Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szerencsétlen vagyok,...

Tényleg szerencsétlen vagyok, mert végre szeretnék egy családi házat?

Figyelt kérdés

Az egész családom ellenem van, miért nem jó nekem a kényelmes panel, ahol, (szerintük) jóval olcsóbb a rezsi, mint egy családi házban. Csak én vagyok ilyen hülye, hogy nem tudom felmérni, mennyivel drágább egy családi ház fenntartása, és mi csak öregszünk..

A fiam idiótának tart, és fel van háborodva. A férjem folyamatosan gúnyol, mindenki ellenem van. Érdemes még harcolni érte?


2014. jan. 11. 17:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudjuk a körülményeket, így nem tudjuk megmondani.
2014. jan. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
74%

laktam mind a kettőben

ami tény : -a rezsi tényleg több

-karbantartás nagyon nagyon sokkal több

-ha egy vackot veszel meg életed végéig szívsz a hibák miatt

-a kert fenntartása

-öregen már csak romolni fog a ház állapota neked meg se energiád se pénzed nem lesz rendbe tenni


fiatalon még rendben van

de öregen ....

max egy kis sorház falatnyi kerttel

2014. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
93%
Anyagi háttér, jövedelem, hitel? Sok mindentől függhet. Neked is lehet igazad, de a családodnak is.
2014. jan. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
75%

"ami tény : -a rezsi tényleg több

-karbantartás nagyon nagyon sokkal több "


Én minden hónapban fizetek felújítási költséget a panelra, ami tavaly 3 villanykörte cseréből állt. Annyi pénzből bőven telne ház felújításra is.

2014. jan. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim válasza:
50%

"Annyi pénzből bőven telne ház felújításra is."


Mennyit, havi 2-3 ezret, ha nagyon túlzok? Megnézem mit szólsz, amikor elédvágnának egy félmilliós fűtés- meg ablakfelújítási számlát a mesterek.

2014. jan. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
86%
Ha szigetelt, a rezsi kb ugyanannyi, de a közös költséget itt is félre kellene tenni a karbantartásra, felújításra, talán kicsit többet is érdemes.Ha van időtök, jó a kert, és meg lehet ezt-azt (gyümölcsöt minimum) termelni, lehet tartani állatokat.Pihenni csak akkor, ha tényleg nem túl nagy a telek, különben ahogy leülnél, már ugrasz is fel, hogy jaj, még meg kell csinálni... Én panelben nem tudnék lakni, de ha senki más nem akarja a csal. házat, inkább választanék sorházat, kis telekkel, esetleg közös (2-3)tulajdonú telekkel társasházi lakást.
2014. jan. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
95%

Laktam mindkettőben, a panelban borzalmasan éreztem magam, mintha börtönben lennék, tiszta depressziós voltam, csak muszájból vállalnám be megint. A rezsi sok mindentől függ, nekünk nem lett jóval magasabb.

Viszont a kertes házzal tényleg több a gond, jól kell kifogni, hogy ne kelljen rajta állandóan javítgatni.

Viszont van saját kert, lehet állatokat tartani és nem élünk szardíniásdobozban.

De ez én vagyok. A családod lehet, hogy tényleg nem lenne boldog így, nekik más az életstílusuk.

2014. jan. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
91%

Sok mindentől függ a dolog.


Attól függ mekkora családi házra gondoltál.

Mondjuk egy szintes, 60-70 nm-es rezsije nem hiszem, hogy több lenne, mint egy panelé, azért ott meg távfűtés, meg közös költség.


Ha nagyobbat, jó tágas, két szinteset, hát igen, ott már komoly költségekkel kell számolni.


Nagyban függ attól is, miért szeretnél családi hazát.


Hogy harcolni érdemes-e, hát kétlem, ha senki nem akarja rajtad kívül.

2014. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
53%
A Évi 50 ezer, fűtés miért nekem ki fizeti ha a lakásban megy tönkre szerinted? Az csak a külső épületre vonatkozik.
2014. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:

Panelban lakunk, az egyik fiunk felnőtt, de még velünk él. A másik gyerekünk már külön, a saját családjával. Mindenben támogattuk a gyerekeinket, taníttattuk őket, mindent mi fizettünk a diplomáig. A kisebbik is már dolgozik, de velünk él, mert lakásra gyűjt. Nem kérünk tőle semmit, mindent mi fizetünk, hogy gyűjthessen. 35 éve szeretnék kertes házat, de a férjem nem akart, mert..havat kell lapátolni, drága a fűtés, ha gáz, tüzelni kell, ha vegyes tüzelés, ott a kert, gondozni kell, stb.

Most végre beleegyezett, hogy esetleg mégis kertes házat vegyünk, de a fiam szerint egy álmodozó szerencsétlen vagyok, a fűtés drága, nincs ekkora komfort, stb.

A vita végén azt mondtam, nem kötelező velünk költözni, emiatt kapta fel a vizet, és emiatt beszélt velem ilyen csúnyán. A férjem neki ad igazat, mert hogy én egy házért még a fiunkat is elzavarnám, azt mondja. Most aztán lelkiismeret-furdalásom van, lehet, hogy nekik van igazuk? Attól félek, később egyre nehezebb lesz ezt a lakást fenntartani, hisz itt a közös költséget és a távhőt mindig ki kell fizetni. De szerintük a családi ház fenntartása sokkal drágább.

2014. jan. 11. 18:11
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!