Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt csak én lihegem ennyire...

Ezt csak én lihegem ennyire túl, vagy igazam van?

Figyelt kérdés

Anyósommal egy házban élünk, két külön lakásban, közvetlen átjárással. A két éves fiam lépten nyomon átszökik, ha nem zárom be az ajtót. Anyósomnak van egy kiskutyája (kistermetű kutya), aki szinte családtag. Értsétek ez alatt, hogy egy ágyban alszanak, puszilgatja, dajkálja, stb... engem ez nem érdekel, ha neki így jó, hát csinálja, viszont a kutya az elmúlt öt évben nem volt beoltva veszettség ellen! Hiába mondogattam, hogy azért, mert benti kutya, még ugyanúgy kimegy az udvarra néha, és ki tudja mit szedhet össze, na meg azért csak csókolgatja, stb., be kellene oltatni. Ez most kezdett csak igazán zavarni, hogy a gyerek elkezdte piszkálgatni a kutyát, és félek, hogy odakap neki, vagy csak egyáltalán összeszed tőle valamit. Nem moshatom egyfolytában a kezét, ha hozzáért a kutyához.

Már veszekedtem is ezért, mert nekem alap kérdés, hogy a kutyát beoltatom minden évben, féregteleníttetem, hiszen a felelős állattartáshoz ez is hozzátartozik, nem csak az, hogy majomszeretettel veszem körül. De úgy látszik, hogy hatástalan a dolog, mert a kutya azóta sincs beoltva...


2013. márc. 11. 12:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Abban igaza van mindenkinek, aki azt írja, a veszettség elleni oltás kötelező. Be kell adatni, de ez a kérdező gondját nem oldja meg. A veszettség elleni oltás, csak veszettség ellen véd, ez a betegség, meg körülbelül 20 éve nincs jelen az országban...
2013. márc. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Akkor mit kellene még tenni, hogy "gyerekbiztos" legyen a kutya?
2013. márc. 11. 13:11
 13/31 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen féregtelenítik (3-6 havonta) és normálisan van takarítva a kutya is meg a kert is, akkor nem fog semmit sem elkapni a gyerek. Ennyire azért nem kell félteni. Nem ördögtől való állat a kutya.
2013. márc. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bántani,de ha együtt éltek,akkor a te dolgod is a kutya. Átviszed maminak a gyereket,megkéred vigyázzon rá pár órát,te meg megfogod a kutyát és elviszed orvoshoz! Ennyi! Ha engem zavar valami,akkor teszek ellene! Főleg,ha ilyen természetű a dolog. Egyébként egyúttal chipet is tetess bele ugyanis januártól az is kötelező!
2013. márc. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Nos, a chipet nem fogom beletetetni, azért hagy ne én fizessek már! A többi valóban az én felelősségem is, de az is csak a gyerekem miatt, másért nem. Én felelős vagyok a saját kutyámért, amit rendesen oltatok és féregteleníttetek, sőt chip is van benne. Én tudom mi a feladatom, de nem fogok olyanra pénzt áldozni, ami csupán egy hülye felfogás miatt nem megoldható és nem veszélyezteti a fiam egészségét.

Azt nem tehettem meg eddig, hogy fogom és elviszem beoltatni, mert a kutyának van valami betegsége is, és folyton ment a szenvedés, hogy jaj, ha valami baja lesz az oltástól, akkor mi lesz. Sosem mosom le magamról, ha miattam pusztul el egyszer a kis vakarcs. De nyilván már most a gyerek a fontosabb, ezért lehet akármi baja is az ebnek, akkor is megkapja az oltását ha tetszik ha nem.

2013. márc. 11. 14:28
 16/31 anonim ***** válasza:
beteg állatot nem oltanak...kicsit hamarabb kellett volna cselekedni! De ha meggyógyul, már ha meggyógyul, akkor nyugodtan viheted!
2013. márc. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
11%

Na 1. persze a kutya lesz a hibás, ha a gyerek a szájában meg a tányérjában vájkál, mikor a kutya eszik, az a szerencsétlen meg odakap, mert nem tudja megmondani a gyerekednek, hogy kishaver én se nyúlkálok a te kajádban, takarodjál innen. Nevelés kérdése.. elvakult anyuka. Ha egy kutya megharapná a gyerekemet, a gyerekemet verném meg, mert nem tudta békén hagyni a kutyát...


