Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szegenyek vagyunk. Mit...

Nagyon szegenyek vagyunk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 Eves vagyok es a szuleimmel valamint ket testveremmel elek egyutt eleg szegenyen... nagyon megvisel lelkileg.. iskolaba sem akarok menni mert nincs olyan nadragom ami nem lyukas vagy ne latszodna rajta, hogy meg van varrva.. sot meg teli cipom sincs van egy csizmam amit kaptam rokonoktol hasznaltan es mivel mar 3-4honapja azt hordom nap mint nap az is lyukas.. a talpan.. es hat le esett a ho es 10perc utan tiszta viz a talpam..:( a kabatomban is fazom mert nem teli :( mult heten meg 200ft-ot vittem tizoraira a suliba.. hajnal 5tol voltam delutan 5ig ket darab pogacsan.. ami bosszant pedig az, hogy anyukam cigizik es arra minden masnap van penz.. csak tudnam honnan a fenebol :( apukamnak meg megvan a napi 3-4 doboz sor.. :( mind ezek mellett, hogy igy allunk anyagilag edesapam meg alkoholista is es nagyon sok a vita csaladon belul .. regebben nagyon meg is vert engem is meg noveremet.. mit tegyek??:(( mar nem birom hogy lyukas ruhakban megyek emberek koze.:( elore is koszonom es bocsi a helyesirasi hibakert..
2014. jan. 26. 19:45
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
97%
esetleg megírhatnád melyik megyében és ha nagyobb falu hogy melyik faluban élsz, hátha tud valaki segíteni :) amúgy tényleg tanulj amennyire csak tudsz, mert ez segítene abban hogy ne így élj a későbbiekben.
2014. jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
85%

Most őszintén, akik diákmunkával dobálóznak, azok tisztában vannak vele, hogy 16 éves kor alatt hivatalosan nem vállalhat diákmunkát senki Magyarországon? Ha van olyan szomszéd, ismerős, aki fizet takarításért, kutyasétáltatásért, korrepetálásért, akkor szerencséje van az embernek, ha nem, akkor nincs. Ráadásul a kérdető faluban él, ott az ilyesfajta lehetőségek is ritkábbak, és nincsen minden sarkon 6 turi sem, hogy a foszlott ruhái helyett aprópénzért szerezzen újat.


Én szeretetszolgálatokhoz fordulnék, vagy Facebook-on keresnék felajánlós csoportokat, ott sok ingyenruhát felajánlanak. Esetleg ha van otthon valamid, ami már nem kell neked, megpróbálhatod a neten eladni.

2014. jan. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
100%
Oh látom nem pesti de ha közel laksz szivesen neked adnam a cuccokat.
2014. jan. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
97%

Erről a csizmáról beszéltem, hogy szívesen neked adom, ha gondolod, csak egy címet kérek (nekem nem fér fel a vádlimra)

[link]

2014. jan. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én is szivesen küldök neked ruhákat,nadrágot,kabátot,csizmát,nem is egyet.

Hány kg és centi vagy?Hanyas nadrágot hordasz?

Hanyas a lábad?

Hol élsz? :)

2014. jan. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
93%
Akár kamu akár nem,nehogy már a 15 éves gyerek menjen dolgozni,hogy a családot eltartsa..ok a diákmunka de tanulnia kellene,erre koncentrálni,nem arra,hogy éhezik és fázik...ez a szülők szégyen és azért,mert van pénz cigire,italra de a gyereken nincs meleg ruha...komolyan okádék az ilyen!
2014. jan. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
96%

Kedves 20as válaszoló! Én is telón netezek NOKIA C3-00, nem okos telefon!!!!! Nem kell hozzá okostelefon a netezésre! Csak egy elérhető Wifi kell és meg van oldva a netezés!!!!

Kérdező sajnálom amin keresztül mész voltam hasonló helyzetben!! Kitartást

2014. jan. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
100%
tanulj, tanulj minnel jobban, hogy a te gyermekeidnek a kesobbiekben ezt ne kelljen atelniuk
2014. jan. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
83%

Örülök, hogy vannak, akik írtak, hogy tudnak küldeni ruhát és szívesen is teszik.:)

Akik meg haragszanak itt, azoknak azt mondom, ez a gyerek nem ártott nektek, és ha nem tudtok/akartok hinni és segíteni neki, egyet meg tudtok tenni: ne gyűlöljetek senkit. És az pont elég, ennyit adni egy embernek, hogy nem gyűlölitek őket.

2014. jan. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
100%
merre laksz? és fiú vagy lány vagy? (bocsi, nekem ez nem egyértelmű a kérdésből)
2014. jan. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!