Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igazam van, vagy a lányomnak...

Igazam van, vagy a lányomnak kéne igazat adnom? Fontos!

Figyelt kérdés

A lányom lassan 1 éve hogy betöltötte a 18-at, de nem engedem hogy igyon. Nem is szokott azt tudom, de tegnap volt a hűtőben egy gyümölcsös likőr, amit felöntött kólával, és itta. Ma nem láttam hogy inna, nem cigizik, nem drogozok Hála Istennek, de nem szeretném hogy igyon. Azt mondta mivel nagykorú, nem tiltja senki és semmi.



40/N


2013. aug. 12. 19:51
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
94%
Nem jó a módszer, amit használsz! Ha tiltod, akkor a végén ha elkerül otthonról, megeshet, hogy sorozatban issza majd le magát a részegségig! A helyedben mondanám neki, hogy megbízol benne, és hogy ihat, ha szeretne, csak ne részegedjen le, de tudod, hogy nem olyan, és nem lesz gond. Azt a likőrt meg vedd elő, és kínáld meg vele te magad, hidd el, onnantól kezdve, hogy szabad lesz innia, már nem is lesz neki annyira érdekes a dolog! :)
2013. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
94%

Te felnőtt vagy.

A lányod felnőtt.

Te ihatsz, iszol is, mert tartasz otthon alkoholt!

A lányod nem ihat.

Szerintem szállj magadba!

Akkor te se igyál!

2013. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
35%
Vörösbor akkor egészséges, ha napi több litert megiszik belőle.
2013. aug. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Engedd hogy megtanulja a mertekletesseget!


(Off: Ez meg az en kerdesem volt. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2013. aug. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Attól mert néha néha iszik nem lesz alkoholista. De ha tiltod annál rosszabb lesz. Inkább bízz meg benne jobban. Egyébként valóban nem kell neki az engedélyed mivel nagykorú.
2013. aug. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 éves voltam, amikor az otthon tartott likőrökbe titokban belenyaltam. Anyukám meg is jegyezte gúnyosan, hogy de gyorsan párolognak...


Most 40 vagyok, soha de soha nem voltam még részeg az életben. Néha előfordul hogy vacsorához megiszok egy-egy pohár bort, de most pl. két hete nincs is itthon semmilyen alkohol, vagy egy-egy gyümölcsös sört megiszok.


Ha azt hiszed, hogy a tiltásoddal éred el, hogy ne alkoholizáljon, akkor nagyon tévedsz, ezzel csak azt éred el, hogy titkolózzon előtted.

2013. aug. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

A probléma az, hogy amíg nem Ő tette a hűtőbe a gyümölcsös likőrt, addig nem nagyon van mit a szemére vetned. Hacsak nem a szép üveg miatt vetted meg dekorációnak az üveget.


18 éves, ilyesmibe valóban nem szólhatsz már bele. Sok szülő ilyenkor is vasmarokkal ragaszkodik ahhoz, hogy kontrollálja a gyerekét, azzal az indokkal, hogy a gyerek úgy sem tehet semmit, amíg nem elég önálló. Ezzel annyi a probléma, hogy szimplán csak zsarolás. Ennyi idős korban már a gyerek dönti el, hogy a te nevelésedből kér-e, tehát a nevelés terét ilyenkor már érdemes áthelyezni a higgadt, opcionális tanácsadásba, a parancsolás és a kontrollálás helyett. A legfontosabb dolog, amit az életeben a gyereknek meg kell tanulnia, az az önállóság, és ez másképp nem fog menni, csak ha engedsz a gyeplőn és bízol benne, hogy minden rendben lesz.


Az önmagában, hogy egy pohár italtól alkoholista lesz, alaptalan félelem. Bár nélkülözhetné is teljesen ezeket az italokat, szerintem itt már nem a gyermek életéről van szó, hanem a te félelmeid vannak túlsúlyban. Egy ilyen szintű dolog eldöntését már BŐVEN a gyerekre bízhatod. Én 18 évesen már nem éltem a szüleimmel... Szerintem a te lányod is el tud már dönteni egy ilyen szintű dolgot.


20/F

2013. aug. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
A lányod majdnem 19, és fiatalnak tartod egy-két pohár italhoz? Amikor ez jut az eszedbe, gondolj arra, hogy te mindössze két évvel voltál csak idősebb nála, amikor már szültél. Vagy úgy gondolod, 20 éves koráig gyerek, aztán egy év alatt hirtelen felnő?
2013. aug. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Félts túl, azzal sokat elérsz... *facepalm*
2013. aug. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Na megbeszéltétek?
2013. aug. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!