Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szegenyek vagyunk. Mit...

Nagyon szegenyek vagyunk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 Eves vagyok es a szuleimmel valamint ket testveremmel elek egyutt eleg szegenyen... nagyon megvisel lelkileg.. iskolaba sem akarok menni mert nincs olyan nadragom ami nem lyukas vagy ne latszodna rajta, hogy meg van varrva.. sot meg teli cipom sincs van egy csizmam amit kaptam rokonoktol hasznaltan es mivel mar 3-4honapja azt hordom nap mint nap az is lyukas.. a talpan.. es hat le esett a ho es 10perc utan tiszta viz a talpam..:( a kabatomban is fazom mert nem teli :( mult heten meg 200ft-ot vittem tizoraira a suliba.. hajnal 5tol voltam delutan 5ig ket darab pogacsan.. ami bosszant pedig az, hogy anyukam cigizik es arra minden masnap van penz.. csak tudnam honnan a fenebol :( apukamnak meg megvan a napi 3-4 doboz sor.. :( mind ezek mellett, hogy igy allunk anyagilag edesapam meg alkoholista is es nagyon sok a vita csaladon belul .. regebben nagyon meg is vert engem is meg noveremet.. mit tegyek??:(( mar nem birom hogy lyukas ruhakban megyek emberek koze.:( elore is koszonom es bocsi a helyesirasi hibakert..
2014. jan. 26. 19:45
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
93%

Holnap egy tök jó turibanakciós nap lesz, amikor minden 300 ft (télikabát, cipő, táska, naci, minden), tényleg jó cuccok vannak. Ilyenkor egy cigi árából 3 télikabátot lehet venni. Mondd meg anyukádnak.

Az egyetlen út számodra a diákmunka. Amikor tini voltam, ennyi idősen már lehetett szórólapozni, akár suli előtt is.

Ha lelkileg megvisel, keregélj diákmunkák között.

Ha érdekel a turi címe, megírom priviben.

2014. jan. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 A kérdező kommentje:

NEM kamu a kerdes de azert nem irtam mert suliban vagyok es itt nincs internetem 1-2percre mukodik a wifi es annyi. otthonrol vagy holnap a konyvtarbol fogok tudni irni.

Nagyon koszonom mindenkinek aki irt es segiteni akar de oszinte leszek felek hogy a szuleim mit szolnanak hogyha idegen emberektol ruhakatle kapnek..:( mit mondanek nekik.. lehet apukam megtudne es annyi

2014. jan. 27. 12:05
 43/63 anonim ***** válasza:
91%
én nagy ívben szarnék a szüleimre ebben a helyzetben..
2014. jan. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:
10%
Érdekes, okos telefonra van pénzetek!
2014. jan. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
95%
Na most nem azért,csóri gyereknek még egy roncs telója se legyen?kamasz lány itt meg neki estek mint tót a dudának.Ép elég baj ez nyomorultnak se ruhája se kajája,ti meg bactatjátok.neki az a dolga tanuljon,a szüleinek meg az lenne normálisan eltartsák.Hová veszik fel diák munkára is?Fiatal egészséges felnőtteket nem vesznek fel.nyírjon fűvet anyám oszt hol?tél van fagyhalál..
2014. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim válasza:
88%

de utálom hogy van pár majom aki most is azzal foglalkozik hogy bezzeg telefonja van, meg internet. szanalmasok vagytok. nekem is van egy ocska nokiam arrol is megy a net. es mar evekkel ezelott kapta amikor az apukaja jol keresett.

Kedves kerdező! Talalj ki valamit hogy miért kapsz idegenektől ruhát, adj be a szülőknek valami kamut es nyugodtan fogadd el. Mond például az hogy segitettél vkinek valami leckeben vagy bármiben és igy hálálta meg.

2014. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:
100%
Vagy mondhatnád hogy az iskola kapta,hogy adja oda a rászoruló diákoknak,akik szegények és te rászorulsz ezért kaptál ruhákat,cipőt stb..Ilyen amugy tényleg szokott lenni,vagyis nálunk a mi sulinkban.
2014. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Tök jó hogy ennyien felajánlották, h küldenek neked ruhákat. Figyi, ha nem akarod, hogy apukád megtudja (pedig megérdemelné!) akkor lehet olyat is csinálni, hogy a csomagra a nevedet írják rá, és a falut (várost) ahol laksz, és azt írják rá a feladók, hogy POSTÁN MARADÓ!!! A csomag a postán marad, és neked kell érte bemenni. Otthon meg mondhatod, hogy a suliban kaptátok...
2014. jan. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
26%

Eljutottunk oda,hogy a tárgybeli segitség nem jó...ezen a ponton azt mondom,hogy nagyon fifikás vagy kérdező :))

Mert most gondolom az következne,hogyha pénzt küldenénk,akkor azt apuka nem kifogásolhatná mert ....stb.


Már írtam neked az elején,hogy sajnálom,amiért igy kell élj stb....

De most majdnem biztos vagyok abban,hogy pénzt szeretnél szerezni itt,visszaélve az emberek jóságával!


A ruhákra stb adomány mehetett volna egy barátnődhöz és ha már mindenképp hazudni kell,akkor kitalálhattad volna,apukádnak pld.,h adomány jött a suliba...stb és onnan vannak!


Szóval innentől fogva,még ha ilyen helyzetben is vagy...nagyon megvetendő,amit csinálsz!!!

2014. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:
Persze utolso nyilvan penz kell.. meg ruhat sem MEREK elfogadni nemhogy penzt..
2014. jan. 27. 15:26
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!