Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális és én lihegem túl a...

Normális és én lihegem túl a dolgot, vagy igazam van?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, most megyek kilencedikbe, de nem felvételiztem, mert nyolcosztályos gimnáziumba járok. Tegnap este anyámmal sulikezdésről beszélgettünk, füzet, stb. vásárlása, és hirtelen nekem támadott. Azt mondta, hogy ugye tudom, hogy év közben nem lesz időm mások "szemét firkálmányát" javítgatni meg írogatni, szóval erről sürgősen mondjak le.


Szar firkálmányjavításon azt értette, hogy szívességből lektorálok néhány amatőr írást, hogy felengedjék őket az írással foglalkozó oldalakra. (Pl. Merengő) Én is írogatok, de azt még elnézi, szóval nem szokott miatta cseszegetni, a lektorkodás miatt viszont igen.


Az bánt a megszólalásába, hogy nem olvasta azokat a történeteket, amiket javítottam és nem ismeri azokat az embereket, akik írták őket. Hogy lehet látatlanban ilyet mondani? A másik, ami ennél is jobban zavar, hogy minden év elején megkapom a prédikációt, hogy ez már nem 5., 6., 7., 8. osztály, itt még többet kell tanulni, nem lesz idő erre meg arra, fel kell állítani a prioritásokat, stb.. Ebben persze igaza van, de akkor is rosszul esik, hogy rendszeresen az orrom alá dörgöli, mintha hülye lennék és nem tennék meg minden tőlem telhetőt. Nagyon bánt, mert minden év végén kapok még nevelőtestületi dicséretet is és mindig megtanulom amit kell. Szeretek írni és nagyon rosszul esik, hogy kvázi az egyetlen gyenge pontomat használja fel.


Suli után fogok járni jazztáncra (heti 2 óra) és nyelvvizsga-előkészítőre (heti 3 óra), de ettől még marad majd szabadidőm, mivel sosem megyek sehova. Nekem az írás és a javítás a hobbim, szeretek ilyesmiben segíteni és pont.


Normális, hogy ennyire rám szállt és igaza van, vagy jogosan bántódtam meg?


2010. aug. 21. 15:46
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
Ugye nem akarod megérteni?? Szánalmas, ami ezen az oldalon folyik...
2010. aug. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy, tanulni kell elsőrorban meg szórakozni. Gondolom Anyukád is tanult még 14 évesen, de ha nem arról az Ő szülei tehetnek vagy az aki nevelte, miért rajtad bisszulja le? egyszer te is felnősz és lesznek gyerekeid is és akkor télleg nem lesz lehetőséged hobbikra. Mikor lazuljál, ha nem ebben a korban? Mikor okosodj, ha nem most? Mikor alapozd meg a jövődet? Ne figyelj rá, ha kell nevess hátha csak idegeíteni akar. Lássa rajtad, hogy Te így is úgy is kitűnő leszel és a hobbyddal is fejleszted magad.

Anyukád hol dolgozik, milyen végzettségeiről tudsz? Nem lehet, hogy kicsit irigyel, hogy Neked ezekre van lehetőséged Neki meg nem volt???

2010. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Ja és mi ez a hobbid pontosan, én nem vagyok ebbe benne de érdekel.
2010. aug. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Anyukámnak két diplomája és két felsőfokú nyelvvizsgája van, nincsen testvérem és nem dolgozik. Apukám tart el minket, de külön élünk. A hobbim az írás és a lektorálás/bétázás, de már írtam. Köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 22. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!