Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családotok milyen dolgoko...

A ti családotok milyen dolgokon próbál spórolni?

Figyelt kérdés

Sajnos mi nagyon rosszul élünk, négyen kb. egy fizetésből.

Kétnaponta fürdünk, általában csak hétvégente szoktunk meleg ételt enni (hét közben inkább szendvicset, néha esetleg bejön valami mákostészta vagy paprikáskrumpli), a tanuláshoz csak ceruzát használunk (mert a toll gyorsabban kopik), általában 3-4 havonta cserélünk ágyneműt, hogy ritkán kelljen kimosni (mert mindenkinek csak kettő van), általában igyekszünk mindent még világosban megcsinálni, hogy ne kelljen a lámpát égetni este.


Tudom, hogy szánalmas, de mi már eljutottunk odáig, hogy mindenen spórolni kell :/ Az internet is csak azért van, mert kell az egyetlen kereső munkájához és a tanuláshoz.


2014. jan. 6. 17:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%

Mi most az én táppénzemből vagyunk kénytelenek élni még pár hónapig (veszélyeztetett terhes vagyok), utána kapok majd tgyást...stb

A páromnak megszűnt a munkája, és nem talált még másikat. Addig is a félretett pénzünket éljük fel és próbálunk minél kevesebbet pazarolni, de nekem a havi gyógyszer így veszélyeztetett terhesként 10-15ezer közt van fixen, a rezsink télen 70-80havonta mivel panelban lakunk, és a fűtés nagyon drága (azon nem tudunk spórolni).

Így csak az ételen/tisztálkodószereken tudunk, már amin, mivel az étkezésbe belejátszik a laktózérzékenység...stb is. Figyelem az akciókat úgy vásárolok. Szerencsére főztem lekvárt nyáron, tettem el gyümölcsöt/zöldséget a fagyasztóba, stbstb, ezen sokat lehet spórolni, ha az ember hozzájut szezonban ilyesmikhez, és elteszi.

Meg hónap elején meg kell tervezni az étkezéseket, én is az eltett dolgokból használok fel a főzéshez és csak azt veszem meg főleg most ami nagyon kell.

2014. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%
Hát én erre gyereket tuti, hogy nem vállaltam volna. Mindenesetre sok szerencsét és sikert kívánok! Hátha majd találtok valami munkát.
2014. jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
54%
20 éves vagyok, egy kis garzonban élek, egyedül. Egyetemista vagyok, diákmunkából, plusz az árvaságiból tartom fent magam. Én pl. amikor csak tudok mamámnál eszek mert ő rendre több személyre főz mint ahányan esznek nála. Mosógépem nincs így mamámhoz/testvéremhez/nagynénémhez viszem mosni a ruháimat. Itthon keveset fürdök, általában azért napi egyszer fürdök ( bár többször előfordult, hogy nap is eltelt)próbálom úgy időzíteni, hogy amikor barátomnál alszok akkor ott fürödjek. Vécépapírt, mosószert, pár apróságot mindig kapok a nagynénémtől így erre nekem nem kell költenem. Hétvégente és néhány hétköznapot mamámnál töltök, akkor el szoktam a maradék kaját csomagolni ami már amúgy sem fogyna el náluk. Soha nem ég több helyen a villany. Töltőket mindig kihúzom, számítógépet már nem használom csak a netbookot mert az kevesebbet fogyaszt. Régi, nem használt, megunt ruháimat, használati tárgyaimat eladom, vagy adományozós oldalon tovább adom, ahol ha úgy adódik én is kapok amit kérek. Tévékészüléket kikapcsolom, nem csak stand by-ba rakom. Ha villanyt kell égetni akkor is a kisebb fogyasztású állólámpát használom. Fűtést csak nagyon ritkán tekerem fel max hármasig ( 8asig lehet) de éjszakára le is veszem., és sosem hagyom úgy ha elmegyek otthonról. Hetente maximum egyszer mosok hajat. Fogmosás közben sem folyatom a vizet. Fizetéskor havonta egyszer nagybevásárolok mert igaz a mondás, hogy sok kicsi sokra megy- és ez negatív dolgokban is igaznak bizonyult sajnos. Amióta a havi nagybevásárlásos cuccot alkalmazom több pénzem megmarad. Nagynénéméknél heti egyszer takarítok kétezer forintért, ha egyéb munka akad a számomra ( fűnyírás, fapakolás, elpakolni a műhelyben stb) azt is elvégzem ( nem érzem cikinek, mert ők úgysem csinálják meg, idegent nem akarnak beengedni nekem meg jól jön ez a kis pénz is). Mindig a lakbér és a rezsi az első! Elteszek egy bizonyos összeget ( mindig többet mint amennyi valójában) és ahhoz nem nyúlok hozzá. Nem iszok üdítőt, havi szinten nagyon kevés nyalánkságot eszek, általában azt is kapom. Ritkán főzök mert nagyon drágák az alapanyagok. Instant kaját szoktam enni. Mikró is ki van húzva, csak akkor dugom be ha használom.
2014. jan. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
az anyukám igy sporol- a hütöt kihuzza november elején és majd csak március körül kapcsolja be, addig kitesz minden kaját a teraszra, vagy az also épületbe hütötáskába. füteni egy szobát füt. amikor mos, a vizet vödörbe engedi és azzal önti le a wc-t.
2014. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%

Energia (éjszaka indítom be a mosógépet, mosogatógépet)

Étkezés: nincs étel kidobás. Ami másnap sem fogy el, a mélyhűtőben landol, bármilyen kevés is.

