Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen más eszközöm van a...

Milyen más eszközöm van a kiabáláson kívül?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy ötéves kislánya az előző házasságából. Kéthetente hétvégén van nálunk. Eddig nem volt vele különösebb gond, de a nyáron történhetett valami, ami megviselte, mert azóta nem lehet vele bírni.


Múlt hétvégén már nem bírtam cérnával, és bizony kiabáltam vele. A kiabálást megelőzően rengetegszer megkértem szépen, sőt könyörögtem neki, hogy alapvető dolgokat szíveskedjen megtenni. Mint pl beágyazni, lehúzni a wc-t maga után, nem rohangászni, nem ordítva hisztériázni minden apróságon, stb, amiket eddig meg bírt csinálni.

A szép szó semmit sem ért, sőt ha megkértük valamire az apjával, csakazértis az ellenkezőjét csinálta. Ezután szépen elmagyaráztam neki, hogy miért kellene úgy csinálnia bizonyos dolgokat, ahogy várjuk tőle. Ez sem működött, úgyhogy megpróbáltam játékot csinálni a feladataiból. Amikor ez is hatástalan maradt, akkor megbüntettem (beállítottam a sarokba). Eredményt annyit értem el, hogy képen röhögött. Mindezek után leültettük az apukájával együtt, és őszintén próbáltuk megbeszélni vele, hogy miért csinálja ezeket. Semmi értékelhetőt nem mondott, magyarázott össze-vissza, és bármit kérdeztünk, rávágta hogy igen.


Végül az verte ki a biztosítékot, amikor nekem támadt, nekifutásból a hasamnak próbált rohanni, az apját pedig megütötte. Na, ekkor kezdtem el kiabálni vele.

Az anyukája természetesen utólag számonkérte rajtam, hogy mégis hogy merészeltem a gyerekével kiabálni, de bevallom őszintén, egyáltalán nem bántam meg a dolgot. Sőt, hibásnak sem érzem magam.

Persze megígértem, hogy többet nem kiabálok vele sem én, sem az apja. De akkor mégis milyen eszközünk marad arra, hogy kordában tartsuk és ne hagyjuk tombolni, ha egyszer semmi más nem válik be nála? Nagyon fontos lenne, hogy korához és a körülményekhez képest normálisan és nyugodtan viselkedjen, legalább akkor, amikor nálunk van, mivel gyereket várok, és az extrém magas vérnyomásom miatt az orvos a legkisebb stressztől is eltiltott. Márpedig az őrjöngés, ruhatépkedés, ordítozás, ellenünk irányuló támadás, stb pillanatok alatt felnyomja a vérnyomásomat.



2014. szept. 17. 13:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
91%

Gyereket vársz, ez mindent megmagyaráz. A kislány meg nem fogadja el, hogy az ő apukájának másik gyereke is lesz. Félti az eddigi helyzetét. 5 évesen ezt nehezxen kezelik.

Jó lenne tudni, hogy otthon az anyukája mivel tömi a fejét. Ellenetek hangolja? A születendő testváre ellen beszél?

Éa ti beszélgettek vele a kistesóról? Elmondtátok neki, hogy őt azután is ugyanúgy szeretitek majd?

2014. szept. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 Andizsuzsi ***** válasza:
33%

"alapvető dolgokat szíveskedjen megtenni. Mint pl beágyazni"


Abból, amit leírtál, nem lennék meglepődve, ha a gyerek egyszer csak nem akarna hozzátok menni. Talán annak kéne utánajárni, hogy mi okozta nála a változást (talán éppen az, hogy babát vársz?). Ne várd el egy ötévestől, hogy tökéletesen viselkedjen, ne rohangásszon (miért ne???), és tekintettel legyen az állapotodra, mert nem az ő életkorának megfelelő elvárásaid vannak.

2014. szept. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 A kérdező kommentje:

Amikor elkezdte ezt a minősíthetetlen viselkedést, akkor még nem tudott a kistesóról sem ő, sem az anyja.

Később aztán elmondtuk neki, természetesen biztosítottuk róka, hogy ettől őt nem fogjuk kevésbé szeretni. Látszólag jól viselte a hírt. Inkább az anyukája az, akinek nem tetszik a dolog. Sajnos konkrétan nem tudom, hogy ellenünk, vagy a baba ellen hangolja-e a gyereket, de elég valószínűnek tartom.

2014. szept. 17. 13:48
 4/86 anonim ***** válasza:
0%
Honnan veszed, hogy terhes a kerdezo? Nem említette....
2014. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
45%

Ah, látom mar. Valahogy kihagytam az olvasas öl...

Igen, testverfeltekenyseg lesz ez.

2014. szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
10%

én már olvastam Tőled vagy 3 kérdésedet! Emlékszek rád!

most komolyan mondod hogy 2 hetente hétvégén Nálatok van 2 napot és ki vagy borulva? mi lesz ha meg lesz a közös gyerek, és a kicsi még ráadásként hasfájós lesz meg sírós?! hogy veszed a bátorságot hogy leüvöltesz egy 5 éves gyereket aki nem a Tiéd, beállítod a sarokba meg ilyenek? ezzel csak rontasz az amúgy sem rózsás helyzeten.....valamit nagyon elszúrtatok ha ennyire útál Titeket! pszichológus kell már ide úgy gondolom, a kis csajt megviselte ez nagyon....

2014. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 A kérdező kommentje:

Nem az életkorának megfelelő elvárás, hogy ne támadjon se rám, se az apjára, hogy húzza le a wc-t, hogy hajtsa össze a takaróját, és ha már 15ször megkértük rá, akkor ne rohangásszon? Na ne már.

Ahogy írtam is, a történtekkor még nem tudott a terhességemről, utána mondtuk el neki.

2014. szept. 17. 13:50
 8/86 A kérdező kommentje:

Mert talán hagynom kéne, hogy kedvére randalírozzon, hisztériázzon és őrjöngjön? Mert szegény kislány bármit megtehet, csak mert elváltak a szülei? Nehogy már.

Sokkal többet tűrök el tőle, mint bárki mástól tenném, beleértve ebbe a saját gyerekemet is.

2014. szept. 17. 13:52
 9/86 anonim ***** válasza:
66%
Nem a kistesó a probléma? Talán fél tőle, hogy az apja figyelmén osztoznia kell. Anyuka is lehetne segítőkészebb, és a felelősségre vonás helyett részt vehetne a probléma megoldásán, de ez nyilván csak egy bizonyos IQ felett működik. A gyerekpszichológuson kívül jobb ötletem sajnos nincs.
2014. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
93%

"nem az ő életkorának megfelelő elvárásaid vannak"


Megis mire gondolsz? Egy 5 eves, ha ugy nevelik, képes beagyazni. Sot, egy bölcsődes koru is. Nyilvan nem simára húzva a takarót, tökéletesre hajtva a cuccot, de képes a parnat meg igazítani, a takarót ki hajtani, vagy ossze hajtani, ki hogy szokta.

A wc lehúzás ra mar tanítjuk a gyereket a szobatisztasagra neveleskor....

Rohangálni nálunk se szabad-járólapot van es parketta, balesetveszélyes.

Ordítva hisztizni mg egyik életkorban sem elfogadott.

2014. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!