Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik itt szegények, mitől...

Akik itt szegények, mitől szegények ennyire? (Lent)

Figyelt kérdés

Itt olvasok rengeteg választ,kérdést hogy a legnagyobb bajuk a szegénységük.

Ez valamiért annyira meglepő számomra,hogy miért keresnek ennyien,ilyen alacsonyan?

Ha közéjük tartozol,leírnád a végzettséged és hozzá képest a fizetésed?

El sem merem képzelni,mennyit kell keresni ahhoz,hogy hónap végére már ne legyen pénz.


2012. jan. 29. 16:11
1 2 3
 21/27 anonim válasza:

"El sem merem képzelni,mennyit kell keresni ahhoz,hogy hónap végére már ne legyen pénz."

Ne aggódj, diplomás (nem büfészak) bért is el lehet költeni úgy, hogy a hónap végén ne maradjon semmi és csak az alapvető dolgok legyenek kifizetve (albérlet, rezsi, kaja, bérlet+egy kis valami)

2012. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Anyukám tart el egyedül engem és a bátyám, apukám 4 éve meghalt (egyébként már 3 éves koromban elváltak). Anya (diplomás) fizetéséből (90 ezer), az utánam járó családi pótlékból (15 ezer Ft.), a két árvaságiból (összesen 40 ezer Ft.) élünk. A hitelünk a házra havonta közel 80 ezer Ft., erre jön még a rezsi, ami min. 40 ezer, tehát marad kemény 20-30 ezer MINDEN másra (kaja, szórakozás, ruha, gyógyszer stb.). Jövőre kezdem az egyetemet (feltéve, ha lesz rá valahogyan pénz, mivel a pontom szerencsére bőven megvan a BME-hez, én is építőmérnök szeretnék lenni), bátyám SZTE-s, néha akad egy-egy diákmunka, de suli mellett elég nehéz beszervezni. A hitelt egyébként azért vettük fel, mert a legolcsóbb min. 2 szobás albérlet is 60 ezernél kezdődik, ami max. egy ócska panel, így legalább - még ha hitelből is, de - a saját, új házunkban lakhatunk, ahonnan nem dobnak ki, amikor akarnak. Amíg apa élt, addig azért jobban álltunk, ő is gépészmérnök volt, elég jól keresett. Szóval nálunk ez a helyzet. (19L)
2012. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Bmen az építő nagyon nagy szívatás... jól gondold meg szerintem:)
2012. jan. 30. 18:04
 24/27 anonim ***** válasza:

El sem merem képzelni, mennyit kell keresni ahhoz,hogy hónap végére már ne legyen pénz.


Pedig, ha veszed a lakbért, fűtést, közüzemit, és az élelmiszerárakat (megyeszékhelyen), akkor elég hamar ki fog derülni, hogy mire megy el a pénz, még úgy is, ha nincsennek káros szokásaid. És akkor még nem voltál szórakozni, nem vettél új ruhát, és így tovább...

Olyan 100.000 körülire gondolj, de akár lehet 30-cal kevesebb is.

2012. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Szerintem Matolcsy úr üzekedik itt velünk :) Mintha egyesek teljesen más Mo-n élnének, mint a többség. "47 ezerből kényelmesen meg lehet élni Mo-n" pfff... Erre én csak azt mondom: tessék megpróbálni.


Kérdező, nem értetlenkedni kell. Vegyél magadhoz 93 ezer ft-ot, és költözz el otthonról. Meglátod, hogy miként lehet sok ember szegény. FIzesd belőle az albit, a rezsit, a kajádat, vegyszereket, gyógyszereket, ha kell... majd meglátod. Persze megértem, ha a jobb módúaknak büdös egyszer az életben 2-3 hónapra kipróbálni... de dumálni róla, véleményt alkotni, azt tudnak.

2012. jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ezért nézik le az egyetemistákat, mert ilyen b@lfaszok mint te! Fogalmad sincs arról, hogy mi az élet! Meg egyáltalán a világról ami körülvesz! Mert az orrodig sem látsz el!
2012. jan. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Én is csak azt tudom javasolni, amit 19:56 írt, ott a pont!
2012. jan. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!