Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tényleg én vagyok...

Mit tegyek? Tényleg én vagyok egy szerencsétlen alak?

Figyelt kérdés
Férjem amióta ismerem kevesebbet keresett mint én. MIndig is zavart, mert tudtam, hogy gyereket szeretnék és akkor nekem csak a gyed lesz és az óriási pénzkiesés lesz, mert férjem rosszul keres. Erre lett is gyerek, férjem nem váltott munkát. Nem élünk a létminimumon, de akkor is megszoktunk egy színvonalat, és nehéz alább adni. Amikor adódott egy lehetőség nekem, persze azonnal el vállaltam, hogy itthonról dolgozzak. Ment is egy darabig, de most sorozatban rontottam el dolgokat, és ma rájöttem, hogy megint elrontottam valamit. Egy évig semmit, de most több mindent, ami a cégnek pénzbe kerül. Nem tudom már mit tegyek, mert nekem két gyerek mellett sok ez a munka, és nem is szívesen csinálom, de a pénz kellene. A férjemmel mindig vitatkozunk, mert mondtam neki, hogy neki kellene most már eltartani a családot, nem nekem kellene dolgozni. Erre én vagyok a gonosz és a szemét, mert ilyenkor nem lehet munkát váltani. Persze, ez igaz is, de már volt rá 8 évvel ezelőtt is ideje és akkor sem mozgatta a füle botját sem. Most itt van két gyerekünk. Igazából elválnék, mert megmérgezi már a kapcsolatunkat a sok vita. Azt érzem, Ő mindig engem vádol, mert tanulok is a munka mellett, de azt is azért csinálom, hogy jobb legyen nekünk és tutira találja munkát, ha visszamegyek majd teljes állásban dolgozni, de ez neki inkább hobbi tanulás. Sokat vitázunk emiatt is. Nem a tanulás miatt hibáztam sokat, hanem mert fáradt voltam, mert mindkét gyerek beteg volt éppen akkor. Én azt érzem megszakadok, a férjem meg csak bánt minden miatt. Hogy mondjam meg a főnökömnek, hogy elrontottam megint valamit, hogy ne rúgjon ki? és Ti elválnátok? vagy én vagyok szar alak és ez normális, és elfogadható, hogy a férjem nem teper?
2013. márc. 3. 23:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem megy a férjed gyed-re te meg vissza a munkahelyedre?
2013. márc. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom a férjed nyitott-e rá, de manapság az apuka is maradhat otthon gyed-en, te meg akkor vissza tudsz menni dolgozni, rendesen, 8 órában, ami meg annyira nem megterhelő.
2013. márc. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy gondolom, hogyha tudtad anno mit vállalsz, amikor hozzámentél, akkor nem most, sok sok évvel később kellene egymás agyára menni azzal, hogy ő miért nem dolgozik többet, te miért nem kevesebbet, blabla...

Miért kell folyamatosan veszekedni? Miért nem lehet az igényekből kicsit lejjebb adni? Amíg otthon vagy a két gyerekkel, addig velük foglalkozol, tanulsz, a férjed dolgozik, kicsit összehúzzátok a nadrágszíjat és kész. Senki nem halt még bele. Aztán ha a gyerekek mehetnek oviba, te is visszamehetsz dolgozni és minden megy úgy mint régen.


Én itt nem feltétlenül csak a férjedet látom hibásnak, téged is abszolút. Úgy mentél hozzá, hogy tudtad hogy kevesebbet keres és nyilván azt is őt ismervén, hogy ez így is fog maradni. Ha akkor szeretted annyira, hogy ez elfogadtad, akkor most miért vitázol vele ezen állandóan? Megváltozott a helyzet, lettek gyerekeitek, de ettől miért kell azonnal egymás torkának ugrani?

Ezért nem válnék el, nem gondolom, hogy akkora probléma lenne ez, amin ne lehetne változtatni!

