Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szerencsétlen vagyok,...

Tényleg szerencsétlen vagyok, mert végre szeretnék egy családi házat?

Figyelt kérdés

Az egész családom ellenem van, miért nem jó nekem a kényelmes panel, ahol, (szerintük) jóval olcsóbb a rezsi, mint egy családi házban. Csak én vagyok ilyen hülye, hogy nem tudom felmérni, mennyivel drágább egy családi ház fenntartása, és mi csak öregszünk..

A fiam idiótának tart, és fel van háborodva. A férjem folyamatosan gúnyol, mindenki ellenem van. Érdemes még harcolni érte?


2014. jan. 11. 17:54
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
Érdekes, a panelban negyedannyi zajt nem hallok, mint régen a családiházban. Ott a szomszéd még éjjel is hegesztett, lesz.arta hogy engem és a kisbabámat zavarja.A másik szomszédnéni meg még azt is tudta mikor hova megyek, lesett egyfolytában.Nekem a panel ehhez képest mennyország. Kérdező, arra is gondolj, hogy bizony később 10-20 év múlva ki fogja megcsinálni a ház körüli munkákat,a hólapátolást, fűnyírást stb? amikor már nehezetekre esik a mozgás is?A kedves kisfiatok biztosan nem fog segíteni. Addigra neki is lesz családja. Sajnos ezek kilátásban lévő problémák.Ilyenekre is gondoljatok!
2014. jan. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
Ha ennyire vágytok a természetbe, akkor inkább javasolnék egy telket valami vízparton.
2014. jan. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
87%

"ki fogja megcsinálni a ház körüli munkákat,a hólapátolást, fűnyírást stb? amikor már nehezetekre esik a mozgás is?"


Szomszéd kisgyerek örömmel megcsinálja egy kis zsebpénzért,vagy egy munkanélküli, vagy a két fia akinek lakást vettek nagykorúkra talán.

2014. jan. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

Én meg pont fordítva tapasztaltam, a családi házban szinte semmi zaj nincs, a panelben meg élni nem lehetett egymástó, vagyis lehetett élni, de egymás s...ggében.

Nem mindenkinek való.

Ezzel a hólapátolással meg ne jöjjön már mindenki! Nem nagyobb feladat, mint egy jókora nagytakarítás a házban. Nem kell megvárni, hogy méteres hó álljon a ház előtt, ha sűrűn esik, naponta többször el kell söpörni és nem szakad bele az ember. Aki el tudja magát látni, meg a házimunkát el tudja végezni, az meg tudja csinálni. Aki meg már nem tudja, annak így is, úgy is segítség kell, akárhol lakik.

2014. jan. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy vidéken mindig bőven van olyan, aki minimális kis pénzért szívesen elvállal ilyesmit betegeskedő időseknek.
2014. jan. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
Végül is tökmindegy szerintem, hogy közülünk ki szeret, vagy ki nem szeret kertes házban lakni, a kérdező kertes házban nőtt fel és ő szereti. Ettől kezdve a mi egyéni ízlésünk nem lényeges ilyen szempontból.
2014. jan. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 A kérdező kommentje:

Ma reggel kitettem egy lapot, panel előnyei, hátrányai, kertes ház előnyei, hátrányai. A fiam már egy oldal hátrányt írt a kertes házhoz, és a panel előnyeihez. Én pedig a panel hátrányaihoz, és a kertes ház előnyeihez. A férjem még ezután fog írni:)

Ha már annyira öreg és tehetetlen leszek, hogy semmit nem tudok csinálni, egy kertes házat társasházi lakásra cserélni mifelénk nagyon könnyű. Fordítva, kertes házra panelt....nagyon nehéz.

2014. jan. 12. 13:32
 58/64 anonim ***** válasza:

De akkor kérdezd már meg a fiadat, neki minek kertes házra spórolni ha annyira rossz?

Komolyan, nagyon érdekel mit mond.

2014. jan. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

Szerintem az az alapvető probléma az ilyen hátrány-előny összeírásokkal, hogy a fiad más szemszögből nézi mint te.


Mindenkinek más fontos életkor, életvitel-függő nagyon a dolog.

2014. jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok van, épp ezért kértem, hogy mindenki a saját szemszögéből írja le a dolgokat. Az nagyon jó, hogy a férjem nagyon korrekt, ő ha kimond valamit, mindig betartja, tehát az Ő részéről nyugodt lehetek:)

Megkérdeztem a kisfiamat, Neki azért kell családi ház, mert ha családja lesz, ott jobb lesz a gyerekeknek, mg az udvaron szerelgetheti az autóját, meg egy fiatal még könnyen dolgozik a kertben, mi meg már nem leszünk fiatalabbak, stb. Az már más kérdés, hogy hatalmas kertünk van, és eddig is ketten műveltük, nagyon ritkán kérjük meg valamire, szóval nem számítunk senki segítségére. Eddig se kértünk, ezután sem szeretnénk senkitől függeni.

(azért mikor most felajánlottam, hogy menjen a másik lakásba, ha mi elköltözünk, fel volt háborodva, hogy Ő majd a kertes házba megy, de arra még gyűjtenie kell.)

De legalább ma már nem volt annyira ellenséges, bár tudom, nagyon kell vigyáznom, hogy minden rendben menjen, mert ha nem úgy jön össze, biztos a fejemhez vágja, hogy Ő MEGMONDTA... no ezt nem szeretném. De azt se, hogy 55 évesen már temessenek(:

2014. jan. 12. 15:16
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!