalattal nyilván még nem tudtuk, milyen a világ), néha már teljesen kétségbe vagyok esve :/

2014. jan. 6. 18:00
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én mindenből a legolcsóbbat veszem meg,azt is olcsóbb kategóriás boltokban,legyen az élelmiszer,vagy háztartási,és vegyiáru.Ételből is olcsót eszünk,viszont majdnem mindennap van meleg kaja,mert igényünk van rá.Egy héten egyszer mosunk két adagnyi ruhát,minden nap fürdünk,de nem sok vizet pacsálunk.a villanyt nem égetjük feleslegesen.Ennyi az összes,amit tehetünk.Sajnos én vagyok az egyedüli kereső,és egyben a családfenntartó.
2014. jan. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk ennyire nem rossz a helyzet.

Mi pl. nagyon ügyelünk a villanyfogyasztásra, a tusfürdőt / sampont / tisztítószereket eurós boltból veszünk noname-et. Mondjuk a 2naponta fürdés nálunk is játszik néha, eszméletlen durvák a vízárak sajnos.

2014. jan. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell szégyenkezned miatta, de ha már felnőttek vagytok ráadásul akkor végképp nem értem, én 16 éves koromban már dolgoztam, voltam minden pultos, recepciós, kérdezőbiztos, eladó, ami jött, mindent képesítés nélkül. Ha suliban jársz, akkor menj el diákmunkára az is 5-600 Ft óránként. Ha pedig nem jársz iskolába, akkor menj fel az expressz.hu-ra és keress munkát, nem csak a szakmádban, az manapság luxus, viszont a hülyeségeknek ne dőlj be, az olyan eladási, ügynöki, mlm munkákra gondolok. Ha ki akartok mászni ebből a szarból, akkor valamit csinálnotok kell és gondolom te is szeretnél azért mindennap enni pl.
2014. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként érthető, hogy tőletek várja az anyukátok, hogy dolgozni menjetek és nem attól a testvéretektől, aki még suliba jár. Ha ráadásul nyelvet is beszélsz még könnyebben találsz munkát.
2014. jan. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én is dolgoztam iskola mellett, de azóta már tényleg próbáltam mindent, a várost lejártam, az összes netes portált felkerestem, ismerősöket megkérdeztem és még oda is elküldtem az önéletrajzom, ahol nem is hirdettek semmilyen állást. Próbáltam többféle önéletrajzzal, már nem létező gyakorlatot is belehazudtam - de ez itt a keleti régió sajnos, elég nehéz :/ A nyelvtudással is :/
2014. jan. 6. 18:41
 8/22 anonim ***** válasza:
69%
Nem ismerem annyira a helyzetedet, talán menj fel Pestre, vagy menj külföldre, ha máshogy nem megy, sok ismerősöm külföldről küldi haza a pénzt.
2014. jan. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szeretnék elköltözni, de nulla forintból sajnos lehetetlen :/
2014. jan. 6. 19:00
 10/22 anonim ***** válasza:
72%
És milyen nyelven beszélsz?
2014. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!