Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így leléphetek már otthonról?

Így leléphetek már otthonról?

Figyelt kérdés

Nos, betöltöttem a 18-at, nemsokára 19 leszek.

A szüleimmel nem jó a kapcsolatom.

Munkám van, és egy kis félretett pénzem is.

Elszeretnék költözni albérletbe, de a szüleimnek nem szeretnék szólni róla, csak hagyok nekik egy levelet, hogy innentől soha többet ne keressenek, és nem akarom őket látni.

Szerintetek így korrekt? Nem tudnak semmit sem tenni ugye?

Köszönöm!


2014. aug. 18. 22:18
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
53%
Akár ha kerestetne is, megtalál a rendőrség és te jelzed nekik, hogy köszönöd, jól vagy. De ezt megelőzendő akár előre jelezheted is a rendőrségen, hogy ha keresnének akkor köszönöd, megvagy, így munkát spórolsz nekik is.
2014. aug. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

A levélnél mindenképp jobb megoldás, ha a szemükbe mondod.

Hasonló helyzetben mentem el én is otthonról, szintúgy 18 évesen, szóval részben értem a helyzeted, bár az indokok gyaníthatóan mások. :)

Ha van rá okod, kizárhatod őket az életedből, felnőttként mindenképpen megteheted, de a levélnél mindenképp jobb a személyes beszélgetés. Még ha olyan szüleid is vannak, akik felnőttként is irányítanának, ha kész tények elé állítod őket (megvan az albi, mész és pont), akkor nem tudnak mit tenni. Nálam bevált. ;)

Hidd el, évek távlatából örülni fogsz neki. Hogy csak egy példát mondjak: ha valaha gyereked lesz, és szeretnéd, ha nagyszülei lennének... :)

2014. aug. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy a tervemről nem szóltam nekik. Kivettem egy garzont, átvittem a cuccaimat, elrendeztem mindent, és csak amikor mindezzel készen voltam, akkor állítottam őket kész tények elé, szemtől szembe. Így már nem tudták megakadályozni, de mégiscsak eléjük álltam megbeszélni a dolgot. Szerintem ez egy viszonylag jó kompromisszumos megoldás lehet neked is.
2014. aug. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
Jó ötlet hogy vegyél ki egy lakást , de majd meg látod hogy nagyon nehéz lesz . Ha tényleg meg akarsz állni a saját lábodon minimum 120 ezres fizetésed kell legyen!!! De az a legjobb ha két kenyér kereső van egyszerre , úgy minden könyebb!!! Ja , , tanulj meg ne élősködni mert ugye sok olyangyerek van aki nnyíltan felvállalja hogy anyuci és apuci eltart..... Hidd el a jó utat választottad , de akkor felelősen gondolkodj!!!!
2014. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én mindig is spórolós típus voltam, nem szórtam el a pénz hülyeségekre, és most sem szórom.

A fizetésem havi 100.000 Ft körül van.

Albérletet 35.000 Ft + rezsiért találtam.

Rezsi havonta kb. 20-25 ezer lenne

Kaja: a munkahelyen fizetik, itthon meg nem fogok enni nagyon, mondjuk olyan havi 15 ezret felszámolhatunk az itthonira

Egyéb költségek mondjuk 10 ezer.

Így még marad 20 ezer.

2014. aug. 19. 14:42
 46/57 anonim ***** válasza:

Ruha, cipő, könyv, mozi, egy üdítő a barátnőkkel néha, bérlet, orvos, gyógyszer, kilyukadt zokni, elszakadt nyaklánc javítása, stb stb. Ez mind menni fog abból a maradék húszasból?


Mit csinálsz, ha elveszted a munkád?

2014. aug. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:

Jobb esetben akár 30-35 ezer is marad.

Nem kell minden hónapban ruhákat venni.

A többire meg kijön belőle.

A félretett pénzem 280.000Ft.

De ahhoz nem nagyon szeretnék hozzányúlni.

2014. aug. 19. 15:19
 48/57 A kérdező kommentje:
Plusz a munka mellet (villanyszerelő vagyok) eltudok vállalni kisebb munkákat. Ebből is havonta összejön valamennyi.
2014. aug. 19. 15:22
 49/57 anonim ***** válasza:

Ez mind nagyon szép és jó, hogy spórolsz, meg beosztod a pénzt, de bármikor lehet olyan helyzet, hogy segítségre lesz szükséged.


Akármi miatt haragszol rájuk, mégiscsak ők a szüleid. Neked is jobb, ha nem örök haraggal válsz el tőlük.

2014. aug. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim, ők segítenek.
2014. aug. 19. 15:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!