Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem meg fogok bolondulni...

Úgy érzem meg fogok bolondulni. én ezt már nem bírom! Felnőttek, adnátok tanácsokat mit tehetnék? 15/L

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy 15 éves lány vagyok. anyukámék 12 éves koromban el váltak anyu el költözött az alföldre 220 km-re és vele mentem...vele laktam 2 évig és nem szerettem ott lenni így vissza költöztem apukámhoz a dunántúlra. Apukámnak már a kezdetektől kezdve van egy "barátnője" eleinte ilyen nyalizós volt meg normális am 32 éves...1 éve sem voltak együtt, de szépen teherbe ejtettette magát...ugyh van egy hugom aki októberben lesz 1 éves...de amióta ez anő teherbe esett...tiszta bolond..ki nem állhatom rühellem....azzal kezdődött az egész hogy elvették a szobámat...apu azt mondta az a szoba mindig az enyém lesz és elvették..mert ő terhes és neki a másik ágy nem volt kényelmes....nekem meg szét ment a hátam a másik ágyon...azzal kezdődött, hogy szépen ki túrtak a helyemről....amióta meg megszületett ez a gyerek semmit nem csinál ez a nő...se takarítás se főzés se semmit csak egész nap mos....de egész nap megy a mosógép én meg este 10 után vagy reggel 5 kor amikor felkelek akk kapcsolhatom be a mosógépet....a ruhaszárítómat amit apa vett külön nekem azt is elvette és nem adja vissza...folyamatosan le veszi róla a ruháimat...ha haza jövök a suliból már hulla vagyok...7-8 óráim vannak és multkor is akartam menni fürdeni meg hajat mosni és akk be megy elém.....de ő egész nap itthon van és semmit nem csinál..nekem meg van egy fárasztó napom és kipihenni sem tudom magam....és semmi költségbe nem száll bele...se rezsi se kaját nem vesz hűtőbe se semmi....apu meg felelőtlen és soha semmi kaja nincs itthon pedig lenne rá pénze...én kell finanszírózzam magamnak a kaját....nevetséges ami nálunk folyik...és úgy érzem ellenem akarja aput "uszítani" úgy érzem apu életébe már csak ez a nő meg a gyerek van....és idegesít ez az egész és nagyon fááj :((( anyu is nagyon hiányzik :((( borzalmas ez a nő és szégyen az ami nálunk folyik...úgy érzem teljesen ki vagyok túrva mindenből....nagyon utállom ezt a nőt, tegnap arra is gondoltam, hogy elköltözök mamámékhoz....legalább 1 hónapra...nem bírom el viselni őket kérlek adjatok tanácsot!! előre is köszönöm :((
2013. szept. 17. 15:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is koltozz nagymamadhoz.
2013. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
61%
Én is azt mondanám, hogy nagyszülők, és hétvégente hazalátogatnék, illetve mennék látogatóba anyukához is.
2013. szept. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
82%

Úgy érzem itt sokan nem veszik észre miről is ír ez a szegény kislány. Egy 15 éves még bőven gyerek. És bár némi segítség már elvárható, azért felnőtt szerepkörbe még nem szabadna kényszeríteni. Értem ez alatt, hogy a kajájáról magának kell gondoskodnia. A másik dolog, hogy amit egy felnőtt szó nélkül elvisel, az egy kamasznak még komoly lelki törés. Egy kamasz igenis igényli a "saját kis birodalmat" ami a szobája. Ezen keresztül kezd önállósodni, tele aggatja poszterekkel, és senki bele nem szólhat az ízlésébe! Egy kamasz ilyen, és egyelőre még ő a gyerek és a nő a felnőtt. Onnan is kéne némi megértés meg alkalmazkodás és a leírás alapján némi felelősség érzet, mert ha még kaja sincs az már nagyon gáz.


Én azt javaslom, hogy keresd meg azt a megoldást amit a legjobbnak érzel. Bármit választasz, valamiről le kell mondjál és csak te tudhatod, mit mi ér meg számodra. Esetleg beszélj róla egy bizalmas tanárral. Egy jó beszélgetés segít abban, hogy el tudd dönteni mit akarsz.

2013. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
10%
Le pontozóó manóóó :$ *.* :P
2013. szept. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
71%

Ezen az oldalon regeteg kisgyerekes anya ír, szóval nincs értelme ilyen problémákat leírni, mert a legtöbben meg sem fogják próbálni megérteni. (Érdemes benézni a gyereknevelés topikba, ott olvastam már érdekes dolgokat, pl. babakocsiban elaludt a gyerek, anya tolja haza. Elmentek egy ház előtt, ahol ugatott egy kutya. Anyuci szerint lakott területen belül nem szabadna kutyát tartani az embernek a saját udvarán, mert zavarhatja az esetleg elsétáló kisgyerekeseket.)

Lényeg a lényeg, ezen az oldalon nem sok támogatót fogsz találni, pedig szerintem egyértelmű, hogy egy 15 éves még nem felnőtt és ugyan úgy érdemel figyelmet és egy részt a család erőforrásaiból. A mostohaanya nekem tipikus erőszakos anya banyának hangzik, aki legszívesebben kitekerné az imádott férfi előző kapcsolatából lévő gyerek nyakát, mert csak a sajátja számít. Nyilván minekinek a sajátja a legfontosabb, de ne túrja már ki a másik gyerek az ágyából.

2013. szept. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
25/25 valaszolo! VAn igazsagod, de jelen esetben egy gyermekrol van szo, akit uszitani nem lehet a mostohara, tehat itt megkell talalni a megoldast, a nagyszulok vagy az edesanya segitseget kell kernie, mivel valoban a mostoha anyuka kotelessege lenne elvileg, hogy egy ekkora gyermeket ellat, tehat mos, foz es takarit, hiszen otthon van, a haztartast ellatni feladata lenne stb. Viszont a kislany tehetetlen, itt a forumon sem tudunk neki segiteni, eppen ezert alkalmazkodjon, de kozben kerjen segitseget, aki az edesapaval elbeszelget ezekrol a dolgokrol, s megoldjak azt kozosen.
2013. szept. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Menj el a családvédelemre (polgármesteri hivatal) és mondd el nekik ezt az egészet. Hátha kimennek és elmagyarázzák a nőnek, hogy a te gondodat is viselnie kéne.
2013. szept. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!