Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja a férjem, hogy...

Miért akarja a férjem, hogy visszamenjek dolgozni?

Figyelt kérdés

2 éves múlt a gyerek, lejárt a GYED, most megigényeltem a GYES-t, ami kevesebb nyilván, de nem hiányzik a pénz, mert a férjem nagyon jól keres, igaz, rengeteget dolgozik.

Azt akarja, menjek vissza dolgozni, én pedig még itthon akarok maradni a kislányunkkal, meg amúgy is, lassan szeretnék egy kistesót, de a férjem nem, ragaszkodik hozzá, hogy legalább részmunkaidőben dolgozzak, nem érti meg, hogy nem akarok.


Nekem most az a munkám, hogy vezessem a háztartást, és foglalkozzak a kislánnyal. Ezt sem érti meg, hogy a kettő együtt nehéz, és bizony nem minden nap sikerül főzni, vagy van olyan, hogy felgyülemlik a mosatlan.


Szerintetek hogy győzzem meg, hogy itthon maradhassak?


2013. nov. 12. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 anonim ***** válasza:
51%

69-nek tényleg igaza van abból a szempontból, hogy vannak országok (pl. Skandináv országok), ahol anyuka pár hónap múlva munkába áll. DE!! Ott 4 órás munkára megy vissza anyuka, és ki vannak alakítva a vállalati bölcsődék. Anyuka reggel bemegy dolgozni, lerakja a kicsit pl. az épület földszintjén levő bölcsibe. Délig dolgozik, ha közben szopiztatni kell, felszólnak neki, majd délben haza megy. Dolgozik, hasznos tagja a társadalomnak, közben meg van ideje gyereket nevelni.

Nálunk ez kivitelezhető lenne? Áááá....

A legtöbb anyuka gyerek után munkát sem talál, vagy nem biztos, hogy befér a bölcsibe a gyerek, nem hogy 4 órás munkaviszony meg hasonlók. Azért ezen el kellene gondolkodni. Szép dolog a GYED extra is, de talán a bölcsödei férőhelyeket sem ártana az igényekhez igazítani.

Szakemberek véleménye szerint (most hagyjuk a pénz kérdést) a gyereknek az a legjobb, ha minél tovább otthon van az anyjával.

2013. dec. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/75 anonim ***** válasza:

Kedves #71, pontosan azzal kellene foglalkozni, hogy legyenek 4-6 órás munkahelyek, elérhető bölcsődék és minden más, ami kell, nem a "GYES kontra Karrier" c. vallásháborúval. Ez az egyik.

A másik az, hogy lehetőleg senki se akarja eltartatni mással önmagát, ha egyébként munkaképes, nem önhibáján kívül rászoruló.

2013. dec. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 anonim ***** válasza:
49%

Hogy nincs 4 órás munkahely, a szomszéd épületben meg bölcsőde, arról szerintem egyetlen anyuka sem tehet. Tehát marad a karrier kontra gyes és gyereknevelés vita.

Megértem, hogy sok anyukánál ez nem opcionális, mert egyszerűen nem teheti meg, hogy otthon maradjon, szükség van a keresetére. De ahol jól megélnek, ott nem értem, hogy miért ne tehetné meg? A gyereknek az a legjobb. Karriert építeni még lehet a következő 30 éveben, nem azon az egy éven múlik. Írom ezt úgy, hogy én visszamentem dolgozni 2 éves korában, és a következőnél eszem ágában sincs. Sőt, még 3 éves korában sem fogok, mert az ovi csak szeptemberben kezdődik, és nem akarom év közben beadni. Viszont nagyon szerencsés vagyok, mert a férjem ebben is támogat, és ez nem azt jelenti, hogy lemondtam végleg a karrierről...

2013. dec. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/75 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #73 "Hogy nincs 4 órás munkahely, a szomszéd épületben meg bölcsőde, arról szerintem egyetlen anyuka sem tehet." - Miért, akkor KI tehet róla? Tudod, az nem úgy működik, hogy valaki más vesse fel, valaki más követelje, valaki más tapossa ki, valaki más kaparja ki a gesztenyét - de nekem legyen. Az anyukák azzal tehetnek róla gész konkrétan, hogy a világon semmit sem tettek azért - tisztelet a kis számú kivételnek - hogy ezek a dolgok legyenek, ez a téma napirenden legyen tartva, ebben a témában kényszer legyen a döntéshozókon... hasonlítsd össze, a devizahitelesek pl. legalább csináltak valamit azért, hogy a problémáikat ne lehessen félresöpörni, lerázni, elbagatellizálni.

Mert persze, a politikus is ember, kvázi akkor dolgozik, ha rá van kényszerítve, ha időről időre azzal szembesítik, hogy "öreg, vagy csinálsz is valamit a tőlünk kapott fizetésedért, vagy jövőre reszeltek a kényelmes, jól fizető állásodnak, mert kirúgunk a fenébe"

Az anyák a társadalom legjobb érdekérvényesítő képességű rétege lehetNE, ha végre elkezdenének fellépni az érdekeikért, és nem a menetrendszerű sültgalambot lesve sopánkodnának, hogy "hát nincs ez se, az se, amaz se, mit lehessen tenni..."

2013. dec. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azota?
2023. dec. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!