Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El szeretnék költözni itthonró...

El szeretnék költözni itthonról! Mit tegyek? Tanácsokat kérek.

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, a völegényemhez szeretnék költözni.

A családja eltartana engem. Itthon vannak problémák, anya nem akar elengedni , mert csak kihasznál engem.

Nekem kell takarítanom , etetnem az állatokat és még tanulnom is kéne mert idén érettségizek.

Tanácstalan vagyok , mert úgy érzem a családom nem támogat semmiben és ha segítek meg se köszönik.



2013. márc. 6. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem lenne pofám eltartatni magam másokkal. Ha olyan nagy kislány vagy, menj el dolgozni, és fizesd a részed. De tévedsz, ha azt hiszed hogy ott majd azt csinálsz amit akarsz. És ott még vissza se szólhatsz.
2013. márc. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van, hogy nem engednek. Érettségizzél le, tanuljál, dolgozzál majd utána! De más szülei helyében sem tartanálak el!
2013. márc. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez borzasztó, hogy takarítanod kell, meg etetni az állatokat, szörnyű! Miért, mit gondolsz, ha a barátod családjához mennél, ott semmit nem kéne csinálnod? Meg az aztán nagyon szép hozzáállás, hogy majd a vőlegényem családja eltart... Igaz, ha ennyire sz.r az élet akkor menjél szépen dolgozni és akkor majd azt csinálhatsz amit akarsz...
2013. márc. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyerekes a hozzáállásod, ha szerinted le vagy terhelve ezekkel...
2013. márc. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok. Miért, te amúgy megköszönöd, ha anyád befizeti a számlákat, vagy megfőzi a kaját? 21L
2013. márc. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind szép, de ingyen nincs semmi. Eltart a vőlegényed családja, de lesznek követelmények hidd el.

A gyerek neveléstől kezdve a nemi életen át akár a munkád megválasztásáig mindenben rád fog telepedni majd nem a régi hanem az új fogadott családod.

Nézd meg hány ilyen kérdés van.

"Az anyós tart el minket, most a gyerekem nevelésébe is belszól mit tegyek." és sorolhatnám kérdések is valahol ott kezdődtek ahová te éppen tartasz. Semmi sincs ingyen, mindennek van ára, csak kérdés mikor fizetjük meg ezt az árat.

2013. márc. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szégyellném eltartatni magam.


Hacsak nem ütnek-vernek, biztos nem mennék más család nyakára élősködni. Még az is más, ha csak kettesben élnétek a vőlegényeddel, akkor az ő dolga, hogy mit csinál, de hogy betelepszel a családjához, még akkor is, ha ő jól keres, én szégyellném, hogy ott lakok egy gyakorlatilag idegen családnál, akik nekem senkik és eltartatom magam velük.

2013. márc. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
a családja eltartana téged??? mondd ki hangosan, és rá fogsz jönni, hogy ez milyen ciki...
2013. márc. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! A takarítással nincs is baj, csak az állat etetést félreértettétek. Gondolom sokan nem tudjátok hogy milyen minden nap egyedül disznókat és marhákat etetni és ganézni ez veszi el a teljes időmet amit tanulása kéne fordítani.
2013. márc. 6. 18:53
 10/12 KZitus ***** válasza:
75%

Szia!


Minden szavadból árad az éretlenséged!

Nem a 19 éved határozza meg, hogy elköltözhetsz otthonról. Hanem az, ahogyan gondolkodol róla.

Az összes otthoni problémádat és gyerekes gondolkodásodat beviszed egy számodra idegen családba. Szerinted tolerálni fogják nyafogásodat? Erre csak az anyukád képes. Ha nem tudsz jó kapcsolatban élni az édesanyáddal, aki 19 éve mos, főz, eltart téged, miért gondolod, hogy egy számodra ismeretlen "anya" megfelelő lesz.

Egyetértek a fenti véleményekkel. Még bőven otthon a helyed, és ha már eddig elmulasztottad, sürgősen kezdj bele hálás lenni az anyádnak és alakíts ki vele valódi lány-anya viszonyt, mert erre már nem sok időd maradt.

2013. márc. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!