Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan és hol, és mikor...

Hogyan és hol, és mikor mutassam be a lányomnak az új páromat?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk,és a pasinak fogalma sincs róla ,hogy hogy legyen ez a dolog,én se tudom hogy legyen,nem volt ilyenben részünk még,és csak 3 éves lányom.

Mit mondjak egyáltalán majd a lányomnak?


2013. júl. 12. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem valami kötetlen nem túl hosszú dolog, ahol nem a pasin van a hangsúly.

Pl. fagyizás a Margitszigeten. A kicsi rohangál, ugrabugrál, kérdezősködik, gondolom közben felméri a fickót.

Előtte csak annyit mondanék, hogy elmegyünk fagyizni, és jön velünk Péter, aki anyának jó barátja és nagyon szeretne téged megismerni.

Max. 1-2 óra, aztán mindenki meg a dolgára.

2013. júl. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor mutasd be ha tényleg komolyak a szándékaitok egymással. Nem érdemes egy 3 évest lerohanni, hogy kislányom, ez az új párom, úgysem értené. Inkább találkozzatok egy semleges helyen, ahol a kislány is jól érzi magát, pl. játszótéren,és csak váltsatok pár szót, utána pedig elmondhatod, hogy egy kedves barátod volt. Hagyd hogy összebarátkozzanak és csak után lassan érzékeltessétek, hogy ti is szeretitek egymást. Később szervezhettek közös programokat is. De ne siettes semmit,és mindig a gyerek érdekeit nézzétek. Én ezt tenném, bár koromnál és helyzetemnél fogva nincs jogom tanácsot adni.
2013. júl. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is, csak akkor mutasd be neki, hogy ha már biztos vagy a pasiban, szóval ha nem lép le pár hónap múlva, hanem hosszútávra terveztek. (Egyrészt ha megszokja, akkor majd nem tudja mire vélni, hogy egyszer csak mégis lelép. Ha meg még meg is szereti a lányod, akkor hiányozhat is neki...)


Amúgy pedig minél előbb!!!

Én anyám szintén nagyon korán elvált apámtól, nem is nagyon emlékszem rá, hogy nálunk élt apám... Aztán anyám azért nem hozott évekig haza senkit, nehogy az rossz legyen nekem. Majd 8-9 éves koromban már úgy gondolta, elég nagy vagyok, akkor már lehet....

Hát mit mondjak, szörnyű volt! Megszoktam, hogy kik élünk a házunkban, és egyszer csak egy számomra vadidegen hapsi kezdni magát otthon érezni nálunk. Leül a fotelba, bejön a legbelső szobába, használja a fürdőszobát, és egyebek. Megőrültem a jelenlététől....

Persze nálunk igazából az volt a fő probléma, hogy anyám sosem beszélgetett velem! Ha őszinte lett volna hozzám és én is mertem volna kérdezni tőle, akkor nyilván megbeszélhettük volna, hogy most valaki hozzánk költözik... És akkor nekem sem lettek volna olyan gátlásaim az idegen felé, sem anyám felé, mert anyám és köztem is ott volt az a bizonyos fal...

Mindenesetre az biztos, hogy ha még akkor költözik hozzánk, amikor olyan kicsi vagyok, hogy nem nagyon tudom az eszemet, akkor könnyebb lett volna átvészelni, mégha anyámmal akkor sincs őszinte beszélgetős kapcsolatom... Ezért jobb a mielőbbi bemutatás!!!

3 évesen még elfogadóbb az ember, ha már kisiskolás, akkor meg elutasító és rossz nevelés esetén hisztis. Én pl elűztem az illető uriembert, és anyám senkit nem tudott megtartani... Aminek leginkább anyám rossz módszere volt az oka.


Szóval ha jó a kapcsolatod a lányoddal, nemcsak utasítod, dirigálsz neki, hanem emberként (kisemberként) kezeled és megkérdezed, beszélgetsz vele, akkor nem lehet nagy baj...

2013. júl. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%
Minél előbb, hogy a lovag úr is meg tudja emészteni a madamot. Talán legjobb, ha úgy intézitek, hogy a kicsi "hozzon össze" titeket. Játszótér, kutyasétáltatás, állatkert stb, de a gyerkőc egy pillanatra se unatkozhasson, ne azt kapcsolja a bácsihoz. Aztán a bácsinak kell feltalálnia magát játékügyileg. A gyerkőc valamivel össze fogja kapcsolni, és ő lesz a kutyás bácsi, az állatkertes bácsi, stb, mondjuk nem biztos, hogy 3 évesen ennyire felfogja, de a fene se tudja.
2013. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindketten a legeslegkomolyabb kapcsolatra vágyunk,de még elsőnek kettőnk kapcsolatát próbáljuk kialakítani...

Lányomnak itt van az apja,őt nem hagyta el teljesen...

és sajnos igazából bármikor leléphet a pasi ha ő rájön arra hogy neki a gyerekkel nem működik a dolog,mert eddig úgy van vele hogy oké,elfogadta a tényt hogy van egy gyerekem aki mindig az első nekem.Ráadásul neheziti az egészet hogy már most "távkapcsolatban" vagyunk mert elég messze lakunk egymástól,így egy egyszerű kis program megszervezése is nehézkes..

És az hagyján hogy a lányomnál nem siettetek semmit,de a pasinál se szeretnék ,mert őt se szeretném elijeszteni,nem tudom,nem tudja mikor lesz kész arra hogy találkozzon a lányommal,sőt még az anyjának se merte elmondani hogy egy kisgyermekes anyukával kezdett ki!

2013. júl. 12. 11:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!