Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem van igazam vagy apa...

Nekem van igazam vagy apa barátnőjének? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A következő a helyzet:Hétvégén megyek egy barátnőmmel és az ő barátnőivel koncertre,amire vonattal mennénk.Mikor vége van este a koncertnek,akkor az egyik csajnál alszanak,ahova én nem vagyok meghívva,mert még nem találkoztam a "házigazdával".Ezért apa feljönne abba a városba busszal estére(90%-os jeggyel utazik),hogy éjszaka 17 éves lányként egyedül ne mászkáljak Pesten,meg a szálláson se egyedül legyek.Erre a barátnője ki van akadva,mert szombaton ügyel(orvos) és akkor apa reggel nem tudná elvinni a munkahelyére kocsival,mert még nem érnénk haza,így buszoznia kellene kb 10-15! percet.Azt szokta mondani,hogy azért nem szeret buszozni,mert akkor már a betegek leszólítják a buszon.De egyszer nem bírhatná ki?

Erre apa azt találta ki,hogy kocsival jön fel értem este,így akkor a barátnőjét is eltudja reggel vinni dolgozni.Viszont én nem akarom,hogy ezért jöjjön kocsival,mert az kb 15 ezer Ft lenne a benzin miatt,ráadásul akkor ennyi erővel már elvihetne minket reggel a barátnőmmel,mert ígyis-úgyis egy oda és egy vissza utat tesz meg ő is.

Na most,kinek van igaza szerintetek?Nekem,hogy ezért ne jöjjön fel kocsival,mert méreg drága koncert lenne így,hanem csak busszal és a barátnője menjen kivételesen busszal vagy apának és a barátnőjének,hogy nem akar buszozni,így apa "kidob az ablakon" kb 15 ezret?

A normális válaszokat előre is köszönöm!


2013. jún. 26. 09:27
1 2
 1/14 anonim válasza:
61%
Szerintem a buszos megoldás lenne jó. Nem is kerül annyiba, és még a Földet is véditek :) Apukád barátnője szerintem egyetlenegy alkalommal kibírja.
2013. jún. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Apád barátnője egy önző bunkó, ezen nincs mit vitatni.
2013. jún. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Az a helyzet, hogy ez a kettejük dolga. Nem a te pénzed, nem te vezetsz. Édesapád felnőtt ember, tudja, hogy mennyit tud bevállalni.
2013. jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

ez az egész gyanús,

1. elég cikik a barátnőid, ha nem hagyják, h ott aludj, csak le akarnak rázni, jobb ha nem mész velük sehova

2. apád barátnője, így ahogy leírod, kb taxisként használja apádat. Mért szólítanák le az emberek a buszon? Szerintem csak neki derogál buszra szállni.

3.Apukádat sajnálom, mert egy igazi papucs lehet, de az látszik mondjuk, h szeret téged, ha kidobna annyi pénzt, nehogy bajod essen.

2013. jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Egyikőtöknek se, mert ezt apukádnak kell eldöntenie.

Amit dönt, fogadjátok el.


Jól értem, hogy mindketten azon marakodtok, kinek tegyen (nagyobb) szívességet, és őt még csak meg sem kérdezitek??


Amúgy alapvetően neked adok igazat, mert

1. a lánya fontosabb, mint a barátnője

2. a barátnője - a leírásod alapján - csak hisztizik, mert féltékeny.


Viszont ettől eltekintve azt ne te szabd meg, hogy HOGYAN segít neked, örülj annak, hogy segít!

2013. jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Egy köztes megoldás: 3-4e Ft-ért aludj egy kis panzióban :)
2013. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Apukádnak.


Apukám szokott úgy fogalmazni, hogy "mondd meg, mit szeretnél tőlem, de azt ne mondd meg, hogyan".

Magyarán: ha te azt szeretnéd, hogy vigyen haza a koncert után, akkor kérd meg, és a többi nem a te dolgod. Sem az, hogy hogy jön el érted, sem az, hogy mennyibe kerül, az meg pláne nem, hogy a barátnőjével mit csinál.


Persze ezen az oldalon nem divat ez, inkább a minden lében kanál hozzáállás a kívánatos, de ettől függetlenül teljesen nyugodtan kiindulhatsz abból, hogy apukád felnőtt ember, aki el tudja dönteni, hogy oldja meg a dolgokat. És ha ő úgy dönt, hogy vállalja a vezetést, és a pluszköltséget, akkor nyilván okkal teszi, neked már csak annyi a dolgod, hogy megköszönöd szépen, hogy hazavitt.

2013. jún. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sokan eléggé beletrafáltatok a dolgokba.

4. kommentelő:1)Mint írtam hármuk közül kettővel még nem is találkoztam(az egyiknél alszanak ott),a haramdik sem a legjobb barátnőm,mondhatni ilyen "rajongótárs" barátnő.

2)Ez sokszor az én fejemben is megfordult,de bármelyikőjüknek szóbahozom vérig vannak sértődve,úgyhogy ez most mindegy...

3)Sajnos eléggé befolyásolható,de mondjuk az pozitív,hogy mindkettőnknek a kedvében akar járni.

5.kommentelő:Nem azért marakodunk,hogy kinek tegyen nagyobb szívességet,hanem pont nem akarom,hogy most erre elmenjen 15 ezer Ft,mikor azt más programra is el lehet majd költeni.Hidd el nekem is kényelmesebb lenne kocsival hazajönni,és akkor el tudná vinni a barátnőjét is másnap,de az úgy drága megoldás lenne.

Amúgy igen,így van,féltékeny,de nem most először.Holott neki is van 2 gyereke...

Elfogadni meg azért nem akarom ezt a döntést,mert ő is tudja,hogy nem állunk úgy anyagilag,hogy 15 ezret kicsengessünk,mikor negyede annyiból hazajövünk busszal,de annyira a kedvére akar tenni a barátnőjének is,nem csak nekem.

7.kommentelő:Igen,csak utána meg én hallgatom,hogy:"Andrea,ebben a hónapban nincs több pénz arra,hogy költekezzünk!"Nem ez a nevem,de a lényeg benne van a mondatban.

A többiekére azért nem reagálok külön,mert nincs nagyon mit hozzáfűznöm.

2013. jún. 26. 11:51
 9/14 A kérdező kommentje:
a 3. kommentelőnek még annyit:Nem,mert elég meggondolatlan.
2013. jún. 26. 11:53
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem is 15 ezer lenne,hanem "potom" 22800!! most számoltam ki...röhej.
2013. jún. 26. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!