Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem van igazam...

Szerintetek nekem van igazam vagy a lányomnak?

Figyelt kérdés
Na szóval van egy 11 éves kislányom.Nagyon szeret számítógépezni. Különösen hogy most nyári szünet van.Reggel felkel 10 órakor még fel sem kelt de már bekapcsolja a számítógépet. Nem segít nekem otthon semmit.De néha meg sem kérem rá ez igaz. Kb: 11 óráig ott ül a gép előtt. Én mindig rászólók hogy menjen mosson fogat öltözzön fel. Azt mondja hogy mindjárt megy. El is megy de nem mos fogat. Csak a fogkrémet önti a szájába. Kócos a haja. Sokszor nagyon kiabálok vele. Mindig azt mondja hogy nem csináltam semmit. Jó van amikor csak úgy belé kötök megvallom. De ő is vissza szól nekem. Mindig veszekszünk egymással.Hát néha ő kezdi néha én.Mondjuk azt mondja nem törödök vele csak tv-zek. Jó sokat tv-zek igen de mit csináljak ha ő számitógépezik. Ő meg azt mondja hogy nem szeret tv-zni minek jöjjön mellém ha nem is szólók hozzá csak filmezek..de mindig belé kötök valamiért...de ő is belém sokszor....kérlek segítsetek
2013. júl. 2. 14:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerek túl közelről olyan családot ahol hasonló megy.

Gép-döglés megy egész nap, egyedül a kisebbik gyerek aki céltalanul de kimegy a kertbe, mindenki bent penészedik egész évben.

És a gyerekek abban nőnek fel, hogy anyu vagy nem csinálja vagy nagyon nem csinálja, természetes nekik, hogy nem lehet leülni, a karácsonyi "nagytakarítás" nyomai a nyakadba zuhannak a szekrényből......


Ha a gyerek írta, jótanács, reggel felkelés, tisztálkodás, öltözés, reggelizés, kicsit rakd rendbe a cuccaidat, szekrényedet, olvass egy kicsit, aztán netez-gépezz csak. És keress valamit ami esetleg az anyut is érdekli.


Ha az anyu, reggel mutass példát a lánynak, téged másol, tegyél rendet, vond be ne csípkelődve, és te se zuttyanj le a tv elé, ha valami nem megy. Közös csajos programok. Hahó nyár van, legyetek a szabadban, és te vagy az anya-barátnő. Most alapozd meg azt a bizalmat ami kell a későbbi kamaszkorhoz.

2013. júl. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát... is-is. Ha állandóan tévézel (és tök mindegy, ő mit csinál), szerintem nincs erkölcsi alapod számonkérni rajta a gépezést. Ráadásul nyári szünet van...

Amiben igazad van: nyári szünetben is kell csinálni más, fogat kell mosni, és jogos az elvárás, hogy valaki keveset segítsen neked, mondjuk elpakoljon maga után, valamint hogy legyen naponta 1-2 óra közös program, esti séta, strand, társasjáték stb.

Amire szintén figyelned kell: a netezés függőséget okoz. Nehéz "letenni" szept. 1-jén.

2013. júl. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!