2013. márc. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 intrepid ***** válasza:
83%
Nekem is ez járt végig a fejemben amíg olvastam.
2013. márc. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Hát 2 gyerek mellet otthonról dolgozni nehéz pláne ha még tanulsz is mellete megesik pár hiba a fönököd is biztos megérti a tanulást átmenetileg pihentesd nem lehet mindent egyszere.

Amúgy a gyerekek után ohatatlan hogy az életszinvonalból minimum az elején alább kell adni, mert csak 1 kereset van ha varázsütésre találna is a férjed jobb munkát

akkor is kell pár megszoritás.

2013. márc. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Én is olyan férfihez mentem hozzá aki nálam kevesebbet keresett és a szakmáink alapján tudtam, hogy ez nem is fog változni, ez egy ilyen világ... Viszont sosem rinyáltam azért, hogy engem tartson el, mert ha ez lett volna a fő cél, akkor nem őt választom. Nálunk nem ezért került válásra a sor, hanem azért, mert semmiben nem vett részt, sem a házimunkában nem könnyítette meg a dolgom, sőt fokozta a kuplerájt, sem a gyereknevelésben nem alkotott semmit. Ha egy picit többet segít hogy rajtam ne legyen ennyi teher, akkor a mai napig együtt lennénk...


Amúgy meg ha akarod, akkor válj el, viszont nagy gyerektartásra ne számíts és arra sem, hogy anyukaként majd a gazdag pasik sorba állnak, hogy eltartsanak.

2013. márc. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

3-as tökéletesen megfogalmazta, ami nekem is eszembe jutott a kérdés kapcsán.

Nem lehetsz nagy észlény, ha ezt a "teperős" dolgot nem gyerekvállalás előtt beszélted meg. Kicsit egyszerűbb lett volna, mint két gyerekkel ugrálni és elválni. Ráadásul nem csak neked lesz szarabb egyedülálló kétgyerekes szülőként, hanem a kicsiknek is, a férjedről már nem is beszélve...

Kérdés, hogy mennyire építetted már le eddig is az önbizalmát szegénynek, csak mert nem teper, ahogy te szeretnéd. Meg ilyet írni, hogy most már ő tartsa el a családot...Dolgozik, nem? Ez azért elég szemét kijelentés volt a részedről, így biztos nem fogja magát férfinak érezni melletted, úgyhogy ne is várd, hogy a kedvedben járjon.

Bezzeg ha nőként keresnél kevesebbet, és ilyet mondana a férjed, vérig lennél sértődve.

2013. márc. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

amúgy ez a legtöbb kapcsolatban szakító/válóok szokott lenni az ambíciózus fél részéről. teljesen érthető. a helyzet viszont az, hogy te most utólag gondolkodsz.

szóval szerezz a férjednek munkát. ogaz, hogy a te hátadon, de akkor is halad valahova.

2013. márc. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Mi ér többet a pénz vagy, hogy a gyerekeid egy szerető Apával nőnek fel?
2013. márc. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, igen. Ez az én bajom is, hogy most utólag gondolkodom... De amikor hozzámentem akkor még suliba járt, és azt mondta, hogy majd vált munkát, ha megszületik az első gyerek.... Ebben bíztam. Azóta itthon netezik este, és ugyan segít a gyerekekkel, de ha sír a kicsi elmondja mindennek nekem este, és ez fáj, mert én jóval többet vagyok fent a kicsivel érthetően, mert az anyja vagyok, és néha nekem is, hogy hulla vagyok és akkor még felkel, de akkor is mindig tudok türelmes lenni. Ami igazán váló ok, hogy tehetne többet, mert vannak az ötletei, de még egy darab önéletrajzot nem küldött el és még egy lépést nem tett, hogy befejezze a diplomáját. Most telt be nálam a türelem pohara. Csak Anyukáját most műtötték egy nehéz műtéttel, de utána, ha felépült, sajnos úgy döntöttem elválunk. Még nem fogom az életemet egy olyan emberre áldozni, aki ha megszakadok is csak bánt, de az asztalra semmit nem tesz le, azért, hogy nekem könnyebb legyen. Sajnos nem csak a pénz itt a hiba...
2013. márc. 4. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!