Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális és én lihegem túl a...

Normális és én lihegem túl a dolgot, vagy igazam van?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, most megyek kilencedikbe, de nem felvételiztem, mert nyolcosztályos gimnáziumba járok. Tegnap este anyámmal sulikezdésről beszélgettünk, füzet, stb. vásárlása, és hirtelen nekem támadott. Azt mondta, hogy ugye tudom, hogy év közben nem lesz időm mások "szemét firkálmányát" javítgatni meg írogatni, szóval erről sürgősen mondjak le.


Szar firkálmányjavításon azt értette, hogy szívességből lektorálok néhány amatőr írást, hogy felengedjék őket az írással foglalkozó oldalakra. (Pl. Merengő) Én is írogatok, de azt még elnézi, szóval nem szokott miatta cseszegetni, a lektorkodás miatt viszont igen.


Az bánt a megszólalásába, hogy nem olvasta azokat a történeteket, amiket javítottam és nem ismeri azokat az embereket, akik írták őket. Hogy lehet látatlanban ilyet mondani? A másik, ami ennél is jobban zavar, hogy minden év elején megkapom a prédikációt, hogy ez már nem 5., 6., 7., 8. osztály, itt még többet kell tanulni, nem lesz idő erre meg arra, fel kell állítani a prioritásokat, stb.. Ebben persze igaza van, de akkor is rosszul esik, hogy rendszeresen az orrom alá dörgöli, mintha hülye lennék és nem tennék meg minden tőlem telhetőt. Nagyon bánt, mert minden év végén kapok még nevelőtestületi dicséretet is és mindig megtanulom amit kell. Szeretek írni és nagyon rosszul esik, hogy kvázi az egyetlen gyenge pontomat használja fel.


Suli után fogok járni jazztáncra (heti 2 óra) és nyelvvizsga-előkészítőre (heti 3 óra), de ettől még marad majd szabadidőm, mivel sosem megyek sehova. Nekem az írás és a javítás a hobbim, szeretek ilyesmiben segíteni és pont.


Normális, hogy ennyire rám szállt és igaza van, vagy jogosan bántódtam meg?


2010. aug. 21. 15:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Anyukádnak nincs igaza. Jó hobbit találtál magadnak. Csináld tovább nyugodtan, max. igérd meg anyudnak, hogy nem fog romlani a tanulmányod. Ha ezt látja, talán belenyugszik. Ha nem, akkor ne dörgöld az orra alá, hogy csinálod.
2010. aug. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
engedd el a füled mellett, néha a fene se érti mi a bajuk valójában ezeknek az anyukáknak.. nem hogy örülne hogy ilyen lánya van..
2010. aug. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Hatodik óta ez a helyzet, nem romlott a tanulmányi eredményem, pont ezért érzem igazságtalannak, neki a bizonyítás nem elég. Másik bajom az, hogy abba is beleszól, hogy mikor és milyen módszerrel tanulok, pedig magam is meg tudom oldani, és nem hiszem, hogy változna a végeredmény attól, hogy fél órával előbb vagy később kezdem a tanulást.


Sajnos az elhallgatom előle stratégia nem vált be, mert kérdezősködik, ha nem mondom, hogy mi van, hazudni meg nem akarok.

2010. aug. 21. 15:59
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
én sem értem mi baja van, persze nem jó ha a hobbi a tanulás rovására megy, de ha nem, akkor mi a probléma? majd ha látja hogy rendesen teljesítesz, akkor biztos nem fogja már zavarni.
2010. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%
Anyukádnak nincs igaza! A tanulás nem othon kezdődik, hanem az iskolában, azzal, hogy figyelsz és jegyzetelsz. Otthon átolvasod párszor, és ami kell, meg is van tanulva. Ha eddig normálisan készültél, ezután sem lesz gond. Az írás és lektorálás pedig nagyon jó dolog, legalább van olyan, aki magyarosítja a lefordított dolgokat, és ezzel őrzi az anyanyelvét. Inkább örülne anyukád. Más szülőnek itt (is) sír a szája, hogy miért jár el éjszakázni a tizenéves gyereke, és hasonlók.
2010. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
60%
sztem egyáltalán nics igaza és nehagyd h ezt felhasználva bántson... vágj vissza pl azzal h még midnig jobb hobbi mint pl ha mindennap részegre innád magad a bulikban
2010. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
42%

Sok hülye szülő.

Jól meg kéne verni őket, hogy észhez térjenek.

2010. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%
Neked adok igazat! Ez egy nagyon jó hobby! Ha látja, hogy tényleg nem megy a tanulás rovására,talán megbékél. Mindig jobb, mintha mindig buliznál.Szóval neked van igazad!
2010. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
71%

Érdekes a gondolkodása, de ismerős a típus - más ismerőseimnek volt ilyen "akadékoskodó" szülője. Rá kell hagyni, ha más lenne a hobbid, akkor is ezt mondaná. (Ha meg innál-drogoznál-pasiznál, nem tudom, mit csinálna) Én inkább büszke lennék Rád, hogy ilyen értelmes, irodalmi-művészi hajlamokkal megáldott lányom van. :) Ne nagyon reagálj, illetve engedj - ha okoskodik, ne vitatkozz- úgyse kell az orrára kötnöd, hogy mit csinálsz, csak nem ellenőriz minden percben!

29/n

2010. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
62%

Na, akkor konkrétan: mit is csinálsz?

Helyesírást javítasz? Ezzel gyakorlod a helyesírást - kell suliban.

A stilisztikát, szövegszerkesztést javítod? - jól fog jönni még érettségin is, megtanulsz esszét írni. Teljesen mindegy, milyen tematikát javítasz amúgy, a lényeg a gyakorlás. Mert ez az.

Fordítasz? - stilisztikai és nyelvgyakorlat egyben.

Na, ezeket mondd meg így neki! Ha ez nem hasznos, akkor mi az? Ha majd mégy egyetemre, netán valami humán tagozatra (olyannak tűnsz:)), ott ezer dolgozatot kell írni, 10-15 oldal/dolgozat. Jól fog jönni a mostani gyakorlás.

A jazztánc is nagyon jó, fogyaszt, erősít, egyensúlyt, erőnlétet, állóképességet javít.

Valóban az órán kezdődik a tanulás. Ha órán odafigyelsz, fél óra/tantárgy maximum az otthoni tanulás, de csak akkor ennyi, ha 5-öst akarsz:)

Mégis, milyen az időbeosztásod?

8ra végzel a tanulással, 10ig ébren maradhatsz...nem értem, mi a baja anyukádnak...

2010. aug. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!