Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szerencsétlen vagyok,...

Tényleg szerencsétlen vagyok, mert végre szeretnék egy családi házat?

Figyelt kérdés

Az egész családom ellenem van, miért nem jó nekem a kényelmes panel, ahol, (szerintük) jóval olcsóbb a rezsi, mint egy családi házban. Csak én vagyok ilyen hülye, hogy nem tudom felmérni, mennyivel drágább egy családi ház fenntartása, és mi csak öregszünk..

A fiam idiótának tart, és fel van háborodva. A férjem folyamatosan gúnyol, mindenki ellenem van. Érdemes még harcolni érte?


2014. jan. 11. 17:54
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
a mi családi házunknál cserélni kellett a cserepeket (18 éves házrol van szo) 1, 5 millio forint volt... a kéményt bizonyos idöközönként ujra kell rakni, ugyancsak ujra kell köporozni a házat...és idövel sajnos az egész kapubejárot ki kell cserélni, mert a régi beton kezd megrepedezni...egy házra a gatyája is rámegy az embernek (kert gondozás, permetszerek, kommunális ado, szemétszállitás stb stb)..a pesti (48nm) lakásom fenntartása meg kb. 30 ezer forint (internet, tv 5600, viz 1400, villany 5000, gáz 2500 (körbe fütenek, fütetlen lakásba van 17 fok), lakásbiztositás 2000, közös ktg, felujitási együtt 9000..
2014. jan. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
utolso vagyok, semmi pénzért nem mennék vissza a kertes házba.. apum halálával mindenki elmenekült onnan...a gázszámla volt 70 ezer ft..anyum vett egy lakást, azt mondta végre 68 évesen megérte, hogy ö is urinö lehet, aki nem a saját háza rabja.
2014. jan. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
Pont azért szeretem a panelt, mert ha elmegy mondjuk az áram vagy a víz, azonnal 40-en fogják felhívni a szövetkezetet, így muszáj csinálniuk valamit, ha mindenki a seggüket rágja.
2014. jan. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:

Na, pont ezért kell odafigyelni, hogy milyen házat veszel, amit a 41-es írt. Mert ha figyelmetlen vagy és csak azt nézed, hogy nagyon olcsó, meg még annál is olcsóbb legyen, akkor könnyen ráfaragsz. Ha 1-2 millás házat veszel, azért kicsi az esélye, hogy nem kell aztán pluszban milliókat rákölteni.

Arra is figyelni kell, hogy vegyestüzelésű legyen, mert ha jól utána jársz, viszonylag olcsón lehet fát venni, mi a töredékéből jövünk ki, mint ha gázzal fűtenénk.

Egyszóval mindenképpen jó meg kell nézni, sokat meg kell nézni, ha esetleg van hozzáértő ismerős, megkérni, hogy ő is nézze meg, hogy milyen állapotban van a ház.

Mi 1 millióért vettük a házat, azon is tetőt kellett újra cserepezni, meg két ablakot cserélni, de erre számoltunk. Azóta még szépítgettünk rajta, de már csak a saját kedvünkre és nem azért, mert muszáj volt.

2014. jan. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk 16-20 millió alatt nem lehet házat venni (: Kertvárosi részen szeretnénk, jó közlekedéssel, ezt meg kell fizetni. Mielőtt megvesszük, megnézetjük statikussal. Nem szeretnénk lerobbant házat venni. Vegyes-és gáztüzeléssel, szóval, nem ugrunk bele könnyen.

Ma beszéltem a férjemmel, és úgy döntöttünk, hogy belevágunk. Ő azt mondja, nem a családi ház ellen van kifogása, hanem az eladással-vétellel-költözéssel járó hercehurcával. De valamit valamiért. A fiúnk eldöntheti, hogy velünk akar jönni, vagy megy a másik lakásba.

Most az egyszer önzők leszünk.

Köszönöm, hogy megírtátok a véleményeteket, kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok annyira gonosz.

A nagyobbik gyerekünk is azt mondta, hogy vágjunk bele:)

Remélem, a kisebbik is megbarátkozik majd a dologgal, végül is csak néhány kilométerrel költözünk arrébb, nem egy másik városba.

2014. jan. 11. 23:49
 46/64 anonim ***** válasza:
Gratulálok, jól tettétek, sok nyugodt boldog napot kívánok...
2014. jan. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
Gratulálok! :) Sok sikert!
2014. jan. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
Én is gratulálok, sok sikert. MI nemrég költöztünk vidékre, családi házba. El se lehet mondani milyen jó itt. Kicsit fáj a szívem, ha a Starkl katalógust nézegetem, mert kapásból legalább 100e-t rá tudnék költeni a kertre, de szép fokozatosan majd kialakítjuk. Hajrá!!
2014. jan. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
Sok boldogságot kívánok a családi házban! :)
2014. jan. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
41-es vagyok, ezt a házat a szüleim épitették, vályogbol készült, nem vizesedett, nem volt penész, de idövel mindegyik házat ujra kell cserepelni ez ne függ attol, h hány millios (mi a házunkat végül 15 millioért adtuk el békés megyében, faluban), ugyanugy a bejárot is cserélni kell, és hát a köporozás is olyan, hogy meg kell csinálni bizonyos idöközönként (persze, ha valaki vesz egy kis házat, örül hogy van fedél a feje felett tojik ezekre, mert baromi sokba kerülnek) valaki irta, hogy de hát ö fizeti a panelban is a feljuitási költséget..jah az lehet, de kivülröl vannak a bajok, nem azzal, hogy ajto, ablak csere...kivülre kell több milliot költeni, amennyti maga egy panellakás nem ér.....egyébként én panellban még nem laktam, csak téglalakásban. az meg mennyország egy családiházhoz képest.
2014. jan. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!