Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik itt szegények, mitől...

Akik itt szegények, mitől szegények ennyire? (Lent)

Figyelt kérdés

Itt olvasok rengeteg választ,kérdést hogy a legnagyobb bajuk a szegénységük.

Ez valamiért annyira meglepő számomra,hogy miért keresnek ennyien,ilyen alacsonyan?

Ha közéjük tartozol,leírnád a végzettséged és hozzá képest a fizetésed?

El sem merem képzelni,mennyit kell keresni ahhoz,hogy hónap végére már ne legyen pénz.


2012. jan. 29. 16:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%
Neked mi a végzetséged?
2012. jan. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
51%

diplomám van

no 92 keresek

50 a lakás rezsije minimum

heti 10 ezret meg úgy be kell osztani, hogy ha akarok egy nike cipőt szabályosan spórolnom kell

2012. jan. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%
neked az természetes hogy mindenkinek van munkája?? M.o-on?? hol élsz te?
2012. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem tartozom a kimondottan szegények közé, de elég sok ismerösöm igen.

A legtöbbnek az alapgondja az, hogy vidéken nincs munkalehetöség, és mivel ott van lakása/háza, ezért nem tud onnan elköltözni. Mert sem eladni nem lehet - mert nem akarj jóformán senki ott ingatlant venni, sem kiadni nem lehet, mert vagy már ott él valaki, akkor meg van oldva a lakáshelyzete, vagy máshol lakik és észe ágában sincs odaköltözni. Viszont két lákást fenntartani (a sajátot meg Pesten albérletet) szintén nem lehet.

Ezeken a területeken a 100-150 ezer Ft-os fizetés már igen jónak számit, és nincs lehetöség mellette másodállásra sem, mert már igy is telitett a munkaeröpiac.

Ezen kivül ha egy párnak az egyik tagja valahol el tudott helyezkedni, akkor nem kockáztatják, hogy nekiinduljanak a világnak úgy, hogy vagy találnak valami jobbat vagy sem. Ahol gyerekek is vannak, ott még nehezebb, mert az iskolaváltás végképp nem egyszerü.


Konkrét példák: a testvérem érettségizett, a MÀV-nál dolgozik kalauzként (ami váltott müszakos munka), igy keres netto 130 ezer Ft-ot. A másik testvéresm egyetemet végzett gépész, egy kisebb üzemben van munkája, kap 150 ezret. Az unokatestvérem szintén kereskedelmi érettségivel a Tescoban pénztáros 50 ezer ft-os fizetéssel, de mást nem kap, mert még a gyerekei nincsenek 10 évesek.

2012. jan. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim válasza:
68%

Az apám pár hónapja kőműves volt +3 gyerek anyám főállású anya

Apám fizetése : 130 ezer ft volt akkoriba úgy hogy halálra dolgozta magát

+ családipótlék és ennyi pénz 1 hónapra

Számlák : 20ezer a gáz, 20 a villany és kb. + a víz, albérlet(30ezer), + net(amiért 3 évig könyörögtünk)+tv

Kb. Akk maradt 60 ezer kajára

2012. jan. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a szegénységet csak az látja át igazán aki élt vagy él benne. Mi elég sz*r anyagi körülmények között élünk és még szépen fejeztem ki magam. Soha nem panaszkodtam érte inkább csendben elfogadom. Ez van, végzek majd a suliban, érettségi után letszem a technikumot kész ennyit tudok tenni, hogy majd finannszírozzam saját életem, hogy a családomnak ne kelljen majd engem is eltartani.

Nem igazán akarok belemenni a részletekbe, de volt olyan hogy nem tudtuk fizetni az osztálypénzt és az osztályfőnök meg elkezdett pattogni, hogy a gyereknek vesznek márkás cuccokat, de az osztálypénzt nem fizetik.

Erre én feláltam és annyit mondtam, hogy az összes ruha ami rajtam van nem került annyiba, mint tanárnő felsője.

Ami tényleg igaz volt, mert előző marketing órán magyarázta, hogy milyne "olcsón" vette. Persze azóta nem vagyunk túl jóban.

2012. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Látom mégiscsak belementem a részletekbe. :)
2012. jan. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

Én még nem vagyok annyira szegény, de csak idő kérdése (még tanulok). A diplomámmal ugyanis gyakorlatilag csak közalkalmazottként fogok tudni elhelyezkedni. Tavaly ugyanilyen végzettséggel egy közalkalmazott kezdő bére nettó 79 ezer forint volt. Ez valamilyen mértékben az évek során emelkedik, de a plafon (amit sok-sok év munkaviszony után kaphat az ember, közvetlen nyugdíj előtt) kb. 120 ezer. Diplomával.

Most képzeld el azt a családot, ahol mondjuk apuka-anyuka közalkalmazott. Hazavisznek 160 ezret. Ebből ketten elég kényelmesen megélnek, de ha már lakást vennének, akkor erősen össze kell húzniuk a nadrágszíjat (legyen 50 ezer a törlesztő, 40 a rezsi, 20 ezerért vesznek bérletet, marad 50 ezer forintjuk étkezésre, ruházkodásra, szórakozásra, gyógyszerekre, nyaralásra...).

De ne vegyenek lakást. Legyen mondjuk két gyerekük. Anyuka gyesen van, kapnak családi pótlékot. 120 ezerből élnek négyen. Egy főre 30 ezer. Rezsivel, kajával, mindennel.


Ne felejtsük el, itt az államnak dolgozó, képzett munkaerőről van szó. Esélyük nincs kitörni ebből.

(ezért leszek én pályaelhagyó :D)

2012. jan. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem a szegénység relatív. Nem egyszer láttam olyat, hogy a leányzó panaszkodott, milyen szörnyen szegények, mert ebben a decemberben csak 1x tudtak elmenni síelni. Tehát a szegény az az aki hiányol valamit.


Látom előre, hogy ez sokaknak nem fog tetszeni, de a magyar embernek valamiért az a szokása, hogy mindenképpen saját otthon legyen. És itt a csavar. Aki vidéki az nem tud máshova menni dolgozni, mert 1. sajnálja az saját otthonát ott hagyni 2. amúgy sem tudja eladni. Mintha az emberek direkt röghöz kötnék magukat. Persze tisztelet a kivételnek, de én az olyat nem tudom sajnálni, aki Mucsaröcsögén vesz magának házat aztán hisztizik ,hogy mert nincs munka. Amikor albérlet sem lenne drágább, a törlesztő részlet van annyi, mint egy albi ára. Ráadásul akkor rugalmasabb lehetne az ember is, máshol kap munkát akkor csak fogja a cuccát és megy.

Zárójelben azt is megjegyezném, hogy nekem volt egy bnőm, akik tényleg nagyon szegények voltak, étel nem volt a hűtőben, csak mikor apuka este hazajött és hozott. Ehhez képest minden hétvégén jártak bulizni, a 16 éves lány vitte a 12 éves húgát discóba és gondolom nem kell magyaráznom mennyi pénzt vertek el. Ebben a családban csak a legkisebb, a 7 éves kislányt tudtam sajnálni, mert aki olyan hülye, hogy a nemlétező pénzét is inkább bulizásra veri, minthogy a kicsiknek ételt adjon az megérdemli a nyomorát!

2012. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
83%
Bocsánat, azt kihagytam, hogy aki önhibáján kívül kerül ilyen helyzetbe természetesen nem hibáztatom és remélem mihamarabb sikerül kilábalni a bajból!
2012. jan. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!