Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja a férjem, hogy...

Miért akarja a férjem, hogy visszamenjek dolgozni?

Figyelt kérdés

2 éves múlt a gyerek, lejárt a GYED, most megigényeltem a GYES-t, ami kevesebb nyilván, de nem hiányzik a pénz, mert a férjem nagyon jól keres, igaz, rengeteget dolgozik.

Azt akarja, menjek vissza dolgozni, én pedig még itthon akarok maradni a kislányunkkal, meg amúgy is, lassan szeretnék egy kistesót, de a férjem nem, ragaszkodik hozzá, hogy legalább részmunkaidőben dolgozzak, nem érti meg, hogy nem akarok.


Nekem most az a munkám, hogy vezessem a háztartást, és foglalkozzak a kislánnyal. Ezt sem érti meg, hogy a kettő együtt nehéz, és bizony nem minden nap sikerül főzni, vagy van olyan, hogy felgyülemlik a mosatlan.


Szerintetek hogy győzzem meg, hogy itthon maradhassak?


2013. nov. 12. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
92%
Persze hogy fogalmunk sincs, mi még gyereket sem láttunk, nem hogy háztartást
2013. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
98%
A moderáció egy kicsit átfésülhetné az account-okat, valaki jól szórakozik ugyanazon kérdések duplikál (egyik oldal/másik oldal) kiírásán.
2013. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
89%
hát beteg az a gyerek, hogy fejlesztésre kell járatni? gondolom nem. akkor meg emeld meg a feneked aztán irány dolgozni, mert ha igy folytatod a következő kérdésed az lesz, hogy "a volt férjem csökkenteni akarja a gyerektartást, de akkor el kell mennem dolgozni, mit csináljaaaaak?"
2013. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
36%

Itt az ellenpélda. Én kétéves gyerek mellett visszamentem dolgozni. Azért, mert én akartam, nem azért mert a férjem küldött.


Eredmény: egyre több túlóra, egyre több feszültség, a gyerek állandóan a nagymamánál volt. Nem volt időm a háztartásra, a kertre, a végén már a családra sem.

Stresszes volt a munka, én is, átragadt a családra is.

Mikor arra jutottam, hogy felmondok, a férjem támogatta legjobban az ötletet.


Egyébként van olyan, hogy kétéves mellett semmire nincs időd. Az enyém is ilyen típusú gyerek. Fél percre nem lehet egyedül hagyni, mert mindig csinál valamit.

Viszont nagyon intelligens, ügyes, előbbre van a koránál, meglátszik rajta a törődés.

A férjem nem nyaggat, ha nem végzek aznap mindennek, mert tudja milyen a fiunk.


Ha rám hallgatsz, otthon maradsz. Mondd meg a férjednek, hogy a bölcsiben nem kapja meg ugyanazt a gondoskodást, mint tőled. És hogy ez az idő kamatostul megtérül.

2013. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
98%
Tegnap a férjed kérdezte itt, miért nem akarsz dolgozni? Ti nem kommunikáltok egymàssal?
2013. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
98%

milyen fejlesztésre?


Gondolom azért akarja a férjed, hogy neki se kelljen megszakadnia, tudjon kevesebbet dolgozni és a felszabaduló időben a gyerekével lenni. Gondolj bele, napi 1-2 órát van csak együtt a gyerekével - NEKED elég lenne ennyi?


Egy egészséges 2 éves mellett pedig minden házimunkát el lehet végezni.

2013. nov. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
84%
Miért nem szeretnél visszamenni? Anyám is így kezdte, jajj még csak egy évig maradok itthon, jajj még csak egy kicsit, szült 5 gyereket, több mint húsz évig otthon volt a négy fal között. A végére teljesen becsavarodott, idegbeteg lett, szólni se lehetett hozzá. Aztán visszament dolgozni, töredékét keresi annak, mint amennyit kereshetett volna ha rögtön visszamegy, de legalább már normálisabb lett. Bánja is, hogy otthon maradt. Nehogy te is megbánd.
2013. nov. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
66%
#6 " próbáljátok megbeszélni, hogy igenis most anya vagy és ez a munkád és ő is vállalta mikor babát vártatok!" - már bocsi, de attól, mert az emberfia gyereket vállal azt vállalja, hogy részt vesz a gyerek eltartásában - nevelésében, és nem azt, hogy eltartja a gyereket meg az anyukát amíg babázik... pláne nem úgy, hogy az már a következő gyerekben töri az agyát, nehogy dolgoznia kelljen mennie...
2013. nov. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim válasza:
24%
annyira kiábrándító ez a rohanó világ, dobjuk be a gyereket a bölcsödébe, dolgozzunk aprópénzért...és sorolhatnám, semmi élet, semmi csak a pénzhajtás, karrier... egyre több helyen látom, olvasom az anyukák már mintha csak rutinból vagy társadalmi morálból szülnének, hát hol marad a gondoskodás, babusgatás, szeretet?? helyette külön szoba, meg tilos ringatni, tilos felvenni, sírni kell hagyni... borzalom :( egyet értek itt az egyik hozzászólással, a gyereknek az anyja mellett még a helye, nem vadidegenek közt kallódni!
2013. nov. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
64%
Milyen fejlesztésre kell hordani a gyereket?
2013. nov. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!