Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen más eszközöm van a...

Milyen más eszközöm van a kiabáláson kívül?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy ötéves kislánya az előző házasságából. Kéthetente hétvégén van nálunk. Eddig nem volt vele különösebb gond, de a nyáron történhetett valami, ami megviselte, mert azóta nem lehet vele bírni.


Múlt hétvégén már nem bírtam cérnával, és bizony kiabáltam vele. A kiabálást megelőzően rengetegszer megkértem szépen, sőt könyörögtem neki, hogy alapvető dolgokat szíveskedjen megtenni. Mint pl beágyazni, lehúzni a wc-t maga után, nem rohangászni, nem ordítva hisztériázni minden apróságon, stb, amiket eddig meg bírt csinálni.

A szép szó semmit sem ért, sőt ha megkértük valamire az apjával, csakazértis az ellenkezőjét csinálta. Ezután szépen elmagyaráztam neki, hogy miért kellene úgy csinálnia bizonyos dolgokat, ahogy várjuk tőle. Ez sem működött, úgyhogy megpróbáltam játékot csinálni a feladataiból. Amikor ez is hatástalan maradt, akkor megbüntettem (beállítottam a sarokba). Eredményt annyit értem el, hogy képen röhögött. Mindezek után leültettük az apukájával együtt, és őszintén próbáltuk megbeszélni vele, hogy miért csinálja ezeket. Semmi értékelhetőt nem mondott, magyarázott össze-vissza, és bármit kérdeztünk, rávágta hogy igen.


Végül az verte ki a biztosítékot, amikor nekem támadt, nekifutásból a hasamnak próbált rohanni, az apját pedig megütötte. Na, ekkor kezdtem el kiabálni vele.

Az anyukája természetesen utólag számonkérte rajtam, hogy mégis hogy merészeltem a gyerekével kiabálni, de bevallom őszintén, egyáltalán nem bántam meg a dolgot. Sőt, hibásnak sem érzem magam.

Persze megígértem, hogy többet nem kiabálok vele sem én, sem az apja. De akkor mégis milyen eszközünk marad arra, hogy kordában tartsuk és ne hagyjuk tombolni, ha egyszer semmi más nem válik be nála? Nagyon fontos lenne, hogy korához és a körülményekhez képest normálisan és nyugodtan viselkedjen, legalább akkor, amikor nálunk van, mivel gyereket várok, és az extrém magas vérnyomásom miatt az orvos a legkisebb stressztől is eltiltott. Márpedig az őrjöngés, ruhatépkedés, ordítozás, ellenünk irányuló támadás, stb pillanatok alatt felnyomja a vérnyomásomat.



2014. szept. 17. 13:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/86 anonim ***** válasza:
19%
Amikor majd te maradsz a gyerekeddel egyedül , és két hetente fog az apjához menni látogatóba mit fogsz tanácsolni a kezelésére az apjának és az új vagy régi nőjének?
2014. szept. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/86 anonim ***** válasza:
62%

""most fáradt vagyok és vigyáznom kell magamra, kímélnem kell magamat a kisbaba miatt, kérlek szépen, kicsit foglald el magad, és ha majd kicsit jobban érzem magam, akkor megyek én is játszani/segíteni/mesét olvasni/akármi". "


Nem, erre nem képes. Ugyanis felnőtt értelemben vett időérzékük nincs még az ennyi idős gyerekeknek. Tehát se a 15 perc múlva, még kevésbé a "majd egyszer" értelmezhető fogalom a számukra.

Ők cselekvésekben gondolkodnak. Ha azt mondod neki, hogy most megnéz egy mesét/lejár a mikro/egyéb konkrét cselekvés, történés, akkor azt már esetleg ki tudja várni.


De a türelem a gyerekeknél nem úgy működik, mint egy felnőttnél. Tehát a fenti elvárásod túl korai.


Ha tényleg megoldani szeretnéd a problémát és nem erőből lenyomni a kiscsajt, akkor olvasd el a Mérei-Binét Gyereklélektant.

A saját gyereknél is sokat segít és rávilágít arra, hogy melyik életkorban hogyan működnek a gyerekek. Te is sokkal hatékonyabban tudnál hozzáállni a dologhoz.


Viszont azt döntsd el, hogy akarsz-e a kislánnyal foglalkozni vagy sem. Mert amikor pszichológust javasoltak, akkor máris a vér szerinti szüleire mutogatsz, de amikor autokrata módon, erőből kell "nevelni", akkor viszont önként a kezedbe veszed az irányítást. Most vagy egyiket se tedd vagy mindkettőt.

2014. szept. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/86 A kérdező kommentje:
Jár pszichológushoz már több mint egy éve. Amíg nem volt vele gond, addig is járt, "megelőző jelleggel". Kértem már az apját, hogy keressen másik szakembert a gyereknek, mert a mostani láthatóan nem igazán ér el eredményeket. De apuka és anyuka szerint sincs gond a jelenlegi pszichológusával, én meg nyilván nem vihetem önhatalmúlag máshová.
2014. szept. 17. 17:17
 84/86 anonim ***** válasza:
64%
Te most komolyan egy 5 éves gyermeket akarsz hibáztatni? Gondolom nem vittétek nagyon sehova ,és ordibálással ,incselkedéssel próbálta kiadni magából a fölös energiát. Én például hiperaktív gyerek voltam ,de ha a szüleim elvittek fürdőbe ,vagy kirándulni ,szóval ha meg tervezték az egész napomat ,utána mindig úgy aludtam mint a bunda. Itt csak te ,és a párod tehet az egészről. Nem a gyereknek kéne pszichológus ,hanem Neked ,és a párodnak nevelési tanácsadó. Gyereket vársz ,szerintem jó lenne ,ha addig is fejlődnétek valamit.
2014. szept. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/86 anonim ***** válasza:
Figyi, ha meg akarod oldani, akkor a 68-as válaszát alaposan gondold át és alkalmazd az általa leírtakat, szerintem nagyon jól látja a helyzetet!!!!!
2014. szept. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/86 anonim ***** válasza:

Nehéz lehet a kislánynak, ezt fejezi ki felétek. Egyébként ő az édesapjához megy két hetente másfél napra, ezért lehet hogy számodra is kellemesebb és számukra is kellemesebb lenne ha azt az időt az apukájával tölthetné.

Nem egészen olyan, de képzeld el hogy te mit éreznél ha a pároddal csak két hetente másfél napot tölthetnél. Ő a szüleinél élne és mindig a szüleivel lennétek a szülei szabályai szerint. Alig kapnál belőle valamit. Szerintem jó ötlet lenne közös apa-lánya hétvégéket tartaniuk. Neked is jó lenne, mert nem bosszankodnál hanem otthon föltett lábakkal pihentethetnéd a pocakod, amikor szeretnél. Ha megszületik a kicsi, akkor még jobban zavarna a kislány, ezért is jó lenne ha azt egymással töltenék. Amit leírtál abból az derül ki hogy elég tehetetlen párod van, és mindent neked kell felügyelned, tehát még jó is lesz ha nem lesznek a kisbaba körül. Neked sem lesz akkor időd velük foglalkozni.

2014. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!