Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg szerencsétlen vagyok,...

Tényleg szerencsétlen vagyok, mert végre szeretnék egy családi házat?

Figyelt kérdés

Az egész családom ellenem van, miért nem jó nekem a kényelmes panel, ahol, (szerintük) jóval olcsóbb a rezsi, mint egy családi házban. Csak én vagyok ilyen hülye, hogy nem tudom felmérni, mennyivel drágább egy családi ház fenntartása, és mi csak öregszünk..

A fiam idiótának tart, és fel van háborodva. A férjem folyamatosan gúnyol, mindenki ellenem van. Érdemes még harcolni érte?


2014. jan. 11. 17:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
95%

Panelnek is megvannak a hátrányai, előnyei, ahogy a kertesnek is..Ha házat veszel, és rosszul trafálsz bele, akkor szívsz egy életen át? Miért, panelt nem tudsz sart venni? Persze panel olcsóbb.

Panel szerintem kész családnak való, ahol a család már nem fog bővülni, mert házat még lehet valahogy. Ha mondjuk csak raktár hely kell, még akkor is jobb a ház, mert akkor veszel egy fabódét az udvarba, hogy elférjenek a kacatok. Kerteshez nem kell nagy udvar, csak akkora, hogy ki lehessen ülni, elférjen egy garázs, esetleg egy kis felfújhatós medence nyárára, egy fa, ami árnyékot.

A kertes házat egyszer kell jól JÓL felújítani. Ablak-ajtó csere se minden nap van ám...és ha jól tudom, panelban is vannak ajtók, ablakok:D Tető mondjuk nincs, de vakolat mind a két háztípusnál van. Ha a fölötted lakó vakolata kezd el lepattogzani, a tied is megrepedhet, aztán várhatsz, mire a közös költségből majd rászánnak. Ha a ház elszalad a gáz, villany, víz számlával, minden lakóját terheli a dolog (anyósom társasházban lakik, valaki csalt az órákkal, hát mindenki megfizetett érte. Nem tudom ez így megy e panelnál)Persze lehet fűtenek alattad és feletted, de be is ázhatsz a fölötted lakó miatt, ott, ahol még a falnak is füle van. Nyáron megsülhetsz az 5.-en, és nem vígasztal, hogy a 10.-en még melegebb van:D Az udvarod egy kis erkély lesz, s ha elromlik a lift, lépcsőzhetsz.

Ha a ház ugyanakkora, mint egy panel, mért kerülne többe a fűtése, ha jól be van szigetelve?

Panelban egy csomó másik emberre vagy utalva.

Viszont: Ha rajtad kívűl senki nem akar kertesházat, nem sokat tudsz tenni.

2014. jan. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 A kérdező kommentje:

A mi rezsink most se kevés, de itt a közös költség és a fűtés mindig fizetendő. Ott annyit fizetnék, amennyit valóban használok.

Igen, Neki akartunk előbb venni, de még nincs családja, egyelőre nem is akar, szerintem kicsit önző lett, egész eddigi életében kiszolgáltuk, mai napig a kedvére főzök, az Ő érdekeit tartjuk szem előtt, a másik gyerekünket és családját is támogatjuk, és most önzővé váltam(:

Pedig most is, Nekik is jót akarok, hiszen örökségnek sem lenne rossz egy családi ház, szerintem többet érnének vele, mint a panellel.

2014. jan. 11. 18:31
 23/64 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kétszer küldtem el.
2014. jan. 11. 18:33
 24/64 anonim ***** válasza:
96%

Hálátlan lett a gyereked.

Ezért nem szabad túlzásba vinni a törődést. Mondtad dolgozik, miért nem kértek tőle legalább kajapénzt?


Én egyke vagyok, szüleim a tenyerükön hordoztak világ életükben, de amikor elkezdtem teljes munkaidőben dolgozni elvárták, hogy legalább egy jelképes összeget rakjak le az asztalra.


Valóban túlzottan elkényeztettétek a gyereket, és ez vissza fog ütni mert egy arrogáns önző ember lesz belőle.


