Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarja a férjem, hogy...

Miért akarja a férjem, hogy visszamenjek dolgozni?

Figyelt kérdés

2 éves múlt a gyerek, lejárt a GYED, most megigényeltem a GYES-t, ami kevesebb nyilván, de nem hiányzik a pénz, mert a férjem nagyon jól keres, igaz, rengeteget dolgozik.

Azt akarja, menjek vissza dolgozni, én pedig még itthon akarok maradni a kislányunkkal, meg amúgy is, lassan szeretnék egy kistesót, de a férjem nem, ragaszkodik hozzá, hogy legalább részmunkaidőben dolgozzak, nem érti meg, hogy nem akarok.


Nekem most az a munkám, hogy vezessem a háztartást, és foglalkozzak a kislánnyal. Ezt sem érti meg, hogy a kettő együtt nehéz, és bizony nem minden nap sikerül főzni, vagy van olyan, hogy felgyülemlik a mosatlan.


Szerintetek hogy győzzem meg, hogy itthon maradhassak?


2013. nov. 12. 18:00
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
19%

MOst kap 50ezer gyedet, ha visszamegy, kap 45ezer fizut és 25 gyest, az 70ezer.


Ezért a 20ezerért hisztizik a férj??? Tényleg emiatt kell neki most 3 hetet külföldön lenni, a korábbi 1 hét helyett? Ki hiszi ezt el? Nem akar itthon lenni.

2013. nov. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
87%
41: hát nézd, én ezt is megérteném....
2013. nov. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
25%

Oké, megértenéd, de akkor ne verje a nyálát, hogy neki mennyit kell melózni...

a nő gyed előtt se nagyon kapott ám több pénzt, 93ezer bruttóból... szóval nem hiszem, hogy ezért kellett a férjnek ennyi munkát vállalni.

2013. nov. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
86%
De a kistestvér téma ez esetben érthető, ha a férj nem akar több gyereket eltartani egyedül.
2013. nov. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
30%
na várj, jön a dupla gyed meg gyes :) Szóval simán lehet, hogy még egy gyerekkel több pénze lesz, mintha dolgozna :)))
2013. nov. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
83%
41-es! Ha válaszolsz egy kérdésre, legalább olvasd el, mondjuk az elsö mondatot. A gyerek ELMÚLT 2 éves, akkor nem jár gyed.
2013. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
25%
még gyedet kapott eddig, most igényelte a gyest, ne okoskodj.
2013. nov. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
100%
Te nem akarsz dolgozni, de a férjed akarjon téged eltartani? Szuper jó a házasságotok.
2013. nov. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 anonim ***** válasza:
80%

Hát kedves kérdező, agyam eldobom tőled! Megírom, hogy nálunk mi a helyzet és akkor megérted (talán) hogy miért.

Párom hétköznap hajnalban elmegy, estére ér haza a melóból, sokszor szombaton is megy, akkor "csak" kora délutánig van.

Két gyerekünk van, egy 5 éves és egy lassan 2 éves. A nagyot fejlesztésre kell vinnem többfélére is. Nem holmi zenei fejlesztésre, hanem olyanokra, ami által talán később normális iskolába járhat és nem a gyogyósok közé, szóval ilyenekkel ne merj takarózni! A kicsinél "csak" egy gégegyengeség van, ami miatt kb kétszer jobban kell tisztán tartanom a lakást, mint átlagosan. Ilyen pl a minden nap porszívózás, felmosás, portörlés. A mosogatás evidens, a mosás akkor ha összegyűlik annyi ruha, hogy egy teljes adagot kitöltsön. És csak a nagyobb horderejű dolgokról beszéljünk, most felejtsük el, hogy letörlöd a szekrényajtót pl.

Én imádok sütni is főzni is, a kicsi lelkesen "segít" is benne, igaz, hogy közel dupla idő így, de mindketten élvezzük.

Mikor a kisebbik megszületett, bezárt a munkahelyem, passzív jogon kapok gyedet még egy hónapig - ami ugyanannyi, mint normál esetben lenne - aztán januártól gyes lesz.

Én, -mostfigyelj!- szeretnék visszamenni dolgozni részmunkaidőben valahova. Igen az 5 év alatt kissé begyöpösödtem, talán ezért is.

A kicsit nem féltem a bölcsitől, mert nagyon vagány, napi kétszer, mikor visszük és hozzuk a nagyot, veri a hisztit, hogy ő is ovis akar lenni.

És a poén az egészben, hogy a párom nem szeretné, ha dolgozni mennék!


A kicsi nappal is alszik bő 2 órát és este 8-kor megy aludni. Szóval még magamra is jut idő, nemhogy minden másra.


No erre varrjál gombot!

Valamit nagyon rosszul csinálsz!

2013. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 anonim ***** válasza:
50%

45!

Dupla családi 26600Ft, dupla gyed meg nincs!

2013. nov. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!