Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tényleg én vagyok...

Mit tegyek? Tényleg én vagyok egy szerencsétlen alak?

Figyelt kérdés
Férjem amióta ismerem kevesebbet keresett mint én. MIndig is zavart, mert tudtam, hogy gyereket szeretnék és akkor nekem csak a gyed lesz és az óriási pénzkiesés lesz, mert férjem rosszul keres. Erre lett is gyerek, férjem nem váltott munkát. Nem élünk a létminimumon, de akkor is megszoktunk egy színvonalat, és nehéz alább adni. Amikor adódott egy lehetőség nekem, persze azonnal el vállaltam, hogy itthonról dolgozzak. Ment is egy darabig, de most sorozatban rontottam el dolgokat, és ma rájöttem, hogy megint elrontottam valamit. Egy évig semmit, de most több mindent, ami a cégnek pénzbe kerül. Nem tudom már mit tegyek, mert nekem két gyerek mellett sok ez a munka, és nem is szívesen csinálom, de a pénz kellene. A férjemmel mindig vitatkozunk, mert mondtam neki, hogy neki kellene most már eltartani a családot, nem nekem kellene dolgozni. Erre én vagyok a gonosz és a szemét, mert ilyenkor nem lehet munkát váltani. Persze, ez igaz is, de már volt rá 8 évvel ezelőtt is ideje és akkor sem mozgatta a füle botját sem. Most itt van két gyerekünk. Igazából elválnék, mert megmérgezi már a kapcsolatunkat a sok vita. Azt érzem, Ő mindig engem vádol, mert tanulok is a munka mellett, de azt is azért csinálom, hogy jobb legyen nekünk és tutira találja munkát, ha visszamegyek majd teljes állásban dolgozni, de ez neki inkább hobbi tanulás. Sokat vitázunk emiatt is. Nem a tanulás miatt hibáztam sokat, hanem mert fáradt voltam, mert mindkét gyerek beteg volt éppen akkor. Én azt érzem megszakadok, a férjem meg csak bánt minden miatt. Hogy mondjam meg a főnökömnek, hogy elrontottam megint valamit, hogy ne rúgjon ki? és Ti elválnátok? vagy én vagyok szar alak és ez normális, és elfogadható, hogy a férjem nem teper?
2013. márc. 3. 23:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

6. vagyok


"de az asztalra semmit nem tesz le, azért, hogy nekem könnyebb legyen. Sajnos nem csak a pénz itt a hiba..."


Akkor ezt is mondd, mert őszintén szólva a kérdésed alapján nekem sem volt szimpatikus ahogy megfogalmaztad, pedig én is hasonló helyzetet éltem át.


Én meg is mondtam a férjemnek, hogy az a baj, hogy semmit nem tudok benne tisztelni.

Mert nem baj az, ha nem csinál semmit, de legalább eltartja a családot: oké, akkor felvállalom én a háttér megteremtését, lesz főtt étel minden nap és tiszta, rendes lakás estére.


Ha nem tudja eltartani a családot, nekem az se baj, mert nekem nem a pénz az amivel az emberek értékét mérem, én nem is kértem volna hogy változtasson állást ha azt szereti. De legalább segített volna.

Vagy foglalkozott volna a gyerekkel. Még azt sem mondhattam, hogy oké, a családot nem tudja eltartani, lusta és trehány is, de milyen csodálatos apa aki játszik, foglalkozik a gyerekeivel, mennyi értékes időt tölt el velük.

Meg is mondtam neki, hogy nem tudok valakit tisztelni, aki az életem egyetlen szegletében sem a társam, nekem ő olyan, mint a kiskamasz fiam, akivel több bajom van, mint a másik két gyerekkel.

2013. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen valami hasonló van nálunk is. Csak annyi ami más, hogy legalább a gyerekekkel valamennyit játszik, és szereti őket. Bár néha azt érzem, csak nyűg nekik. De pl ilyen apró dolgok, hogy a terhességem alatt egyszer nem érzetem azt, hogy akarja a gyereket. Nem beszélt a pocakomhoz, nem érzem már magam közel hozzá, mintha a lakótársam lenne csak. Ha gond van nem áll mellettem, hanem elmondja miért nem így vagy úgy csináltam és én vagyok a hülye, mert mindent túllelkizek. és ennyi ott hagy, vagy rosszabb esetben még le is kiabálja a fejem. De persze én vagyok a selejtes. Nem akarnék elválni a gyerekek miatt, mert szereti szerintem őket, és a gyerekek is őt igazából, csak fura, olyan érzelemmentes a viszonyuk. És ez nekem így kevés. Nem tudom ezen tudnánk-e változtatni. Hibába mondom el neki mit érzek, mindig azt mondja, hogy én túllelkizek mindent...
2013. márc. 4. 13:05
 13/16 anonim ***** válasza:

Azért én valamit soha nem értettem egy-két nővel kapcsolatban, pedig én is nő vagyok. Jó, amíg fiatal az ember lánya és elvakítja a szerelem, még naív. Úgyhogy el tudom képzelni, hogy olyan férfit választ, akivel annyira különböznek, hogy ezt nem lehet kiegyensúlyozni. De mikor már leélt vele X évet és továbbra sem változott, a helyzet, erre szül neki két-három gyereket, hogy majd ettől minden más lesz, azt már nem értem. Aztán meg borít mindent és elválik, mert nem lesz jobb, mitől lenne jobb, csak jobban előjönnek az eddigi problémák.

Egyébként tényleg úgy jön le, hogy nem illetek össze a férjeddel, te ambíciózus vagy, elvársz egy bizonyos színvonalat és a párodtól is elvárod, hogy ilyen legyen, ő meg alapból nem ilyen, soha nem is volt ilyen és nagy a valószínűsége, hogy nem is lesz.


Mindenesetre ha már így alakult te is tanulj a hibádból: nem lehet minden párkapcsolati hibát megoldani és valaki alapjellemét megváltoztatni azzal, hogy szülsz.

2013. márc. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Első gyerek úgy jött, hogy beszéltünk róla, hogy jó lenne már, de még várjunk, mert nincs elég alap hozzá. Abban a hónapban lett pozitív a teszt, úgy hogy védekeztünk és nem is szeretkeztünk ovuláció idején. Másodiknál még csak szóba se került a gyerek, és abban a hónapban menszi előtti nap voltunk együtt gumival és úgy lettem terhes. Most gyilkoltam volna meg, amikor fel tudom nevelni. Hát, nem bírtam volna.
2013. márc. 4. 13:29
 15/16 anonim ***** válasza:

"Nem beszélt a pocakomhoz"


Életembe nem láttam olyan férfit aki beszélt a terhes felesége hasának, nem ezen múlik a szeretett.

2013. márc. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

szerintem gyerek miatt egy nőnek sem kellene magyarázkodnia.

gyereket akart, szíve, joga, pont.

a jövőt kell mindig nézni.

2013. márc. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!