Azért mert az embernek van egy gyereke az nem jelenti azt, hogy attól kezdve csak nélkülöznie kell és alárendelnie magát a csemetének.


Amit írtál abból azt látom, tettél már bőven eleget a gyerekeid boldogulása végett, ideje, hogy a te álmaid, kívánságaid is kezdjenek valóra válni.

2014. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 A kérdező kommentje:
Én kertes házban nőttem fel, nekem ez nem új. De azóta, mióta panelban lakom, visszavágyom a kertesbe. A kerti munka meg nem gond, jelenleg is van egy hatalmas gyümölcsösünk, azt is mi műveljük. Ráadásul, ha már végképp nem tudunk vele mit kezdeni, azt el is adhatjuk. A ház kertjét meg inkább pihenőnek szeretnénk, kéthetente simán levágom a füvet még én is, ahhoz nem kell férfikéz.
2014. jan. 11. 18:38
 26/64 anonim ***** válasza:
94%
jobb a kertes ház de a panel kényelmesebb
2014. jan. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
95%

Megértelek.

Kertes házban nőttem fel. Mikor családot alapítottunk,örültünk, hogy kétszobás panelhoz juthattunk.A két gyerekem kiskorát ott töltötte.

De nálunk egyetértés volt ebben a férjemmel,hogy szeretnénk családi házat, kutyát tartani... stb...Olyan vágy fogott el,amit a gyerek utáni sóvárgáshoz tudnék hasonlítani...Csak arra tudtunk gondolni,de pénzünk minimális volt...sajnos.

Elcseréltük a panelt egy rozoga házra,amit apránként újítottunk fel, mi csináltuk pl. spajzból a fürdőt, mert az se volt benne...Sok munka, de öröm is volt...

Én már nem vágyok vissza a panelba...


Nem ,nem vagy szerencsétlen.A fiad önző,és szemtelem,sajnos.Sajnálom, hogy férjed nem áll melletted.

2014. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim válasza:

Érdekes anyáméknak is volt egy hasonló vitája.

Apám mindeáron építkezni akart telket akart vidéken.

Szerintem akkor éri meg ha barkácsolók, kertészkedők esetleg állattenyésztők vagytok (hobbiból). Jól hangzik friss levegő madár csicsergés stb... De azért havonta hetente orvoshoz járnak, találkoznak barátokkal vásárolni is plázákba járnak.

Jó áron családi házak jó telekkel csak messze vannak a várostól szerintem.

2014. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 A kérdező kommentje:
Én kertes házban nőttem fel, nekem ez nem új. De azóta, mióta panelban lakom, visszavágyom a kertesbe. A kerti munka meg nem gond, jelenleg is van egy hatalmas gyümölcsösünk, azt is mi műveljük. Ráadásul, ha már végképp nem tudunk vele mit kezdeni, azt el is adhatjuk. A ház kertjét meg inkább pihenőnek szeretnénk, kéthetente simán levágom a füvet még én is, ahhoz nem kell férfikéz.
2014. jan. 11. 18:57
 30/64 anonim ***** válasza:
91%
Hm...talán kompetens vagyok a témában, ezért próbálok tanácsot adni. 33 évig éltem kertes házban ott nőttem fel, nos a háznak mindig is nagy volt a rezsije, állandóan volt probléma valami mindig elromlott, ráadásul apukám meghalt és anyura hárult kiskoromban a hólapátolástól kezdve minden. Fitt nő és később segítettem neki sokat, de százszor több a munka amit régen talán nem volt nehéz elvégezni, de ahogy idősödtök egyre problémásabb lesz. Az én összes idősebb ismerősöm visszavágyik a panelba, mert nagyon kényelmes. A mi házunkat azóta eladtuk és kifogtunk egy szuper lakást panel és ezerszer jobban imádom mint a családi házat. A lakóközösség kiváló a rezsi is feleannyi. Bizony nem szép módon adják a tudtodra, de csak saját magatoknak csináltok problémát ha elköltöztök, ráadásul téged vesznek elő minden gond miatt.. "Te akartál ide jönni"...megéri?
2014. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!