Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja a férjem, hogy...

Miért akarja a férjem, hogy visszamenjek dolgozni?

Figyelt kérdés

2 éves múlt a gyerek, lejárt a GYED, most megigényeltem a GYES-t, ami kevesebb nyilván, de nem hiányzik a pénz, mert a férjem nagyon jól keres, igaz, rengeteget dolgozik.

Azt akarja, menjek vissza dolgozni, én pedig még itthon akarok maradni a kislányunkkal, meg amúgy is, lassan szeretnék egy kistesót, de a férjem nem, ragaszkodik hozzá, hogy legalább részmunkaidőben dolgozzak, nem érti meg, hogy nem akarok.


Nekem most az a munkám, hogy vezessem a háztartást, és foglalkozzak a kislánnyal. Ezt sem érti meg, hogy a kettő együtt nehéz, és bizony nem minden nap sikerül főzni, vagy van olyan, hogy felgyülemlik a mosatlan.


Szerintetek hogy győzzem meg, hogy itthon maradhassak?


2013. nov. 12. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
92%
Minek hordasz egy két éves gyereket zenei fejlesztésre???
2013. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
97%
Nekem csak egy kérdésem lenne a kérdezőhöz. Szereted a férjedet? Én nagyon szeretem az enyémet, ezért nem tudnám elnézni, hogy miközben én itthon vagyok a gyerekkel, ő megszakad a munkában, és szinte nem is látjuk. A kisfiunkat is nagyon szeretem és minél több időt szeretnék itthon lenni vele, de ha látnám, hogy baj van, nem várnám meg, hogy a férjem kérjem meg. Sajnos ma Magyarországon kevés család teheti meg, hogy GYES-ből és egy fizetésből boldoguljon.
2013. nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
83%
Nekem semmi bajom nincs azzal, ha valaki sokáig van otthon a gyerekkel és tényleg foglalkozik is vele, amennyiben ez a férjjel közös döntés. Azért ezt közösen kellett volna megbeszélni gyerekvállalás előtt. Neki úgy látszik egy háziasszony feleség nem elég. Vagy egyszerűen túlságosan belezsongtál az anyaságba, ki sem látsz a gyerek popójából és talán abban reménykedik, hogy akkor nem csak 24 órában anya leszel, hanem néha nő is, feleség is.
2013. nov. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
100%
csak egy TIPP: ha a konyhátok alkalmas erre, akkor vegyél vagy szerezz egy babaágyat, hordozható, összecsukható. teljesen mindegy. belerakod a gyereket. elvan játszik. rálátsz. közben mehet a munka a könyhában, nálunk így ment,
2013. nov. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
11%
Felénk a ringatót hivják zenei fejlesztésnek a sznob anyukák...
2013. nov. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Kérdező!


Nem érdekel,ha megint lepontoznak, én támogatlak. Nagyon jól teszed, hogy ha megteheted, otthon maradsz.


Teljesen el vagyok képedve azon, hogy régen természetes volt 3 évig otthon maradni, ma pedig lassan oda jutunk, hogy az anyuka szégyellje magát, ha ezt csinálja.

Bár nem gondolnám,hogy a kérdező ingyenélő lenne, mivel járt neki a gyed, előtte dolgozott, és nem is gondolom, hogy a gyerek(ek) 3 éves kora után csak a seggét akarja vakargatni otthon.

Szerintem az szégyellje magát, aki ilyen stílusban kioszt valakit, mert esetleg az aktuális trenddel meg társadalmi nyomással szemben mást mer csinálni.


A zenei fejlesztés nem haszontalan dolog. Bizonyítottan sok pozitív hatása van. Én más típusú fejlesztő tornára járatom a gyerekemet, de én is hallgattam az elején, hogy á minek. Nincs ennek a gyereknek semmi baja. De konkrétan nem érdekelt, hogy ki mit mond, vittem, mert ez jó a gyereknek. Tény, hogy nagyon meglátszik rajta a fejlesztés jótékony hatása.

