Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem van igazam...

Szerintetek nekem van igazam vagy a lányomnak?

Figyelt kérdés
Na szóval van egy 11 éves kislányom.Nagyon szeret számítógépezni. Különösen hogy most nyári szünet van.Reggel felkel 10 órakor még fel sem kelt de már bekapcsolja a számítógépet. Nem segít nekem otthon semmit.De néha meg sem kérem rá ez igaz. Kb: 11 óráig ott ül a gép előtt. Én mindig rászólók hogy menjen mosson fogat öltözzön fel. Azt mondja hogy mindjárt megy. El is megy de nem mos fogat. Csak a fogkrémet önti a szájába. Kócos a haja. Sokszor nagyon kiabálok vele. Mindig azt mondja hogy nem csináltam semmit. Jó van amikor csak úgy belé kötök megvallom. De ő is vissza szól nekem. Mindig veszekszünk egymással.Hát néha ő kezdi néha én.Mondjuk azt mondja nem törödök vele csak tv-zek. Jó sokat tv-zek igen de mit csináljak ha ő számitógépezik. Ő meg azt mondja hogy nem szeret tv-zni minek jöjjön mellém ha nem is szólók hozzá csak filmezek..de mindig belé kötök valamiért...de ő is belém sokszor....kérlek segítsetek
2013. júl. 2. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

A fiam 11 éves, de napi 2 óra a maximum amit számítógépezhet.

A számítógépe le van elszavazva, tehát csak akkor tud rajta bármit csinálni, ha beírom neki a jelszót

2013. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Kamaszodik:) Anya is mindig órdít velem:s Én is mindig ott ülök a gép elött:) de hát.. nem tudom sokszor az anyukáknak van igazuk.. de nem mindig:)

12/L

2013. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Amikor iskola van, akkor viszont csak hétvégén játszhat napi 2 órát
2013. júl. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindig bele kötök valamiért? Meg ő is belém? Most akkor a tesodról vagy a lányodról beszélünk? Mert valjuk be, hogy ez az egész elég gyerekes.


Kapcsold ki a tv-t és a számítógépet és irány a strand!

2013. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Először is időbeosztás kell _mindkettőtöknek_. Két függő vitatkozik arról, melyik függő a rosszabb? Nevetséges. Te sem mutatsz példát, és ő sem tisztel téged ezért. Felkelni nem 10:00kor kell. Nincs délelőtt se tv, se számítógép. Mindenki rendbeteszi magát és takarít egyet, hogy a ház se fusson, meg a fejek sem. Aztán együtt ebédet főztök, megebédeltek, közben beszélgettek. Kora délután 2 óra szabadidő mindenkinek, amíg elvonul a meleg, ha épp lenne, aztán ki a lakásból! Bicikli, séta, bolti bevásárlás, sport... és este fürdés és egy kis szabad program megint. Max. napi 2-3 óra internet és/vagy tv. Ha nem rázod rendbe magatokat, akkor ebből semmi nem lesz, két elhanyagolt, rossz fogú, kövér ember, bambul ki a fejéből. Ő még csak 11 éves. Szerinted hol lesz 5 év múlva? Menniyre fog sz*rni a fejedre? Mert ez még csak a kezdet! N29
2013. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Te ez röhejes hány éves vagy 15? Na annyi nem lehetsz,mert 11 éves a lányod de kb úgy viselkedsz.Ne engedd állandóan gépezni,szünetben,hétvégén max 2 órát naponta,legyenek kötelezettségei pl saját szobája,besegíteni neki.Csináljatok programokat te meg ne ülj a tv előtt,menjen ki a barátaival,menjetek strandra stb.legyél már szülő ne egy dacos testvér.
2013. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A lányodnak van igaza. Ugyanis ő még gyerek és csak a példát utánozza. Te vagy a (rossz) példa.

Nem szabtál neki határokat, szabályokat.

Ne tévézz, fogd meg a lányod és csináljatok programokat!

Igaza van annak, aki azt írta, te is gyerekként viselkedsz.

Neked kell megmondanod, hogy mit csináljon, neked kell kitalálnod, hogyan kösse le magát. Kell a szabadidő, amikor azt csinál, amit akar, de tényleg max. 1-2 óra/nap.

2013. júl. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem tuti nem egy anyuka írta! :)
2013. júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát valamit nem jól csinálsz, az biztos. Az én lányom 13 éves lesz augusztusban, és bizony ha felkel, irány a fürdő, fogmosás, ez alap. Ha számítógépezni szeretne, megkérdezi, mert nekem ez munkaeszköz, és nem szórakozásra van. Meg szoktam engedni természetesen, de nem órákat, mert az senkinek sem jó. Együtt reggelizünk (most, hogy szünet van), leszalad péksütiért, segít a kistesója körül, és mindennap kitalálunk valami programot hármunknak. Szerintem kapd egy kicsit össze magad, jól írta valaki, ő nem a barátnőd, hanem a lányod, hamarosan ha így folytatjátok, kutya világ lesz, mert még csak most kezd kamaszodni!
2013. júl. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Te tuti nem a szülő, hanem a gyerek vagy;)


Anyaként írom: reggel ne az első legyen a számítógép, a net!

Ágyazz be, reggelizz, segíts valamit! Fésülködj meg, moss fogat, ne lógj egyfolytában a gépen! Találd fel magad néha nélküle is! Megéri, hidd el!

2013. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!