Mosószer: mosószóda /remekül tisztít, fehérít)

Ipari szódabikarbóna szintén.

Öblítő: felhigítom, mert az is elegendő a ruha selymességéhez, illatosításához.

Mosogató tabletta mellé nem teszek öblítőt, hanem ecetet öntök a helyére.

Nem igaz, hogy rongálja a gépet, sőt, tisztítja és megakadályozza a vízkövesedést is, csillogó, ragyogó foltmentes lesz az edény.


Ablaktisztítás: melegvizes, mosószeres lemosás, majd az ablakot ecetes vízzel ragyogóra tisztítom.


Szőnyeg: alapos vizes- porszívózás után ecetes-vizes átkefélés.


(Ajánlom a betöppedt frottírtörölközők frissítésére is az ecetes, szódabikás, forróvizes (legalább 60 fokos) átmosást!)


Ezek a módszerek is mentesítik a lakást a vegyszerdömpingtől, ami tudvalévően allergiát okozhat.

2014. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
74%

15-ös vagyok:

.

.

-a wc öblítőt takarékra állítottuk, fölösleges 15 liter víz az öblítéshez, amikor kevesebb is leviszi és lemossa a szennyeződést.

.

.

-nem égetjük orrba-szájba mindenütt egyszerre a villanyt

.

.

-mindennap zuhanyozunk. Zuhany, szappanozás, zuhany. Néhány perc alatt tökéletes tisztálkodás.

.

.

Nem folyatjuk fogmosás közben folyamatosan a vizet, amíg mossuk, addig zárva, amikor öblítünk, akkor is, utána szépen mindenki kitakarítja maga után a mosdót. Fele annyi víz sem fogy.

2014. jan. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
80%
Milyen nyelven beszélsz és mennyire? Engem is erdekel.
2014. jan. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Pedig az elmenni külföldre nem hülyeség! Ha beszélsz kicsit is angolul, akkor el tudsz helyezkedni szállodában mosogatni, vagy pincérnek Londonban. Én is ezt csináltam amikor elfogyott a pénzem. Ha van szakmád, netalántán tudsz vízvezetéket szerelni, vagy ilyenek, akkor meg egyenesen tök jók az esélyeid a jó pénz felé.


Sehol nincs kolbászból a kerítés, de attól a színvonaltól ahogy ti éltek, ezerszer jobban élek itt. Ha bírod a melót, fitt vagy és erős, nem nagy az alvásigényed, simán félre tudsz tenni havi 200 ezret. Én havi 100 körül teszek félre, de csak 30 órákat dolgozom hetente. Abból aztán futja a családnak, és még nyaralni is el tudsz menni.

2014. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
80%

13-as, 20 éves egyetemista!

azért ezt nem annyira nevezném önfenntartónak. nagymamádnál, barátodnál tusolsz, kaját is mamádtól hordasz. az, hogy máshol intézed a dolgaidat, meg kb nem is laksz otthon, nem egyenlő a spórolással.


mi a barátommal ketten lakunk egy kis lakásban, a rezsin nagyon nem tudunk spórolni, a villany átalányos, a vizet meg a fix közös költség fedezi. mi leginkább a kaján spórolunk, a family marketben mindig vannak nagyon durva akciók azokra a cuccokra, amik nemsokára lejárnak. 50-70 forintokért vesszük a tök finom sajtkrémeket, ilyesmi. egyikőnknek sincs óriási igénye a főtt kajára, de pl. a főzelékfalóban 7 után féláron lehet enni, 600 forintból ketten jóllakunk. kakaóport, kávét, ilyesmi a kínai piacon veszünk, tisztítószereket, wc papírt, sampont szintén. kozmetikumokra nem költök, egyátalán nem sminkelek, kb félévente veszek egy fekete körömlakkot és ennyi.

2014. jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
56%

én 17éves korom óta vagyok önfenntartó.

azóta eltelt 27év... albérlet,szállók,főállás mellett tovább tanultam, 2-3 mellékállásom volt. Lépcsőről lépcsőre haladtam, alázattal az utóbbi időben,mert az élet megtanított arra, ne válogassak és felettem is eljár az idő.

7.éve kiléptem a gyermekemmel egy anyagilag biztonságos' családi életből...azóta ismét felállok és talpon maradok.Albérletben.

Minden lehetőséget megragadok arra, hogy több legyen.

Nem ítélem el a mlm-sek világát,mert működik és lehet vele keresni. Megedzett az élet már arra is, hogy önkéntesként elmenjünk a lányommal másoknak segíteni, vagy gyűjtést szervezni.

Én azt látom, sokan kifogást keresnek és válogatnak,miközben az álluk felkopik. Ezt a luxust nem engedhetem meg magamnak, így a szemléletemen és a hozzáállásomon változtattam néhány' éve....s azóta könnyebb és boldogabb életet élünk :)

Minek szülsz, ha nincs pénzed? Ki fogja eltartani? Mindig adományokra építed az életed?

hm...

2014. jan. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!