A 49. válaszadót nagyon sajnálom, de őszintén, ha nem lenne beteg a gyerkőc, és anyagilag megtehetné, akkor is azt szajkózná, hogy anyuka menjen vissza dolgozni?


Már sokszor kiakadtam azon a sok rosszindulaton, amit egyes (szerintem irigy, vagy túlzottan karrierista) anyukák generálnak. Attól, hogy nekik esetleg rossz, miért legyen másnak is?


Kérdező, nyugodj meg, nem a te értékrendeddel van a baj, hanem egy kicsit a világgal. Törődj sokat a kislányoddal, mert az első három év a legfontosabb (az sem baj, ha a háztartás rovására teszed). Aztán vágj bele bátran a kistestvér projektbe, ha sikerült megbeszélni a pároddal.

Ez lenne a normális. A második után meg úgyis kezdheted elölről a karrierépítést. (Addig meg próbálj tanulni).


Sok sikert kíván egy általatok ingyenélőnek tartott anyuka, aki babával a pocakban csak 3,5 év múlva tervezi újrakezdeni a karrierjét:)És ebben a férje teljes mértékben támogatja:)

2013. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
8%
Az lemaradt, hogy mint látjátok, a férj jól keres, tehát nem ettől függ a család megélhetése. A saját férjem munkahelyéből kiindulva, akkor sem dolgozott kevesebbet, amikor én a gyerek két éves korában visszamentem dolgozni, mert egyszerűen a munkaköre ennyi munkával jár (meg persze jó fizetéssel). Inkább az stresszelte, hogy néha neki is korábban el kellett jönnie, mert menni kellett a gyerekért, és nekem meg muszáj volt tovább maradnom. Szóval ez is egy lehetőség. Mióta megint itthon vagyok, neki csak a munkájával kell foglalkoznia, és ez sok feszültségtől megkíméli, állítása szerint:)
2013. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
5%

Hát igen, az utolsóval teljes mértékben egyetértek. Ezek az idők nem jönnek vissza, dolgozhatsz még eleget. A férjed meg szégyellje magát, hogy ilyet kér.

Én is teljsen le vagyok döbbenve, hogy itt rikácsolnak azok akik szülés után már egy évvel bevágják a bölcsibe a gyereket, mert hogy "kell a gyerektársaság" kifogással. Ezen anyukák legtöbbje, legtöbbször kiegyensúlyozatlan, idegbeteg mert nem tud teljesíteni a munkahelyen sem 100%osan sem otthon. Nem ismerik a saját gyereküket, nem lesz róla tudomásuk amikor kimondja az első szavakat,amikor elindul.Mindennap új dolgokat csinálnak. Ezekről a pillanatokról nincs az a 100 ezer ft, vagy urambocsá 20 ezer ft több(mint amit a kérdező kapna), mert ezek a pillanatok megfizethetetlenek. Legalábbis számomra.

2013. nov. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
8%

MAjd mindjárt megkapjátok, hogy de apuka a belét kidolgozza. Amit továbbra sem hiszek, ha a nő visszamegy, kb 20ezerrel lesz több a pénzük, nem hiszem, hogy a férj ettől kevesebbet fog dolgozni majd. Eddig 50 gyed, most majd 45 fizu meg 25 gyes. Hát tényleg, tiszta hasznon visszamenni, ideje annyi lesz, mint a tenger, ha eddig nem volt, a bölcsi is ingyen van, miért ne tenné...

annyi gondolkodásra képtelen, fröcsögő ember van itt, hihetetlen, jó volt olvasni az értelmeseket :)

2013. nov. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
100%

Izé, itt nem az a probléma, hogy a Kérdező ilyen meg olyan "társadalmi elvárásokkal" akar szembe menni (jelentsen ez itt akármit is), hanem az, hogy a férjével, csókolom. Nem a társadalom várja el, hogy a Kérdező vállaljon legalább fél állást, hanem a férje...

Az meg hagy legyen már - a gyerek eltartásához való hozzájáruláson túl - a férj döntése és magánügye, hogy kit, és milyen feltételek között hajlandó eltartani...

2013. nov. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!