Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen más eszközöm van a...

Milyen más eszközöm van a kiabáláson kívül?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy ötéves kislánya az előző házasságából. Kéthetente hétvégén van nálunk. Eddig nem volt vele különösebb gond, de a nyáron történhetett valami, ami megviselte, mert azóta nem lehet vele bírni.


Múlt hétvégén már nem bírtam cérnával, és bizony kiabáltam vele. A kiabálást megelőzően rengetegszer megkértem szépen, sőt könyörögtem neki, hogy alapvető dolgokat szíveskedjen megtenni. Mint pl beágyazni, lehúzni a wc-t maga után, nem rohangászni, nem ordítva hisztériázni minden apróságon, stb, amiket eddig meg bírt csinálni.

A szép szó semmit sem ért, sőt ha megkértük valamire az apjával, csakazértis az ellenkezőjét csinálta. Ezután szépen elmagyaráztam neki, hogy miért kellene úgy csinálnia bizonyos dolgokat, ahogy várjuk tőle. Ez sem működött, úgyhogy megpróbáltam játékot csinálni a feladataiból. Amikor ez is hatástalan maradt, akkor megbüntettem (beállítottam a sarokba). Eredményt annyit értem el, hogy képen röhögött. Mindezek után leültettük az apukájával együtt, és őszintén próbáltuk megbeszélni vele, hogy miért csinálja ezeket. Semmi értékelhetőt nem mondott, magyarázott össze-vissza, és bármit kérdeztünk, rávágta hogy igen.


Végül az verte ki a biztosítékot, amikor nekem támadt, nekifutásból a hasamnak próbált rohanni, az apját pedig megütötte. Na, ekkor kezdtem el kiabálni vele.

Az anyukája természetesen utólag számonkérte rajtam, hogy mégis hogy merészeltem a gyerekével kiabálni, de bevallom őszintén, egyáltalán nem bántam meg a dolgot. Sőt, hibásnak sem érzem magam.

Persze megígértem, hogy többet nem kiabálok vele sem én, sem az apja. De akkor mégis milyen eszközünk marad arra, hogy kordában tartsuk és ne hagyjuk tombolni, ha egyszer semmi más nem válik be nála? Nagyon fontos lenne, hogy korához és a körülményekhez képest normálisan és nyugodtan viselkedjen, legalább akkor, amikor nálunk van, mivel gyereket várok, és az extrém magas vérnyomásom miatt az orvos a legkisebb stressztől is eltiltott. Márpedig az őrjöngés, ruhatépkedés, ordítozás, ellenünk irányuló támadás, stb pillanatok alatt felnyomja a vérnyomásomat.



2014. szept. 17. 13:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/86 anonim ***** válasza:
74%
Könyörgöm, az 5 eves az jelenleg nagycsoportosok óvodás, jövőre iskolába megy. Evidens, hogy lehúzza a WC-t, mossa a kezet es nem mászik bele mas táskájába. Aki szerint nem, az nem normalis
2014. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/86 anonim ***** válasza:
86%

" A nevelés apuka feladata, nem a tiéd. Te majd neveld a sajátodat. "


Aki ilyen választ képes adni, az ugye azzal is egyetért, hogy-ne mosson, fozom a kölökre, ne szóljon hozza, ne törődjön vele, ra se nézzen a gyerkre az apa uj baratnoje? Vagy azert legyen házi rabszolga, de nehogymar nevelni akarja???

2014. szept. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/86 anonim ***** válasza:
20%

Az hogy az anya hulye a gyerekneveleshez, meg nem mentseg a szamodra.


"És szeretném látni, mit kezdesz vele, amikor üvöltve hisztizik amíg el nem kékül"


Az en lanyom SOHA nem hisztizett uvoltve.

2014. szept. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/86 anonim ***** válasza:
23%

" az apja éppen tusol, ő meg eközben ismét erősen megüti a hasamat? "


Figyi, itt eleg sokan vagyunk akik lattak mar gyereket, ugyhogy nekunk ezt ne akard bemeselni, hogy minden elozmeny nelkul belever egyet a hasadba amikor nem figyelsz. ilyen nincs.


Gondolom valamiert elotte baxogattad, aztan elege lett.


Egy ilyen kisgyerek viselkedeseert minden esteben a felnottek felelosek. Szoval ha verekszik, akkor nezz magadba, te vagy az oka.


Az meg teljesen irrealis elvaras, hogy hagyjon beken a gyerek. Megis mi a tokomert viszitek oda magatokhoz, ha nem szeretitek, csak ugraltatni tudjatok, amugy meg hagyjon titeket beken?

2014. szept. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/86 A kérdező kommentje:

"Az en lanyom SOHA nem hisztizett uvoltve."


