Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szerencsétlen vagyok,...

Tényleg szerencsétlen vagyok, mert végre szeretnék egy családi házat?

Figyelt kérdés

Az egész családom ellenem van, miért nem jó nekem a kényelmes panel, ahol, (szerintük) jóval olcsóbb a rezsi, mint egy családi házban. Csak én vagyok ilyen hülye, hogy nem tudom felmérni, mennyivel drágább egy családi ház fenntartása, és mi csak öregszünk..

A fiam idiótának tart, és fel van háborodva. A férjem folyamatosan gúnyol, mindenki ellenem van. Érdemes még harcolni érte?


2014. jan. 11. 17:54
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:
Hitel semmiképp nem lenne, egyszintes, de jó állapotú házat szeretnék. Nálunk elég drágák a házak, nem egy olcsó falusi házról lenne szó.
2014. jan. 11. 18:15
 12/64 A kérdező kommentje:
Az viszont igaz, hogy ha ezt megvennénk, a fiúnknak már nem tudnánk családi házat venni, csak egy kb 1,5-2 szobás kis téglalakást.
2014. jan. 11. 18:18
 13/64 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem túl nagy családi házat vásárolsz akkor nem drágább.


Havat lapátolni? Oda ne rohanjak, ennyi testmozgás azért belefér, még egy fizikai melósnak is.


Viszont amiért én megráztam volna a pofonfát az a kisebbik gyereked szövegelése. Mi az, hogy szerencsétlen álmodozó vagy?

Felnevelted, nem kell semmit sem fizetnie, minden az ő érdekében történik ahogy írod erre ez a hála?


Húúú de lekevertem volna neki egy sallert.

2014. jan. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kérdeztél vissza a fiadnak, hogy akkor neki minek családi ház, ha még családja sincs fiatalon?
2014. jan. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
97%
Nagyobb a mozgásteretek a fenntartási költség tekintetében! Ha az állagmegóvással nem tudsz épp foglalkozni, van kályha, szint semmiből is lehet élni cs. házban, de úgy tényleg nem komfortos. HA nem akarsz sokat gürizni, elég a fű+néhány gyümölcsfa, bokor. Persze ott a lehetőség a másik végletre is, ha mindig fejleszted, újítod, a kertet műveled, úgy sok pénz és sok munka. Panelben akármit csinálsz kb ugyanannyit fizetsz.A szabadság azért nekem nagyon fontos, panelben nem maradnák. A fiú hamarosan úgyis kirepül, nem is értem, mi alapján akar ebbe beleszólni? Val. az áll fenn vele kapcsolatban, mint amikor az állat nem akar kijönni a megszokott ketrecéből, ha már évek óta bele van kényszerítve.Az újat először szokni kell...
2014. jan. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
100%
Na várj, tehát ti azért nyomorogtok ott, hogy a fiatoknak családi háza legyen panel helyett, közben meg ő olt téged, hogy minek akarsz családi házba menni?
2014. jan. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
77%

Lehet hogy elfogult vagyok....

Kertesben nőttem fel, aztán amikor össze költöztünk a párommal, 3 évig panelosok voltunk.

Egy öreg hölgynél béreltünk egy szobát, egy 2 szobás lakásban a 3. emeleten.

A rezsi arra az egy szobára télen 48ezerre jött ki a mi részünk. (Ebben benne volt a net is.) Plusz 8e Ft-ot fizettünk, felesben, mint közös költség.


Most egy 2 + 1 fél szobás házat bérlünk, hatalmas kerttel.

6e a villany, 8e a víz. Központi gáz fűtésünk van, ami 1 évre most 200e-re jött ki. (Anyáméknak gáz konvektorjuk van, ők havi 60e Ft gáz számlát fizetnek. Nagymamám fával fűt, ő egy téli szezonra kb 120e-ből jön ki))


Ami meg a javítást illeti, azt a havi 8 ezer forintot inkább oda költöm.


Tény, hogy tényleg nagyon meg kell nézni, mit vesz az ember. Egyik ismerősöm 6 hónappal később vette észe, hogy beázik, penészedik stb... Most meg már nem tudja eladni. Frissen festve volt amikor vették nyáron. Nem vették észre.


Nem vagy hülye. Mi nagyon szeretünk itt lenni a párommal. De a 16 éves gyerek inkább panelba vágyik, mert nem kell rajta csinálnia semmit.

Nem vagyunk egyformák.

2014. jan. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
42%
miért, a panelben nem én fizetem a javítást? Fűtés meg ablak itt is van...
2014. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
94%
Az fáj a fiadnak, hogy nem neki veszed azt a kertes házat. Ami igen nagy bunkóság szerintem. Ha ez az álmod fogadtasd el a többiekkel és hajrá. A rezsi borzasztóan magas az igaz, a felújítás olyan drága, hogy nincs olyan magas közös költség amiből kijönne. Pl., nálam ajtócsere: 220 ezer, 10 ablak cseréje: 1 millió 700 ezer és nem luxus kategóriából válogattam, fém lépcső és korlátok: 700 ezer. Persze ezeket nem muszáj megcsinálni, de ha valamit csinálni akarsz az tényleg rohadt drága. Viszont én nagyon remélem, hogy sose kényszerülök panelba, vannak előnyei, de szerintem rövidtávon sem bírnám, a szomszédok zaját pl., mert ahol én voltam panelban ott mindig minden áthallatszott. Itt meg a madarak csicseregnek minden reggel, most még januárban is :)
2014. jan. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 A kérdező kommentje:

A mi rezsink most se kevés, de itt a közös költség és a fűtés mindig fizetendő. Ott annyit fizetnék, amennyit valóban használok.

Igen, Neki akartunk előbb venni, de még nincs családja, egyelőre nem is akar, szerintem kicsit önző lett, egész eddigi életében kiszolgáltuk, mai napig a kedvére főzök, az Ő érdekeit tartjuk szem előtt, a másik gyerekünket és családját is támogatjuk, és most önzővé váltam(:

Pedig most is, Nekik is jót akarok, hiszen örökségnek sem lenne rossz egy családi ház, szerintem többet érnének vele, mint a panellel.

2014. jan. 11. 18:29
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!