Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt csak én lihegem ennyire...

Ezt csak én lihegem ennyire túl, vagy igazam van?

Figyelt kérdés

Anyósommal egy házban élünk, két külön lakásban, közvetlen átjárással. A két éves fiam lépten nyomon átszökik, ha nem zárom be az ajtót. Anyósomnak van egy kiskutyája (kistermetű kutya), aki szinte családtag. Értsétek ez alatt, hogy egy ágyban alszanak, puszilgatja, dajkálja, stb... engem ez nem érdekel, ha neki így jó, hát csinálja, viszont a kutya az elmúlt öt évben nem volt beoltva veszettség ellen! Hiába mondogattam, hogy azért, mert benti kutya, még ugyanúgy kimegy az udvarra néha, és ki tudja mit szedhet össze, na meg azért csak csókolgatja, stb., be kellene oltatni. Ez most kezdett csak igazán zavarni, hogy a gyerek elkezdte piszkálgatni a kutyát, és félek, hogy odakap neki, vagy csak egyáltalán összeszed tőle valamit. Nem moshatom egyfolytában a kezét, ha hozzáért a kutyához.

Már veszekedtem is ezért, mert nekem alap kérdés, hogy a kutyát beoltatom minden évben, féregteleníttetem, hiszen a felelős állattartáshoz ez is hozzátartozik, nem csak az, hogy majomszeretettel veszem körül. De úgy látszik, hogy hatástalan a dolog, mert a kutya azóta sincs beoltva...


2013. márc. 11. 12:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
75%

nekem is benti kutyám van, de alap, hogy oltatom. Több dolgot tehetsz:

1. vagy semmit nem tudsz tenni, és jobban figyelsz a gyerekre és veszekszel tovább

2. vagy kihívod az állatvédelmiseket vagy a körzeti megbízottat, hogy a kutya nincs oltva, de ez a családi béke rovására mehet

3. Vagy elviszed és te magad beoltatod a kutyát.

Most nincs jobb ötletem.

2013. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%

Nem azért, de a 3.ik változat egy elég békés megoldás.

Ha megoldható, fogod és elviszed a kisebet sétálni majd beugrotok egy oltásért, meg féregtenelítésért.

Aztán már nincs is családi vita.

2013. márc. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%
Nem liheged túl. A veszettség elleni oltás kötelező,aki nem oltatja be 75-220 e ft-ig büntetik. Az anyós felelőtlen. Addig viszont semmi közöd az ő felelőtlenségéhez amíg a fiad nincs a közelében. Mivel viszont a fiad a közelben van,már a te felelőséged is. Én a helyedben megmondanám anyósnak,ha nem oltatja be+ minden alap(féregtelenítés)nincs meg a kutyának nem mehet hozzá a gyerek. Ez a gyermeked érdeke. Ha nem képes ennyit megtenni akkor nem is akarja a gyermeket.
2013. márc. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
jah csak ha titokban oltatod kérj kálcium oldatot mert lehet otthon oltásra allergiás is (a mienké kényes volt, oltás után mindig kapott vmi ellenanyagot).
2013. márc. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 intrepid ***** válasza:
100%
Ha nincs beoltva, akkor chip sincsen benne. Kötelező tartozék, büntetik, ha nincs a kutyában.
2013. márc. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Ha már kimerítettél minden ész érvet s már nem érdekel a jó viszony próbálkozz keményen. Esetleg nyomtass neki tájékoztatókat a KÖTELEZŐ jellegről illetve a veszettségről tudja mivel játszik. Nem véletlen a védőoltás ez a kutyát is védi. Attól lesz jó gazda és nagymama, hogy vigyáz a kutya és a gyerek egészségére is.

Végül is simán lehet bélférge s a seggén is lehetnek petéik amivel meg az ágyba fekszik, simán a gyerekre is kerülhet.


[link]

2013. márc. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Persze lenne jajveszékelés, ha megkapná a gyereket, aztán rohanhatnánk tetanuszért meg veszettség elleni oltásért! Nem szoktam az állatot bántani, de az biztos, hogy addig élne az a kis vakarcs, a nagymama meg lemondhatna az unokájáról, mert ez nálam már kimeríti a veszélyeztetés fogalmát.

Azt hiszem, hogy az lesz a legjobb és legbiztosabb, ha megfogom a kutyát és szépen elviszem a dokihoz. Már korábban meg kellett volna tennem...

Persze, természetesen chip sincs benne, mert azt is minek, amikor benti kutya...ááááhhh

2013. márc. 11. 12:40
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Azért mondjuk ne a kutyát büntetsd, mert anyuka troll, már bocsánat. Ha megkapja a gyereket, irány a doki, anyukát meg felnyomni, hiába az anyósod, ez durva már, amit művel
2013. márc. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
persze, persze én sem úgy gondoltam, csak biztosan hirtelen a kutyára is nagyon dühös lennék, de nyilván nem bántanám :S
2013. márc. 11. 12:49
 10/31 anonim ***** válasza:
Én megmondanám anyukának, itt nyár a gyerek az udvaron van, sem ő sem a kutya ne menjenek ki, mert veszélyben érzed a gyereked. Pont. Ha nem tetszik, nem engeded ki, lássa, hogy komoly lépéseket teszel azért, hogy beoltassa.
2013. márc. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!