Hát ez az. Az enyém se fog. De ez a gyerek viszont csinálja, és csinál még sokminden mást is, amivel árt nekem, és ezáltal a babám egészségének is. Ezt kellene kezelni, és hiába mondjátok (illetve főleg a kedves 61%-os barátom), hogy mekkora szemét vagyok, amiért ordítani merészelek szegény gyerekkel, másképp nem tudom leállítani, csak így. Márpedig le kell állítanom, mert a gyerekem egészsége a tét.

2014. szept. 17. 15:44
 66/86 A kérdező kommentje:

"Az meg teljesen irrealis elvaras, hogy hagyjon beken a gyerek."


Te hülye vagy. Nehogy már egy ötévesnek ne lehessen azt mondani, hogy "most fáradt vagyok és vigyáznom kell magamra, kímélnem kell magamat a kisbaba miatt, kérlek szépen, kicsit foglald el magad, és ha majd kicsit jobban érzem magam, akkor megyek én is játszani/segíteni/mesét olvasni/akármi".

Ezt igenis meg kell értenie, amennyiben nem degenerált és nem fogyatékos.

2014. szept. 17. 15:47
 67/86 A kérdező kommentje:

"Egy ilyen kisgyerek viselkedeseert minden esteben a felnottek felelosek. Szoval ha verekszik, akkor nezz magadba, te vagy az oka. "


Te nem olvastad azt a részt, hogy az anyját is megüti időnként? Meg mi az, hogy ha rám támad, akkor biztos én baszogattam? Mióta baszogatás az, ha megkérem valamire? Vagy ha le kell húznia a wc-t?

2014. szept. 17. 15:48
 68/86 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nem nem normális hogy üti a hasad. Mennyi idős terhes vagy? Mennyire vonjátok be? Az exeméknél is jön a baba, mint említettem a lányom is 5 éves. Bár vele ilyen gondok nincsenek, van más. De ott a barátnő kicsit nyugisabb mint te, pedig már alig egy hónapja van hátra a szülésig. Szóval Ők még 4d-s uh-ra is elvitték. Tudom, könnyű okosnak lenni kívülről. Egyrészt többet bevonni a babavárás körüli dolgokba ( pl. név választás, ruhácskák válogatása), de ezeket nem nagy dolgok, ha édes testvérek lennének akkor is így kéne csinálni szerintem. Apuka nyugodtan mesélhet arról, milyen volt mikor Őt várták, mennyire szerették, mennyire örültek. Nem én várok babát, de persze a kislányom kérdezett, előszedtem az UH képeket, meséltem neki. Gondolom apuka is tud azért valamit mesélni. Ha megüti a hasad. guggolj le hozzá, fogd meg a kezét, és szépen nyugodtan mond el neki, hogy ezt nem szabad, a testvérének ez nem jó. Ha rugdos a baba tedd oda kezét. Ha egy gyerek hisztizik, azt pedig ignoráljuk. Ott hagyjuk, átmegyünk egy másik helyiségbe (bezárni sose szabad, az akkor baromság mint a sarokba állítás), elmondod, hogy így nem lehet megbeszélni a dolgokat, ha megnyugodott szóljon. Nekem ez bevált. Egy gyereknek is le kell vezetni a feszültséget. Ő még így teszi. Én van hogy szaladgálok vele akkor a lakásban (nem hiszem hogy ettől lesz pszichopata). Elmondom neki, ha ideges, szaladjunk, ugráljunk, táncoljunk. Ezek beválnak, általában nagy nevetés a vége pár percen belül. Én legalább is ezt csinálnám. Mennyit foglalkoztok vele? Mennyi az együtt játszás, mese olvasás, a szeretgetés? De legelőször magadban rakj rendet. Ő csak egy kislány, nem a gonosz maga. A gyereknek mindig tükröt tartasz. Úgy viszonyul hozzád, ahogy Te hozzá. És ez saját gyerek esetében is így van.
2014. szept. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/86 anonim ***** válasza:
33%
Kedves 62-es akkor nekem van marha nagy szerencsém a barátnővel, mert soha nem üvölt rá a lányomra. És igen, apuka is meg tud kenni egy kenyeret, vagy ki tudja szedni a lányának a kaját. Két hetente van ott egy hétvégét könyörgöm. Mit mos meg takarít rá?
2014. szept. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/86 anonim ***** válasza:
28%
Mar a kerdesfeltevesbol kitunnik a nevelesi modszer. Ha ennyire rossz magaviseletu miert nem viszitek gyermekpszichologushoz? Nevelhetetlen gyerek nincs csak alkalmatlan felnott ha kovetelsz a gyerektol sarokba allitod attol a helyzet nem valtozik.Kethetente megy ami nem valami sok ilyen esetben nem mukodik hogy kiosztom a feladat aztan csinald mivel alig talalkoztok egy honapban ketszer. Gondolom az oviban nem problemas kulonben mar jeleztek volna.
2014. szept. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!