Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szegenyek vagyunk. Mit...

Nagyon szegenyek vagyunk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 Eves vagyok es a szuleimmel valamint ket testveremmel elek egyutt eleg szegenyen... nagyon megvisel lelkileg.. iskolaba sem akarok menni mert nincs olyan nadragom ami nem lyukas vagy ne latszodna rajta, hogy meg van varrva.. sot meg teli cipom sincs van egy csizmam amit kaptam rokonoktol hasznaltan es mivel mar 3-4honapja azt hordom nap mint nap az is lyukas.. a talpan.. es hat le esett a ho es 10perc utan tiszta viz a talpam..:( a kabatomban is fazom mert nem teli :( mult heten meg 200ft-ot vittem tizoraira a suliba.. hajnal 5tol voltam delutan 5ig ket darab pogacsan.. ami bosszant pedig az, hogy anyukam cigizik es arra minden masnap van penz.. csak tudnam honnan a fenebol :( apukamnak meg megvan a napi 3-4 doboz sor.. :( mind ezek mellett, hogy igy allunk anyagilag edesapam meg alkoholista is es nagyon sok a vita csaladon belul .. regebben nagyon meg is vert engem is meg noveremet.. mit tegyek??:(( mar nem birom hogy lyukas ruhakban megyek emberek koze.:( elore is koszonom es bocsi a helyesirasi hibakert..
2014. jan. 26. 19:45
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, hol élsz, az írásodból tekintve nem Magyarországon... Itt ilyen esetben a Családsegítő Szolgálathoz kellene első körben fordulni.
2014. jan. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:
De Magyarorszagon elek egy kis faluban.. kepzeld el nincs se internet se szamitogep.. telefonrol irok..
2014. jan. 26. 20:05
 13/63 anonim ***** válasza:
17%
Szóval okostelefon mégiscsak van? Akkor "nagyon" szegények mégsem vagytok, aki igazán szegény, annak kajára se telik, nemhogy okostelefonra.
2014. jan. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
83%
Azért off, de nemcsak okostelefonon létezik net, a barátomnak is még kőkorszaki telója van ezekhez képest, pici gombos nokia, mégis van rajta internet. Meg nem ez volt a kérdése.
2014. jan. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:
HAROM evvel ezelott kaptam amikor meg apamnak volt jol fizeto allasa nem pedig 90-100ezer forintert gurizett napi 14oraban a het minden napjan!! Koszonom az eddigi valaszokat
2014. jan. 26. 20:11
 16/63 anonim ***** válasza:
95%
én is telefonrol netezek most.. egy nokia 6300rol az nem okos!;)
2014. jan. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim válasza:
98%

Szia!

Két dolgod van. Az egyik rövidtávú:

1. Meleg, megfelelő ruhához juss. Derítsd ki, hogy hol van a környéken vöröskereszt, vagy Máltai Szeretetszolgálat, és kérj tőlük ruhát.


Hosszútávú:

1. Kitartás. Kitartás. Kitartás.

2. Tanulás. Tanulás. Tanulás.

3. Vezess egyszerű háztartás könyvet a kiadásaidról, bevételedről. Elég a kockás füzet hátulján csinálnod.

Tanuld meg, hogy anyád és apád hol rontja el a pénzügyeit, és Te hogyan csinálnád máshogy. Nézd meg, hogy miért van ez? Aluliskolázottság, cigi, alkohol, munkanélküliség.

Nézd meg, hogy Te ezt hogyan szeretnéd elkerülni, máshogy élni.

4. Menj el nyári munkára.

5. Nézd meg, hogy hol lehet továbbtanulni és tanulj.

Ahhoz, hogy később biztonságban és kényelmesen élj csak Te tudod elérni, és képes is vagy rá.

Nagyon nehéz lesz, de ne add fel, és hidd el minden jóra fordul.

Nekem is volt lyukas a cipőm. Tudom miről beszélsz.

2014. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
68%
Kitartást tesó! Belőled még nagy ember lesz!
2014. jan. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
91%
Pesti vagy? Szeretnék neked ruhákat adni.36-38 méret jó rád? S m , a lábad hányas?
2014. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
13%

Ez a mai magyar valosag. Zabalni sincs mit de a telefon nettel az KELL!!

Szerintem kamz vagy

2014. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!