Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja a férjem, hogy...

Miért akarja a férjem, hogy visszamenjek dolgozni?

Figyelt kérdés

2 éves múlt a gyerek, lejárt a GYED, most megigényeltem a GYES-t, ami kevesebb nyilván, de nem hiányzik a pénz, mert a férjem nagyon jól keres, igaz, rengeteget dolgozik.

Azt akarja, menjek vissza dolgozni, én pedig még itthon akarok maradni a kislányunkkal, meg amúgy is, lassan szeretnék egy kistesót, de a férjem nem, ragaszkodik hozzá, hogy legalább részmunkaidőben dolgozzak, nem érti meg, hogy nem akarok.


Nekem most az a munkám, hogy vezessem a háztartást, és foglalkozzak a kislánnyal. Ezt sem érti meg, hogy a kettő együtt nehéz, és bizony nem minden nap sikerül főzni, vagy van olyan, hogy felgyülemlik a mosatlan.


Szerintetek hogy győzzem meg, hogy itthon maradhassak?


2013. nov. 12. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
29%

Úristen, ti nem vagytok normálisak....

Mi az, hogy menjen dolgozni, meg ingyenélő?? Ti tartjátok el??Szült egy gyereket, akit a férjével vállalt! Az a minimum, hogy otthon marad vele, legalább 3 évig. Gratulálok, hogy nálatok a gyereket már gondolom egyévesen bevágtátok a bölcsibe, ti munka és a nép hősei! Megáll az eszem.

Kapaszkodjatok meg, én 4 évig itthon voltam a lányommal és a következővel is minimum eddig szeretnék! Nem azért szültem, hogy bevágjam a gyerekmegőrzőbe és loholjak vissza, mert mit szólnak a gyakorin!

2013. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
84%
A férjed megszakad a munkában, hogy eltartsa a családját. Te arra nem vagy képes egy 2 éves gyerek mellett, hogy a háztartást vezesd, de szülnél még egyet. Minek??? Hogy a munka után a férjed még a háztartást is vezesse?
2013. nov. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
85%
Kedves 31., ez mind nagyon szép és jó lenne, ha a férje nem szakadna meg, mert ő babázni szeretne, meg kistesókát... Vagy szerinted ez is normális, hogy a pasi nem akar több gyereket, de anyuka igen? Mert gondolom kellemesebb neki otthon ülni, mint dolgozni menni.
2013. nov. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
31%
Nem hiszem, hogy a férje kevesebbet dolgozna ha ő is visszamenne....
2013. nov. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
83%

Nézd #31, ha megteheted - úgy, hogy ezzel nem a férjedet/párodat zsákmányolod ki - akkor miért is ne.... de ez nem az az eset...

De szerinted az miért van, hogy a Kérdezőhöz hasonló nőknek az soha nem jut még véletlenül se eszébe, hogy akkor most elhúz ő dolgozni meg túlórázni, és maradjon a férj otthon a gyerekkel a harmadik évre - már ha tényleg a gyerek érdekéről van szó, és nem a sajátjukról???

Vagy az már nem a gyerek érdeke, akkor már jó a bölcsőde is???

2013. nov. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg jobb ha a gyerek az anyjával van,de azért gyerektársaságra is szüksége van.Lehet nem vagytok rászorulva,de azért mert a férjed éjt nappallá téve dolgozik.Csak azt szeretné hogy ebből a teherből vállalj be te is.

Részmunkaidő az jó,kicsit legalább emberek között is vagy és tudsz dolgozni is.

Én örülnék ha lenne munkahelyem:(

Az is érdekes ha valaki elmosogatni nem tud egy 2 éves mellett.Nekem egy nagyon eleven 3,5 évesek van.Már oviba már,de azért a hétvégén itthon van.Vele nagyon nehéz,de én tudok mellette főzni,mosni,fát hordani, ....mert ra vagyok utalva.A férjem soha nem várta el a katonarendet,de örül neki hogy szép rend van.

Meg értheted te is a férjed, egyszer unja meg ezt a sok hajtást,..aztán menekül.

2013. nov. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
88%

Attól, hogy valaki szült egy gyereket, nem jár neki semmi.


Egy CSALÁDBAN úgy kell intézni a dolgokat, hogy az lehetőleg mindenkinek jó legyen. Nem csak az anyának jár az az idő, amit a gyerekével tölthet, ez jár ugyanúgy az apának is.

Ahogy a terheket is illik megosztani családon belül.


Kérdező: amikor úgy döntöttetek, hogy gyereketek lesz, nem beszéltetek erről?

2013. nov. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
19%

Hol szakad meg a férje a melóban?

Azt írta, árut hoz be, és továbbadja. Ehhez marhára nem kéne havonta 3 hetet külföldön tölteni, drága szállással. HA annyira fontos lenne a családja, akkor keresne itthon melót, hogy többet legyen velük, elég lenne kevesebbet keresnie, hiszen nem vinne el a szállása tízezreket...

A feleség alig pár ezerrel kapna több pénzt, ha hat órában visszamenne a minimálbéres állásába, mint amit most kap, fizethetné a bölcsődét, etc.

2013. nov. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
85%

" HA annyira fontos lenne a családja, akkor keresne itthon melót, " - persze, nehogy már a nő is tegyen valamit, mindez csak és kizárólag a férfi feladata és felelőssége.


Nincs baj a hagyományos felállással, ha ez mindkét félnek megfelel (itt nem ez a helyzet) és a nő teljes egészében ellátja a háztartást és a gyereket (ez szintén nem igaz a kérdező esetére).

2013. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
100%
Ne etessük a trollt: lehet hogy azt a kérdést is ő írta ki amikor egy férj kérdezi ugyanezt (az első oldalon be is linkelték)
2013. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!