Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom lánya túllőtt a...

A párom lánya túllőtt a célon. Hogyan leckéztethetnénk meg?

Figyelt kérdés

Nem büntetni szeretném, hanem megleckéztetni.

Röviden: Létrehozott egy kamu női profilt. Feltörte az apja fb-ját, majd saját magával beszélgetett, mintha az apja és a nő között szeretői viszony lenne.

Amikor a párom egyik este elvitte moziba a lányát, a kamu profilról a nő megköszönte a mozit meg a vacsorát.

A párom semmit nem tudott erről, nekem fel sem tűnt hogy az utóbbi időben nem is használja a facebookját.

A lány szólt nekem, hogy a barátai többször látták az apját egy idegen nővel vacsorázni. Bogarat ültetett a fülembe, de kiderült az igazság.

17 éves a lány egyébként.


2013. okt. 18. 21:39
1 2 3 4 5
 31/48 anonim válasza:
100%

"Nőből van :)"



Az, hogy nőből van, nem jelenti azt, hogy életszükséglete az 50 pár cipő, a heti egy új ruha és a 40.000 FT havi költőpénz. Nem nőből van, hanem elkényeztetett, anyagias p.csából, és nem ilyennek született, hanem valaki ilyenné nevelte. Pontosabban hagyta, hogy ilyenné váljon. Gratulálok az illetőnek!

2013. okt. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
92%

Figyelj kérdező!

Mondd azt a nagylánynak, h az informatikus illegális kémprogit talált a gépen, amit kötelessége jelezni a rendőrség felé. A rendőrök már el is vitték a merevlemezt, és nyomoznak az ügyben, ki használta a lelopott jelszót.

Tudom durva, ám valóban bűncselekmény, ha ilyesmit tesz mondjuk egy nilvános gépen.

2013. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
Igen én is valami hasonlóra gondoltam, hogy azt füllentjük, rendőrségi ügy lett a dologból...
2013. okt. 18. 22:35
 34/48 anonim ***** válasza:
11%
A szobafogság alatt a szobájába zárnák vele együtt jutalmul három romacsávót.
2013. okt. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ez a legjobb megleckéztetés, már csak azért, mert ez nem holmi nőcis csínytevés. Szobafogságtól nem érti meg a tette valódi súlyát. Kicsit be kell, hogy tojjon, hogy rájöjjön, hogy az egész életét tönkreteheti egy ilyen húzással. Priusszal nagyon nehéz továbblépni. Jó pár percig szorongassátok meg. Sztem elmehettek odáig, hogy mindenkit behívnak vallomástételre, aki a gép közelében volt x időintervallumban (amikor rátették a progit).
2013. okt. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
78%
És feloldhatjátok azzal, ha esetleg ő volt, akkor az apja visszavonja a feljelentést ismeretlen tettes ellen és megpróbálja elsikálni az ügyet. Ha bevallja (ekkorra már kicsit megtört), megkérdezhetitek a lényeget, hogy miért tette. Biztos sok a feszkó benne, ki nem mondott indulatok cikáznak benne. Ekkor neked kell empatikusnak lenned leginkább, ne haragudj rá, legyél vele megértő, baráti, oldozd fel és magyarázd el, hogy nagyon csúnya dolgot tett. De ti ettől függetlenül nagyon szeretitek. Ha valami gondja van veled, akkor ne féljen a szemedbe mondani. Vagy írjon neked levelet (ez is jó módszer lehet), ha nem meri facetoface beismerni, ami bántja.
2013. okt. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
30%
És szerintem ne szóljatok az anyjának. Legyen ez a ti ügyetek. Elég nagy szégyen lesz ez neki, nem kell fokozni. Mondd meg neki te, hogy ez köztetek marad és elfelejtitek, mert előre kell lépni, nem a múltbéli sebeket nyaldosni.
2013. okt. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
57%
Azért írtam, h ne szóljatok az anyjának (ha már lepontoztatok), mert ezért hálás lesz. Ez a hála csapatépítő, közösségteremtő, kohéziós erő lesz majd hármótok között, sokkal nagyobb és fontosabb energia, mint egy elhúzott veszekedés kör, ami majd újra és újra előbukkan, valamelyik szülőnél, vagy a szülők között.
2013. okt. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó ez hülyeség aki ilyent kitalál az nem hálás lesz érte hanem visszaél neve.
2013. okt. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
45%

Lehet, de akkor még mindig lehet borítani a bilit. Egy esélyt érdemes adni annak, hogy a kislány értékelje, hogy felnőttként lett kezelve ebben a súlyos helyzetben is.


Azért írtam a rendőrséggel való fenyegetést,mert az, főleg ha jól adagolják, akkora sokkot vált ki a gyerekből, hogy sokkal nagyobb érzelmek szakadhatnak ki belőle, mint egy átlagos nagy szidás folyamán. Gyorsan váltakoznak majd az érzelmek (dac-riadtság-félelem- rettegés- szégyen-), és nem baj, ha az utolsó egy pozitív felhangú feloldozás és megerősítés. Az fog beégni. Hogy bíznak benne, mert szeretik.

2013. okt. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!