2.

Nem tanácsolom, hogy te vidd el a kutyát oltatni, mert még a végén elaltattatnád, mert nem bírod megnevelni a gyerekedet. Inkább telefonálj az orvosnak, hogy a kutya nincs beoltva, legyen szíves jöjjön ki, a kutya nem a tied, hanem anyósodé.


3.

Ne engedd át a gyereked. Mindenkinek jobb lesz. A mama meg a kutya is békében marad...

2013. márc. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
23%
Utolsóval teljesen egyetértek. DE utálom az ilyen elvakult anyákat, mikor a kutya magától nem harap meg senkit, meg kellett volna nevelni. Ha a kölyköd meg basztatja szegény állatot, miért a kutya lenne a hibás? Ha egy kutya embert harap, azért mindig az ember a hibás és mégis az állatot altatják el. Inkább neveld meg a gyerekedet gyakorizás helyett, vagy jól verd el,hogy tanulj meg,hogy állatot nem bántunk.
2013. márc. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Veszett kutya évek óta nincs az országban,ettől nem kell félned.Ettől függetlenül viszont kötelező,ahogy a chip is ,nem véletlenül nyilván!

Én a helyedben fognám és elvinném a kutyát beoltatni,mielőtt megbüntetnek érte.Értem én,hogy nem a te felelősséged,és nem akarsz te fizetni,de ha anyósodnak nincs esze,valakinek kell ,hogy legyen. És mi az,hogy benti kutya? Sétáltatva sincs? Akkor gondolom nevelve sem,én ettől jobban félnék mint az oltás hiányától.Ha felmerült benned,hogy megkaphatja a gyereket,akkor sjetésem szeirnt nincs foglalkozva azzal a kutyával,se nevelve... én ezért jobban aggódnék, (a gyerek szempontjából) ,mint a veszettség elleni oltás miatt! Ha neked is vannak ,nagyon rmeélem,hogy sétáltatod őket és foglalkozol velük .Akkor meg elviheted anyósét is ,és szép fokozatosan beadagolhatod neki mit kéne csinálni és mit nem kéne engedni a kutyának .

2013. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Na, gondoltam, hogy azért megkapom majd a magamét, mert haragudnék a kutyára ha megkapja a gyerekemet. De sajnos nem tudok elvonatkoztatni, igenis utálnám azt a kis dögöt, mert egy neveletlen kis görcs, amiről persze nem ő tehet, hanem az eszetlen gazdája, de akkor is. Sajnos vannak ellenérzéseim vele kapcsolatban, és ezeken nem fog változtatni semmi sem.

Különben meg kértem időpontot a dokitól, a héten viszem oltatni és chipet is kap. Nem úgy beteg, hogy jelenleg van egy betegsége, hanem azt hiszem epilepsziás rohamai vannak néha, amiért annyira óvják.

És képzeljétek, elmondom milliószor a kétéves gyereknek, hogy ne bántsd a kutyát és ő nem is bántja, hanem csak szeretné megsimogatni, sosem nyúlt a kajástáljába, mert nem hülye, megérti, hogy mit szabad és mit nem, de megnézném én a ti jólnevelt, tökéletes gyerekeiteket, akik első szóra ennyi idősen szót fogadtak... és egyáltalán nem vagyok elvakult anyuka, fogalmam sincs, hogy ennyiből hogy szűrtétek ezt le, talán azért, mert féltem a gyerekem egy valós veszélytől, nevezetesen, hogy odakap a kutya neki, amikor bizony odakap még nekünk is minden indok nélkül, pedig elhihetitek, hogy felnőttként mi már nem piszkálgatjuk. Egyszerűen ilyen természet, mint írtam, egy neveletlen kis görcs.

Köszönöm a hozzászólásokat.

2013. márc. 12. 12:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!